Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megszületett a kistestvér,...

Megszületett a kistestvér, azóta a nagyobb gyermekem szóba sem áll velem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
22 hónapos a kisfiam. 2 hétig kórházban voltam, mikor megszületett a kistestvér. A kisfiam nagyon anyás volt, előtte 1 napot sem voltunk távol egymástól, de amíg kórházban voltam, apával és a mamával volt vidéken, így alig találkoztunk. Amióta hazajöttünk a kórházból, a kisfiam szóba sem áll velem. Hozzá sem érhetek, puszit sem adhatok. Az apjával szeret lenni, de a nagymama a sztár. Folyton rajta csüng. Persze jó, hogy velünk van most a mama és segít, de majd meg őrültem, hogy újra a kisfiammal is lehessek, de hiába próbálkozom, mindig elutasít. Másnál is előfordult ez? Mit tegyek, hogy újra "visszahódítsam"?

2013. dec. 24. 16:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Légy türelmes.
2013. dec. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
9%
22 hónapja elutasít??
2013. dec. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Én állítólag nem ismertem meg egy hét után a szüleimet, amikor elmentek nyaralni én meg a mamánál voltam. Néhány nap után minden visszaállt a rendes kerékvégésba
2013. dec. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
4 napja jöttünk haza a kórházból, azóta utasít el. Előtte minden rendben volt. Mindig együtt voltunk. Anyás volt és jó volt a viszonyunk.
2013. dec. 24. 16:36
 5/19 anonim ***** válasza:
26%
Lehet, hogy haragszik a kistestvérre?
2013. dec. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom nem haragszik a kistestvérre. Amikor hazajöttünk simogatta, mellé ült, nézte. Jól fogadta. Azóta kevésbé érdekli, mert nem sok mindent csinál a pici. (eszik, alszik :) )
2013. dec. 24. 16:44
 7/19 anonim ***** válasza:
61%
Talán féltékeny. Nem tudhatod mit érez. Szerintem is légy türelemmel nem tudsz mást csinálni és a lehető legtöbb törődést a nagyobb gyerek felé tedd, ne a kicsit pátyolgasd!
2013. dec. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Hiába utasít el, keresd a társaságát. (mesélés, mesézés, társas, rajzolás, séta, fürdés) Féltékeny, csak így mutatja ki. Sokkal jobb, mintha nem mutatná.
2013. dec. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%

Nem lett volna szabad ennyire magadhoz szoktatnod, akkor jobban viselné az elválást.

Légy vele türelmes, de ne akard, hogy állandóan rajtad lógjon.

2013. dec. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom, úgy érzi, hogy elhagytad. Egy ilyen kisgyereknek két hét maga a végtelenség. Azért a nagymama a sztár, mert ő ott volt, amikor te elhagytad... Legyél türelmes, majd helyreáll ez.
2013. dec. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!