Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves lányom retteg a szörnye...

4 éves lányom retteg a szörnyektől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az oviban egy barátnője beszélte tele a fejét, hogy szörnyek vannak, azóta nem mer még wc-re sem elmenni egyedül, de még a saját szobájába is kísérni kell, ha ki akar hozni egy játékot. Mit tegyek? Próbáltam elmagyarázni neki, de nem hisz nekem, egyszerűen kikészít ezzel a szörny dologgal, és ez már jó ideje tart. Nálatok volt hasonló?
2014. jan. 8. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. 3.5évesem fél a szörnyektől, szellemektől, sötéttől és az járdán az aszfalt hibáktól. (mindig kikerüli vagy átugorja) Utánaolvastam ennek, teljesen normális, ehhez a korhoz hozzátartozik. Most vannak abban a korban, hogy a fantáziájuk meglódul és mégha tudják is, hogy szörnyek csak a mesébe léteznek, ha meglátnak egy árnyékot, akkor a fantáziájuk felülkerekedik. Mi is kézen fogva megyünk pisilni, ez van, kinövi ezt is. Addig ölelgettem, nyugtatgatom.
2014. jan. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3.5 és fél éves fiam. Ha felmerül ilyesmi, akkor általában eljátsszuk - múltkor lepedőben fogócskáztunk/bújócskáztunk és ijesztgettük egymást, előtte pókokra vadásztunk zseblámpával. Eddig ez bevált az "elfóbiásodás" megelőzése képpen - főleg azt élvezte, ha ő is lehetett szörny és én félek, vagy ha elrabolva végigcipeltethette magát a lakáson és bevittem a barlangomba a takaró alá "megenni".
2014. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nagyon aranyos:-)
2014. jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A lánykám mostanában nem szeret egyedül lenni,mégha csak fél méterrel odébb megyek a másik szobába is. Gondolom majd ezután jön,hogy ettől és ettől fél.


Én a mai napig félek a sötétben,noha nem a szörnyektől,de a valóság erejéig biztos. Pl azért,mert a sötétben nem látom,hogy ki jön felém,nem látok távolra,nem látom mikor jön kutya stb. Remélem egyszer én is kinövöm :D

2014. jan. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!