Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves kislánnyal mit...

Két éves kislánnyal mit lehetne csinálni itthon? Nagyon unjuk magunkat

Figyelt kérdés
Az egész család unatkozik, elmászkálni nincs pénzünk, egy unalmas faluban lakunk. Ötletek?
2014. jan. 12. 13:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%
Só-liszt gyurma?
2014. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

egy 2 éves gyereket nem is nagyon kötne le a plázázás...


mesét lehet nézni DVD-n, vagy építőkockákkal játszani.


amúgy nincs olyan rossz idő, szóval akár sétálni is el lehet menni.

2014. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Délekőtt nálunk is nagy szél volt, de már lecsillapodott szerencsére. Alig várom, hogy felébredjenek, aztán elő a motor, a bringa. Szánkó? Ugyanmár? Januárban minek ;) ?
2014. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
13.! Itt pl. fúj a szél, de nem tántorít el, ébredése után megyünk motorozni! :)
2014. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
építőkockák, dominózás, képeskönyv nézése, és az alapján mesélés fantáziából.
2014. jan. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól,mert fúj a szél még el lehet menni sétálni,olyan szép idő van.Esztek valahol egy sütit,vagy otthon süttök,néztek filmet,rajzoltok ilyesmik.
2014. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
67%
Két éves gyerek mellett nekem sosem sikerült unatkozni:)
2014. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mi szoktunk itthon is bújócskázni, fogócskázni, szerepjátékokat játszani - pl. a legoemberekkel vagy a plüssökkel "bölcsibe" vagy "állatkertbe" menni, az ágyon a takaróból várat építeni vagy a párnákból ugróiskolát... De a legjobb, ha segít a házimunkában :) - játékseprűvel vagy a porszívó fejével utánoz vagy csak dobol a lábasokon fakanállal.
2014. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Diafilmvetítés, muffinsütés, gyurmázás, olvasás, rajzolás, festés, fényképnézegetés, séta, biciklizés, bábozás.
2014. jan. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nekem kisfiam van de pl. amikor 2 eves volt imadta ha beraktam egy zene dvd-t vagy cd-t es ketten tornaztunk. Olyan edes volt utanozta, ahogy emelgettem a labam, ugralt korbe-korbe es reggelente mar alig varta. Engem meg jol megmozgatott.


Szerette nagyon a gyurmat is. Kedvence az volt amikor ilyen lapos pogacsakat formazott es belenyomkodott mindenfele szines gombot meg nagyobb gyongyszemet (utanna ha megunta ki lehet oket szedni es ha a gyurma maradvanyok megszaradnak a gombon meg a gyongyon le lehet oket dorzsolni es ujbol hasznalni). Pl. nagyon jo otlet szin tanitashoz. A sarga gyurmaba kerulnek a sarga gyongyok meg gombok, a prisoba a pirosak... Ezzel el tudtok szorakozni kicsit.


Fiam ketevesen szerette nagyon a duplot ebbol epitettunk de barmilyen olcsobb osszeepitheto jatek jo 2 eves kor korul amit jol meg tud fogni a kezevel.


Keverj ossze barmit egy nagy talba. Pl. lehet ennivalo (mazsola, apro repa darabkak, apro zellerszar darabkak, paprika darabkak), de lehet jatket is (gyongyok, papir darabkak, muanyag aprosag...) tegyel ki 3 masik tanyert es kerd meg, hogy szepen tegyen mindenik tanyerba belolle. Tudom furan hangzik te a 2 evesek imadjak az ilyen dolgokat. Pl az egyik tanyerba tegyen a kedvenc macijanak, a masikba neked es a haramdikba maganak. A fincsi zoldsegeket meg meg is lehet enni tizoraira vagy akkar uzsonara ha teszel hozza kis felkockazott priritos kenyer darabkakat, hogy laktatobb legyen. Meg szivesebben meg is eszik ha "megdolgoztak" erte. :)


Gyurj labda alakura par regi ujsagot es lehet oket dobalni. Ki dobalja messzebbre. Nem veszeljesek, nehezek es utanna meg szepen ossze lehet szedni es kiszorni. Egy hatalmas talba is lehet dobalni. Ki tud bele dobalni tobbet egy X tavolsagrol. Fiam imadta ezt a jatekot. Nyaron a kertbe is nagyon jo de telen bent is.


Nyugodtan nevessetek de pl. mi neha otthon is piknikeztunk a szobaba. Leteritettunk egy hatalamas takarot es vagtam fel zoldseg csikokat, sajt csikokat, piritos csikokat, pici sonkat, olajbogyot...) es kitettem 2 tanyert es piknikeztunk. Ha jo ido volt tavasszal akkor kiultunk a kertbe. Barmilyen furan is hangzik egy ilyen kis valtozatossag oromot hoz az unalmas hetkoznapokba. A takarot meg utanna jol ki lehet razni.


Regi ujsagokbol magazinokbol vagjal ki agyat, fotelt, WC-t, mosdot, furdokadat, szekrenyt, tuzhelyet, hutot es rendezzetek be egy hazat. Egyik papiron legyen a szoba, masikon a konyha es a harmadikon a furdo. Hamar rajon a lenyegere es lekoti egy ideig ha egyut csinaljatok. Lehet zoldseges meg gyumolcso kosarat is csinalni ugyan igy. Lehet kor alalku papir pizzat disziteni ( a pizza lehet akkar egy papir tanyer) es lehet kivagni hozza paradicsomot, hagymat, sonkat....).


Jatszatok azt, hogy a nappaliba a szonyeg a tenger. Tegyel ki rongydarabokat, parnat... (vagyis barmit) Ugy kell atmenni a szonyeg egyik vegebol a masikba, hogy ezekre kell lepkedni. Nem szabad a szonyegre lepni mert akkor beleesunk a vizbe. :) A fiam most 4 eves de a mai napig kell ezt jatszanunk vele annyira imadja es 2 evesen kezdtuk. :) A mi tengerunk mar a nappalibol az eloszobaba is kiterjed. :)

2014. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!