Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kéne csinálni? Beszéljek...

Mit kéne csinálni? Beszéljek az óvónővel?

Figyelt kérdés

Kislányom mióta óvodába jár teljesen megváltozott és nem éppen jó irányba.:( De a legrosszabb a pisilés. Már itthon is állandóan visszatartja,nem egyszer addig hogy bepisilt hiába kértem hogy menjen wc-re.

Mikor megkérdezem hogy miért csinálja azt mondja mert az óviba nem mehet pisilni nem engedi ki az óvónő. A dadust megkérdeztem erről ő azt mondta lefekvés után nem engedik ki a gyerekeket,mert olyankor fel van mosva és fertőtlenítve.



2014. jan. 12. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Én beszélnék vele. Nagyon kedvesen megkérném, hogy figyeljenek fokozottan oda.
2014. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Elvileg az a gond hogy lefekvés előtt elmennek pisilni,és aki akkor nem végzi el a dolgát (bármilyen okból) az utána már nem mehet ki.

De hogy lehet ilyet kisgyerekekkel csinálni? Nekünk sem parancsszóra kell!

2014. jan. 12. 21:20
 3/9 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy te értetted félre?

én dolgoztam oviban, ott úgy csináltuk, hogy ebéd után mindenkit elküldtünk pisilni, utána míg meseolvasás volt a dadus gyorsan felmosott és kinyitotta az ablakokat a mosdóban. addig télen nem engedtünk ki gyereket pisilni, ez kb 10 perc volt, de mivel előtte pisiltek, baleset nem volt emiatt vagy ha annyira kellett mennie a kicsinek akkor másik mosdóba kísérte az óvónő.

szerintem nálatok is valami ilyenről lehet szó, csak szegénykéd félreérthette.

2014. jan. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hát én ha dada lennék és akármikor odajönne egy gyerek hozzám,hogy pisilnie kell,nem lenne szívem azt mondani majd 10 perc múlva gyere vissza..súlykold a gyerkőcbe hogy alvás előtt menjen el ha kell ha nem,hátha pici kijön,vagy nem is tudom. Talán tényleg beszélhetnél hogy engedjék ki,mond el hogy otthon ezt emlegette amikor bepisilt,tegyél rá még 2 lapáttal aztán biztos nem meri nem kiengedni.
2014. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok. 4es, azért az se jó ha megfázik egy gyerek, nem? szerintem inkább intsék türelemre mint hogy a 10 fokos mosdóba leüljön a hideg wc-re, de persze ezt csak az én példámra írom
2014. jan. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi van,de összeszorított lábakkal mászkál és fogja a nuniján. Annyira nyilvánvaló hogy pisilnie kell,de mikor mondom hogy menjen pisilni erősen ellenkezik.

Soha nem csinálta még ezt csak pár hete.

2014. jan. 12. 23:03
 7/9 anonim ***** válasza:
dadus vagyok oviban. Nálunk ki engedjük fekvés alatt is. Van egy benti papucs, amibe belebújnak ilyen esetben, hogy ne legyen vizes a zoknijuk. Meleg van, 5 perc alatt felszárad a kő.
2014. jan. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az en lanyomnal is volt ilyen, nem akartak kiengedni lefekvés után, sírva mesélte otthon. Ki voltam akadva en is. Mert lehetséges olyan is - nálunk főleg - hogy ebéd közben rengeteg vizet megiszik es fel óra múlva ujra kell neki pisilni. Nem hiszem hogy erre nem is gondolnak, akkor figyeljenek oda hogy ne szlopaljon feleslegesen, csak max egy pohárral, en otthon odafigyelek erre lefekvés elott.

Szerintem a felmosott padló mellett az is zavarja őket, hogy amikor mar mind elaludt valaki meg mindig fennt van es esetleg felébreszti a többieket azzal hogy kimaszkal.

En nem szóltam az ovonoknek, de megbeszeltem a lányommal, hogy akkor is pisiljen alvás elott ha csak egy csepp jön, es ne igyon feleslegesen sokat. Ébredés elott fel órával mar úgysem szólnak ha kijarkalnak pisilni, csak az elején.

Nekem megértette, otthon is így csináljuk.

2014. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos éjjel is bepisilt,most már másodszor fordul elő eddig soha!:(((
2014. jan. 13. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!