Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem értek a gyerekekhez, help?

Nem értek a gyerekekhez, help?

Figyelt kérdés

Lehet rossz kategóriába tettem a kérdést, de gondoltam itt értenek hozzá.

A rokonságunkban sok kisgyerek meg kisbaba van, és egyszerűen nem értek hozzájuk. Jönnek, néznek, én meg ne tudok mit kezdeni velük, nem tudok se játszani, de beszélgetni velük. Sosem állok le gügyögni velük, meg nem kezdem ez hogy jajjdearanyoshusibaba stb, és ezért mindenki úgy néz rám mint ha én lennék a Gonosz.

Mit csináljak velük?


22N


2014. jan. 14. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
kezeld őket pici emberekként. simán el lehet velük dumálni, legfeljebb a maguk módján válaszolnak :)
2014. jan. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
jól mondta az egyes válaszoló... nem kell gügyögni nekik! sose értettem a gügyögős szülőket nagyszülőket :) simán mintha tényleg egy barátoddal beszélgetnél beszélgess vele... mi történt a (bölcsiben-oviban) vagy kérdezd meg mi a kedvenc játéka (kedvenc baba-kisautó esetleg kedvenc mese) aztán ilyenkor már elkezd neked dumálni és jöhet a válaszából a többi kérdés :) hidd el jól fogsz szórakozni... iszonyú jó dumájuk van :D ha még nem beszél akkor is dumálhatsz neki bármiről.. (pl: ott egy macska... "nézd ott a cica.. milyen hosszú farka van... nézd ásít! mindjárt bekap akkora a szája... stb... de ezt se gügyögve. :) )
2014. jan. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jaj nem, én gügyögni nem szoktam. Normálisan szoktam beszélgetni velük, ha persze beszélgetek. Csak valahogy olyan idegenek a gyerekek, és ha nálam kezdenek sírni, meg nem ájulok el tőlük rögtön (itt azt várják, hogy kezdjek el összevissza olvadozni meg gagyorászni nekik), akkor én vagyok a rossz. Pedig csak próbálok normálisan beszélgetni, de úgy meg őket nem érdekli, mert látják hogy nem fogok nekik mindent megtenni és megengedni. Vagy ezt látják egyáltalán?

Köszönöm a válaszokat, majd legközelebb kipróbálom őket.

2014. jan. 14. 16:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Hívd elő a benned lévő gyermeket. Minden embernek van gyermeki, felnőtt és szülő énje is. Ezeknek az aránya különbözik.

A gyermeki én (az ún. szabad gyermeki) felelős a lazaságért, az elengedett állapotért, a belefeledkezett örömökért, amikor úgy isten igazából elereszted a jókedved, amikor pajkos vagy, amikor huncutkodsz, amikor önfeledten játszol. Ezekre egy felnőttnek is szüksége van, különben olyan merev és színtelen lenne, mint egy fagyott kóró.

Amiért újra nehéz a gyermekekhez közelíteni, az a gátlás miatt van. Túl sok a gátlás, a moderált viselkedés, a megfelelni akarás. Nem kell neked tudni, hogy a gyermek mit szeret. Kérdezd meg tőle, hagyd, hogy irányítson. Te csak csodálkozz rá, milyen ügyes, tükrözz, hancúrozz, huncutkodj vele, hagyd, hadd sodorjon magával ez a fajta rég elfeledett gyermeki pajkosság. Azonban már felnőtt is vagy egyben, ezért igazából te irányítasz, te vezeted a gyermeket.

Ha oda megy hozzád egy kisgyermek és néz, akkor kezd el mosolyogni vissza, te is nézz rá. Majd tükrözd az arckifejezését. Nagy móka lesz ebből, csak ne félj tőle.

2014. jan. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!