Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mit tud már a pont 2...

Kinek mit tud már a pont 2 évet betöltött kisgyereke?

Figyelt kérdés
Az enyém egyszerűen nem akar beszélni.Mond egy pár szót,meg amit akar, de hiába mondatok vele szavakat nem hajlik a beszédre és ragaszkodik a pelenkához. Mondom neki, hogy nézzél anyára és figyelj amit mondok, "hogy ha pisilni kell akkor üljél a bilire",de csak kinevet és mondja hogy nem nem.Olyan mintha ő még kisbabának érezné magát és úgy is viselkedik és nem hajlandó önállósodni.Mindig rajtam csüng,birtokol.Mit csináljak vele,hogy hagyja abba a kisbabáskodást?
2014. jan. 21. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerek?

Az első nekem is ilyen volt.

Vidd nagyobb gyerekek közé társaságra, egymástól szívesen tanulnak.

Azt nem hiszem, hogy ezt akárhogy ki lehetne erőszakolni.

Nem ismerlek titeket, lehet hogy egyszerűen kicsit lassabban fejlődik, vagy csak "kényelmes", ha megértik a mutogatást is, akkor minek beszélni stb. Vannak ilyen gyerekek. Én az elmondottak alapján nem aggódnék.

2014. jan. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fiú? A fiam 24 hónaposan szavakat mondott, ha nagyon-nagyon beleképzeltem, akkor egyszerűbb mondat kijött belőle (pl 3 szó egymás után). Aztán 25 hónaposan már rengeteg szót használt, 26 hónaposan már nem tudtam összeírni a szavakat és elkezdett mondatokban beszélni. Hatalmasat változnak hetek alatt a 2 év körüliek. Mesélj neki, énekeljetek. Az én fiamat se lehetett 2 évesen bilire ültetni, 2,5 évesen nappalra már szobatiszta volt és az sem érdekelte az elején. Jól elvolt pelusban.
2014. jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Lányom már rengeteg szót mond ,egyszerűbb mondatokat is alkot. Fiam 2éves 3 hónapos volt amikor már folyékonyan beszélt. Viszont több ismerősöm gyereke még csak pár szót mond, ez gyerekfüggő!
2014. jan. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Kisfiam 1,5 évesen tőmondatokban,21 hónapos korától folyékonyan,összetett mondatokban beszélt.A Pelust 22 hónaposan tette le,hogy Ő nem veszi fel,nappalra már nem volt,2,5 évesen már éjjelre sem.Mondjuk ez én fiam bölcsis volt 16 hónapos korától,de már akkor nagyon önálló volt,valahogy a születése óta rohan mindennel,a dokinő szerint legalább 1 évvel megelőzi a kortársait,mozgásban,beszédben stb.Most lesz 3 éves amúgy.Tehát az én fiam meg úgy viselkedik,mint ha már egy dacos tini lenne,makacs,önfejű,mindent Ő, pedig még méretben nagyon kicsi :)

ne aggódj,van egy kisöcsém elég késői féltesóm,Ő pl nagyon lassan fejlődött,mozgásban nem de 3 éves koráig mutogatott alig használt szavakat.Szobatiszta majdnem 4 évesen lett,de éjjelre még 5 évesen is kellett pelenka.Hagyd hagy csináljon mindent akkor amikor szeretné,ne erőltess semmit eljön az ideje,a bölcsiben kisfiamnak 9 társa volt ebből Vele együtt még 4 tudott beszélni 2,5 évesen.

2014. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pont 2 évesen egyáltalán nem kell se beszélnie, se szobatisztának lennie! A gyerekek elég nagy része mond csak szavakat ennyi idősen, és kb. 80 százalékuk teljesen pelusos még. Nem direkt csinálja, hogy téged bosszantson, hanem mert még nem érett meg az agya sem a folyamatos beszédre, sem a szobatisztaságra.

A legjobb szándékkal javaslom, hogy hagyd szegényt békén. 3 éves korára folyamatosan fog beszélni, és a pelust is el fogja hagyni.

Nem szoktatok egyébként más gyerekek közé járni? Azért kérdezem, mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy fogalmad sincs, hol tart átlagosan egy ennyi idős gyerek, és sokkal többet vársz a sajátodtól, mint indokolt volna.

2014. jan. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem első baba, van egy 5 éves kislányom is és neki ennyi idősen már be se állt a szája, és a mai napig nagyon beszédes,ezért nem értem hogy a kisfiam miért nem ugyanolyan mint ő.É szerintem ha már beszélne folyékonyan a fiam,akkor biztos meg lehetne vele értetni,hogy a bilire üljön.Amúgy azt látom rajta,hogy megérti a dolgokat csak direkt nem akarja csinálni.Lehet az is baj, hogy nincs senki rokon vagy ismerős a közelbe,aki levenné rólam néha,mindig velem van a férjem meg keveset volt mindig vele,mert azt mondja nem tud mit kezdeni vele,amíg nem beszéd képes.
2014. jan. 21. 13:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és pont ez az,hogy körülöttem akik egyidősek a kisfiammal,azoknak az anyukája mindig dicsekszik,hogy az övé már 1 éves kora óta szobatiszta,meg mond mindent és hogy biztos én nem beszélek neki sokat.Pedig tényleg mondom neki a szavakat,kimondatom vele az abc betűit és azokat meg tisztán kiejti.Ha kérek valamit mindenre azt mondja,hogy nem nem.
2014. jan. 21. 13:25
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
Köszönöm a lepontozást,nem tudom miért fáj egyeseknek a válaszom...
2014. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha van már egy nagyobb gyereked, pontosan tudhatod, hogy egy átlag 1 éves nem szobatiszta, csak az anyuka "ráköti" a bilire. A beszéd dettó ugyanez.


Az én kislányom 2 évesen egyáltalán nem mondott semmit, viszont egyedül lépcsőzött váltott lábbal, egyedül evett, öltözött-vetkőzött és mindenben nagyon önálló volt. 2,5 évesen lett nappalra szobatiszta. Most 3,5 éves, 2 hónapja nem kap éjjelre sem pelust, de ha lázas, akkor éjjelre visszaadom rá a pelenkát.

2014. jan. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem 23,5hónapos a fiam, két hét múlva lesz két éves.

Nagyon sok szót mond, de csak néha max 2-3at rak egymás után, nagyon sokszor még babanyelven, vagy a jelbeszédjével mutogat el mindent. De bármi baja van, megérteti valahogy velem.

Abszolút nem szobatiszta, de nem is akarok még ezzel bajlódni ilyen időben, majd nyáron szobatiszta lesz.

Nagyon kis akarnok, nagyon tud hisztizni, de azért kezelhető.

Barátkozós, de ha valaki nem szimpi, akkor rá se néz!

Tud motorozni előre-hátra és egyre gyorsabban!

Lépcsőn ő is kétlábon közlekedik, ha nagyon siet, azért gyorsan négykézláb ereszkedik, de ez már elég ritka.

Legózni szeret és kis apróságokkal is bíbelődni, és nem a szájába pakolja - szerencsére.

szeret pl a tescos hupikék törpés dominóból kirakni sorokat és eldönteni. Olyan 10-15db-ot felállít egymás után.

Formabedobózik önállóan.

Kiskonyhájában ő a konyhafőnok, nagyon szeret főzni, mindenfélét öntöget, kever, nyit-csuk...

A mozdonyok-sinek is a mindenei!! :) Ezzel is imád játszani-

A formaberakós játékok és horgász jétkokat szereti, viszont 9-12db-s kirakókkal még nem akar játszani.

Egyedül eszik kanállal- mindent- nemigen hagyja, hogy etessem, de nyilván sokszor leeszi még magát.

Nagyon anyás! :) - amit nem bánok- pedig hamadik gyerek ő is. Sokat csüng ő is rajtam! :) Sokszor cipelteti a fenekét! Mondjuk ez néha azért elég fárasztó! 11,5kg és 87cm.

REndkívül szeretei a nagytesóit és játszani velük!! :)

Nagyon jóalvó! ESte 8-fél9től alszik reggel 8-fél9ig! Ebéd után meg kb 2-3órát.

:)))))))

És imádom.........

2014. jan. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!