Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alvásprobléma? Mit tehetnék?

Alvásprobléma? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

14 hónapos lányom hónapok óta nem alszik éjszaka. Pontosan 10 hónapja. Van hogy óránként fent van, nyüglődik, forgolódik. Iszik pár korty teát, és alszik tovább, de ujra és ujra felkel. Éberen alszik, mert van h pisilni sem tudok tőle kimenni, mert egyből ordít.

9 hónapos korától nem alszik kiságyban. Már mindent kipróbáltunk, sedatif pc, ágy átrakás, sőt még másik szobába is mentünk aludni, hátha ott jobb. Még természetgyógyászhoz is elvittük, de semmi. Amikor jön a foga, az oké, h sűrűbben fent van. Ha már csak 2-szer van fent este, az már jó.

Valakinek van valami jó ötelete, mit tehetnénk még? Mert már nagyon nem bírjuk.


2009. dec. 4. 12:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Én nem itatom este, ha felkelne csak megsimizem a hátát.

Nem tom milyen teát adsz neki, de nem lehet, hogy attól nem alszik?

Napközben sem kell teát innia.

2009. dec. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hipp és Milupa granulátumos teát iszik. De ezt csak 67-8 hónaposk korától. Addig csak szopott,, meg vizet kapott.

Szerintem egyáltalán nincs összefügésben a teával, amit iszik.

2009. dec. 4. 13:14
 3/16 A kérdező kommentje:
bocsi, 7-8
2009. dec. 4. 13:14
 4/16 anonim ***** válasza:

A teával szerintem sincs összefüggésbe. Igazából nem annyira tudom a választ mert mostanában nálunk is éjszaka felkel és csak mellettem hajlandó vissazaludni, bár az enyém 17 hónapos és lehet jön a szemfoga. Az én fiam amúgy 8 hónapos korától alussza át az éjszakát, először vagy 2 hónapig viburcol kúpon élt, aztán már ment magától. 1 évesen vettem neki a borostyán láncot és láss csodát még jobban aludt. Ja én nem szoktam itatni éjszaka csak ha beteg, bár ezt babája válogatja, az enyém nem igényli.

Nálunk még a költözés volt necces, mert az én fiam nem szereti, ha nagyon sötét van a szobájába ezért a függönyt csak félig lehet elhúzni. Nem lehet, hogy fél a sötétbe?

2009. dec. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja és jól meg szoktam kaja ügyileg tömni éjszakára, még mindig tejpépen él, meg tejet kap alvás előtt
2009. dec. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hogy mit tehetnél,mgam sem tudom,de ne gondold,h egyedül vagy...az én babám 18 hónapos,8 hónapos koráig végig aludta az éjszakát.Aztán elkezdődött a fogzás.Onnantól 1x felkelt enni,és aludt tovább(külön szoba,saját ágyikó az első perctől).Ez kb.2-3 hete megváltozott.Most nem hajlandó csak úgy elaludni,h az ölemben fekszik.Ez még oké.kb.éjjel 1-2 körül felkel,és van,h 2-3 órát is fenn van.Az ágyába pedig az istennek se tudom vissza tenni,mert ordít(van egy iskolás bátyja,nem hagyom sírni,mert a nagynak pihenni kell).Kapaszkodik belém.Próbáltam,h matracot rakok az ágya mellé.Az sem volt jó,csak,ha kiveszem.Most ott tartunk,h a férjem(mivel neki is melóba kell menni,ezért nem árt,ha tud éjszaka pihenni)leköltözött a nappaliba,a gyerek pedig velem alszik a megébredéstől reggelig.És mindehhez éjjel megiszik egy üveg tápszert(nem kérek lehurrogást,nála ez vált be,és kész.Engem nem zavar,a dokink szerint 2 éves korig belefér.)Szval én sem bánnám,ha többet alhatnék.Ja,a Viburcol nem vált be,most éppen a SEDATIF PC-t próbálom neki.Van borostyánlánca,foga éppen nem jön,teljesen mindegy,h nagyon bevacsorázik-e,avagy sem,és csak édeskömény teát iszik.Ráadásul a tesója mindig is végig aludta az éjszakát.Számomra is rejtély ez az egész.
2009. dec. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

9 hónapos koráig aludt a kiságyban, egyedül aludt el, este ha felkelt, néha elég volt a hátsimogatás, egy kis tea, v víz, v cumi. De azóta semmi, csak akkor hajlandó elaludni/visszaaludni, ha kap teát. Neki is van nagytesó, igy nem hagyhatom este áriázni, mellettem v apa mellett egyből alszik tovább, csak mégis felkel...

A viburcolt kipróbálom, van itthol, ártani nem árt, legfeljebb nem használ. Amikor fogzás van, v beteg, akkor szinte semmit sem alszunk. de amikor nincs éppen semmi baja, akkor is ébred többször éjszaka. Számomra is rejtély, mivel a fiam csak max. 1x kelt fel enni, majd inni, és aludt is.

A lányom anyatejes volt sokáig, 11 hónapig szopott, és azóta semmilyen tejterméket nem fogad el folyékony formában. Sem tápszer, sem tej.

Várok még tapasztalatokat.

2009. dec. 4. 16:29
 8/16 anonim ***** válasza:
Ez a szeparacios szorongas, ami 8-15 honapig tart.Kitartas!
2009. dec. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem,hogy ez a szeparációs szorongás,mert ha ott vagy vele,esetleg egy ágyban is alszotok,az oké,hogy megébred,de megnézi,hogy ott vagy e és alszik tovább.Persze nem tudom a megoldást,úgyhogy csak sok sok türelmet kívánok.
2009. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9 hónapos kora óta mellettem alszik, én is a szeparációs szorongásra gyanakodtam, mert ugye addig elaludt egyedül,és ha fel is kelt, de visszaaludt a kiságyban.

Reméltem, h mellettem majd jobban fog aludni, talán nem is kel fel, csak 1-2x, de tévedtem, mert nagyon sokszor felkel.

2009. dec. 6. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!