Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Reggeli rutin? Nálatok hogy van?

Reggeli rutin? Nálatok hogy van?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves múlt, és szeretném, ha mire oviba megy, a reggeli teendők már rutin szerűen menjenek (itthon vagyok vele 3 éves koráig).

Ezért (ugyan még nem szobatiszta), minden reggel ráültetem a WC-re (szűkítővel, már kb. fél éve használja, szokott is bele kakilni, pisilni, ha olyanja van, de még nem szól, csak ha már bent van a kaka). Utána fogat mosunk, mosakodunk, ami abból áll, hogy ő akar fogat mosni, egy darabig játszik a fogkefével, pacsál a csapnál, aztán nagy nehezen megmosom én neki, ami persze nem tetszik. Aztán felöltöztetem, és megyünk reggelizni, ahol szintén úgy kell belekönyörögni a reggelit, akkor is csak játszik, bohóckodik. Néha már olyan elegem van, hogy azt gondolom, feladom, és simán bepelusozom reggel, felöltöztetem, és kész, nem szenvedek vele. De olyankor furdal a lelkiismeret, hogy majd ha megy oviba, akkor nem fogja tudni ezeket, és szeretném, ha megszokná addig.

Nálatok ez könnyen megy? Vagy más is szenved ezzel?

Köszi, ha válaszoltok.


2014. jan. 30. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjem viszi a nagyot, én a picivel ithon vagyok, s szoptatom a picit, mert minden reggel felkelti a nagy azzal hogy kiabál, hogy Nem akarok Oviba menni, Aludni akarok még....

Itthon nem reggelizik, hanem a Bölcsiben 8:30-kor.

Itthon csak iszik reggel egy kakaót mielőtt elmegy.

6:30-kor kel a férjem, elküldi a lányunkat pisilni, közben csinál neki egy kakaót, amíg azt megissza a lányunk mesét néz, közben, a férjem megfésüli, befonja a haját, arc fogmosás, majd felöltözteti. Utánna ő is felöltözik, s 6:50-kor el is mentek.

2014. jan. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A nagylányom 4,5, ő ovis, a kisebbik 2,5 és van egy 1 éves kisfiam. A kisebbik lányomat igyekszem már egy ideje önállóságra nevelni, nem feltétlenül az ovi miatt, hanem mert elég nehéz a három gyereket összekészíteni. Én jó dolognak tartom, hogy próbálsz bevezetni egy reggeli rutint. Ha már 2 éves elmúlt, elkezdheted neki azt is tanítgatni, hogy mit hogy kell felvennie. A zokniját, nadrágját már biztos fel tudná venni egyedül is. Próbáld meg te is úgy tervezni a napodat, hogy előre úgy tervezed, a felkeléstől a reggeliig el fog telni 1-2 óra. Akkor biztosan több türelmed is lesz a dologhoz. Én például sokáig a gyerekek előtt egy órával keltem, hogy a készülődésnél már fel legyek öltözve, megreggelizve, stb.
2014. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi, már néhány hónapja így csináljuk, tudom, hogy minimum egy óra mire végzünk ezekkel (sőt, már "csak" ennyi :) ), ez nem is baj, inkább csak annyi a bajom, hogy mindenért fél órát könyörögni kell, mert nem akar a WC-re ülni, aztán nem akar fogat mosni, aztán a csapnál csak játszik a fogkefével (azért néha dörgöl is egyet kettőt), én meg állok fölötte, és irányítom (vagyis könyörgök, hogy mosd a fogad, szemed, szád, törölközz, stb.). Aztán nem tetszik, hogy én mosom a fogát.

Aztán a reggelit is kb. ugyanígy megy.

Néha már a hajam hullik.

De ugyanakkor meg is értem, hiszen még csak 2 éves, unalmasak neki ezek a dolgok, ezért játszik mindennel, csak marha fárasztó minden reggel ezt csinálni(persze azért türelmesen ezt játsszuk :) ).

Nem is szoktam őt szidni ezért, csak magamban puffogok rajta, és azon gondolkodom, hogy ez másoknál is így megy-e :).

Én még inkább csak a vetkőzést szoktam rábízni (a sapka, sál, kabát, nadrág megy neki eddig).

2014. jan. 30. 09:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges már most arra szoktatni a gyereket, ami egy év múlva lesz esedékes. Ha tetszik neki a reggeli vécézés, akkor csináljátok, de ha nem, akkor is szobatiszta lesz jövő ilyenkorra, és szólni fog, ha kell neki. A reggeli és hasonlók ugyanígy, majd ha sietni kell, összekapja magát. És addigra már egy évvel idősebb lesz, összehasonlíthatatlanul okosabb és önállóbb egy 3 éves gyerek, mint egy 2 éves.

Nekem soha nem jutott eszembe, hogy előre izguljak ezen a dolgon, mégis, mire oviba került a kisfiam, ment minden, mint a karikacsapás. Nyugi, tényleg, nem kell ezt ilyen komolyan venni.

2014. jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van, néha nekem is ez fordul meg a fejemben, hogy minek szenvedek itt vele, végül is ráér még, de akkor is max a WC-t tudnánk kihagyni, mert fogat mosni, mosakodni, öltözni, reggelizni akkor is kell.

Néha el is hagyom a WC-t, ha látom, hogy nagyon nincs hozzá affinitása, vagy ha reggel belekakil a pelusba, akkor már nem ültetem rá, hanem csak simán pelust cserélünk, de ha még nem volt kaka, akkor sokszor sikerül reggel a WC-be, és az nekem is kényelmesebb, mint a pelusból kicsutakolni egy óriási adag után :).

Igazából nem is a WC-vel vagy a többi dologgal van baja, hanem inkább mindig "más dolga van", mást szeretne csinálni, és azért tart sokáig mire elkezdjük reggel.

Néha belegondolok, hogy atya ég, mi lesz majd ha el kell indulni vele oviba. De mondjuk akkor majd ott fog reggelizni úgyis, úgyhogy annyival kevesebb lesz.

Nem lehet egyszerű több gyerekkel (pedig tervben van a kistesó).

2014. jan. 30. 10:32
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

nekem eszembe se jutott 2 éves korában, hogy az ovira felkészítsem.

megvolt a napirendünk, jól éreztük magunkat, azért maradtam vele otthon mert imádtam... :)

közben persze tanulgattuk az egyedül evést/öltözést/fürdést...


aztán mikor 3 éves lett, ment oviba.

reggel gyorsan öltöztetem, fogatmos, pisil és megy az apjával.

most 4 éves, már teljesen önálló kiskrapek, de reggel még mindig én öltöztetem, míg alszik vagy félálomba van mert egyébként csigalassú és elkésnénk mindannyian :) a többit ő csinálja, reggelizni bent szokott, mikor beérünk az oviba, ott már egyedül öltözik át.


szerintem ez kicsit sok amit csinálsz ;)


én a korai szobatisztaság mellett vagyok, én azt gondolom, hogy 2 évesen minden gyerekről le kéne venni a pelust napi 2-3 órára, de ez ahogy írod, hogy ráülteted már fél éve minden reggel, ez azért már meredek, na ez a kényszerítés. én a helydben most tavaszig elfelejteném a pelus levételt mert ezzel a módszerrel csak a kedvét veszed el és túl korán kezdted :/

a másik meg a reggeli, könyörgöm, egy ÉV MÚLVA megy oviba, mi a francért ne ehetne fél órával később mikor már éhes? olyan ez mint a kiképzőtábor :D

egy 2 éves nincs egy 3 éves szintjén, felesleges is ezen görcsölni :)

2014. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4 éves ovis a lányom, és a reggeli készülődés folyamatos nyaggatással megy. Edd már meg a reggelit édesem.... muszáj felöltöznünk....gyere már....aztán fogócskázni kell, míg bevonszolom a fürdőbe fogat mosni. Vagy emelt hangon beszélni vele. Baromi fárasztó, nem tudom mikor fog ez rutinná válni.
2014. jan. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A lányom 3,5 évesen kezdett, akkor már szobatiszta volt, és ez nagy különbség a reggeli rutin kialakításában, de azért leírom:

Akkor kezdtük a rutint, amikor először ment oviba! Időben keltünk, elküldtem pisilni, megkapta a fogkefét, arcot mostunk, felvette az előjészített ruháját, megcsináltam a haját, felöltöztünk, elmentünk. Közben rendeztem az akoor 3 hónapos tesóját is.

A fontos: sokkal korábban keltünk, bőven volt idő "vacakolni", nem voltam ideges. Néhány hónap után 15-20 perc alatt elkészült! Sose volt veszekedés, idegeskedés, csak néha szóltam rá, hogy ne bambuljon, öltözzön.

És soha nem kapcsoltam be a tévét!!! Azért emelem ki külön, mert sokan csinálják, és aztán csodálkozik a szülő, hogy a gyerek lassú...

2014. jan. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszoló, te valamit marhára benéztél (idõre enni...? Mi van????!!!).

Egyébként fél éve magától akart a wc-re ülni, mikor megkapta a fellépõt meg a szûkítõt, ami marhára tetszett neki. Képzeld, nem tartok pisztolyt a fejéhez, hogy márpedig üljön rá, csupán megkérem (jó)néhányszor.

És légy erõs, naponta többször is megkérem erre (mostmár direkt nem a ráültetem szót használom, mert még szuperanyu rámszabadítja a gyámügyet), este fürdés elõtt is, és néha a délutáni alvás után is.

Mindig pisil bele, és kb. a kakik 60%-át is ott intézi, ha éppen kell neki.

Szóval ráül, csak ugyanúgy mint a többi dolognál (fogmosás, stb.), minden mással.foglalkozik inkább.

Ezek szerint ti 3 éves koráig fogat sem mostatok, nem is reggeliztetek?

Lehet megfogadom a tanácsodat, és ezek helyett én is inkább futtatom 2-3 órát pisiben meg kakiban, hátha akkor hamarabb szobatiszta lesz, és talán még meg is éhezik közben : D.

Egyébként engem ebben csak az zavar, hogy mint ahogy az egyik kedves válaszoló is írta, minden csak hosszas könyörgés, játék, stb. árán megy, és kíváncsi voltam, hogy másoknál hogy vannak ezek a dolog.

2014. jan. 30. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!