Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is érzitek néha nehéznek a...

Ti is érzitek néha nehéznek a gyermeknevelést ha igen miért?

Figyelt kérdés
Mennyi idős a gyermeketek, mi azt amit nehéznek éreztek olykor vagy gyakran? Ilyenkor mi zajlik bennetek és miben látjátok a megoldást?

2014. febr. 3. 12:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Néha a kpihentlenség okoz nálam gondot amikor fél óránként és óránként ébred 4 hónapos babám aztán meg órákat alszik nappal amikor nekem ébren kell maradnom.

Hajnalban át szoktam adni olyankor a mamának amikor húzósabb éjjelem volt hogy aludjak 2-3 órát nyugodtan.

2014. febr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
1,5 éves a fiam, és miután hazajöttünk a kórházból rögtön ketten voltunk itthon, segítség nélkül (apa estig dolgozik). Sokszor fáradt voltam, az éjszakai nem alvás miatt, és napközben nem tudtam aludni mert házimunka, főzés bevásárlás, vasalás minden rám várt. A mai napig így van. Soha nem vigyázott még rá senki mindenhova viszem magammal. Sokszor érzem hogy jó lenne 1 délután egyedül, pihenni olvasgatni kikapcsolni. Ilyenkor arra gondolok milyen jó annak akinek van segítsége, egy nagyi vagy bárki. A megoldás pedig az hogy megrázom magam és vissza a valóságba, mert nincs senki aki segítene egyedül kell megoldanom.
2014. febr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 klopusz ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim már elég nagyok (16, 13 és 10 évesek), van tapasztalatom bőven :-)

A legnehezebb az volt, hogy egész nap én voltam a gyerekekkel, majd délután, mikor párom hazaért, akkor sem volt pihenés és persze hétvégén sem. Ráadásul kisebbik lányom 13 hónapig, fiam 17 hónapig nem aludta át az éjszakákat.

Pedig én normális házasságban élek, férjem nagyon sokat segít, de néha jobb lett volna egy kicsit gyerekek nélkül.

Mi már ott tartunk, hogy nyakunkban a kamaszkor az összes "örömével" együtt (visszadumálás, nyegleség stb.), így legfeljebb ez a nehéz. Néha fel tudnék robbanni! Ilyenkor néha "leüvöltöm a hajukat", ők megszeppennek - jó esetben -, aztán minden megy tovább.

2014. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én többször érzem nehéznek, mint könnyünek. 4 éves a nagylányom, a kicsi meg fél éves. A kicsivel még nem igazán vannak gondok, pici kora óta jó baba, csak eszik és alszik, mikor ébren van meg elvan egyedül is, meg csak mosolyog és játszik, mindennek örül, nagyon ritkán sír. Viszont a naggyal már a pici kor is nehezebb volt, sokáig hasfájós volt, akkor a kialvatlanság és a kimerültség sok gondot okozott (segítségem 0). Nagyobb korában pedig jött az, hogy nagyon önfejü és akaratos. Ezt sokszor nehéz jól kezelni, sokat kell eki magyarázkodni, meg folyamatosan oda kell figyelni, hogy elegendő mértékben dícsérjük meg foglalkozzunk vele, hogy ne kérdezzen vissza, ha véletlenül a kicsit egyszerre tutujgatjuk apával, hogy engem már nem is szerettek? Nem féltékeny a kicsire és nagyon-nagyon szereti, de ebben rengeteg munka van.
2014. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

jó érzés olyan szempontból olvasni a soraitokat, hogy nem vagyok egyedül ezekkel az érzésekkel..imádom a 15 hónapos fiamat, jó gyerek, a nyekergős napokon, belül szétfeszít már az idegesség. sajnos nekem sincs segítségem, egyedül csinálok mindent a férjemmel, ő munka utántól segít. bár tegnap amikor összezörrentünk (belém kötött), rosszul esett hogy beszólt, "ő akkor végez a munkával, amikor akar, ha akarja akkor estig nem jön". Ez arra utalt, hogy ő bizony majd magától eldönti mikortól jöjjön segíteni. Én meg azt éreztem, köszi, én sosem mondhatom hogy márpedig ma kisétálok az ajtón és majd este vagy holnap jövök..sokszor azt érzem bárcsak én mehetnék el dolgozni, amit imádok, emberekkel találkozom és beszélgethetek (ilyen a munkája) és majd feltöltödve visszatérek délután. Igaz itthonról dolgozik, de a gyakorlatban munkaidőben ő külön az irodában van. Félre ne értsetek jól el vagyok megoldok mindent, és a nehézség is bele tartozik, de amikor a másik ilyeneket beszól, igazsgtalannak érzem, hiszen a gyerek közös, közösen vállaltuk a gyermeket, én sem mondom azt hogy na most én majd xy-kor jövök, ez nekem olyan érzés mintha magamra hagyna benne, pedig nem ilyen hiszen mindenben segít.

a fiam egyre akaratosabb de ugyanakkor egy tündéri okos barátkozó kisfiú. és amikor ilyen érzéseim vannak, azt érzem nem helyes és nem értem miért érzek így..

2014. febr. 3. 12:37
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, kedves kérdező,nem vagy egyedül ezekkel az érzésekkel,az biztos...szeretjük őket,de egy idő után(kinek előbb-kinek utóbb)eljön ez az érzés,h én hol vagyok?Hol a régi énem,életem?Én most jutottam el eddig,azt kértem a férjemtől Valentin napra,h vissza mehessek dolgozni,vagy néha tarthassak egy pár csajos órát,amikor csak magammal törődök,mert ő nem enged sehová...20 hónapos múlt a kicsi..
2014. febr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Olyankor érzem nehéznek, amikor egy átdolgozott nap után, esetleg esőben stb átruhanok szó szerint a városon, szakad rólam a víz, mire az oviba érek, de nagy örömmel, ő meg nem örül nekem, legalábbis nem látszik rajta, öltözésnél mindenért nyávog, én meg nem merek rendesen rápirítani ott az öltözőben idegenek előtt, csak gyűlik bennem afrusztráció, aztán még ne adj' Isten elmegyünk balettra, azt is végignyávogja a vetkőzést, öltözést, mire hazaérünk, már roncs vagyok.


A megoldást abban látom, hogy nem kéne ennyire rohannom, inkább érjek oda 10 perccel később de nyugodtan. Aztán nem kéne vele foglalkoznom, mit gondolnak a szülők az öltözőben. Végtelenített törelmet kéne magamba adagolnom, intravénásan, hogy gyorsabban hasson. Ki kellene várni, mire a gyerek elég nagy lesz ahhoz, hogy akkor is használható legyen este, ha nem aludt délután. Hirtelen ezek jutnak eszembe.

2014. febr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A gyereknevelés bizony többször nehéz,mint könnyű,és ezzel mindenki így van,de mivel különböző emberek vagyunk másképpen viseljük és másképpen állunk hozzá,ezenkívül vannak olyan gyerekek akik nagyon könnyen kezelhetőek kisebb az ellenállásuk,könnyebb a dackorszak,és vannak olyanok akik pont az ellenkezőjük,nagyon makacsak,önfejűek,elevenek,a dackorszak borzalmas,szinte semmi sem hat rájuk.Az én kicsi fiam pont az utóbbi eset és bizony kb 2 éves korától nem nagyon találjuk meg egymással a hangot(most lesz 3),ezenkívül az első 3 hónap volt még nehéz,de az nem a gyereknevelés szempontból.Elég ingerült,és feszült tudok lenni a türelmem meg véges de nagyon,fegyelmezni is nehéz,egyátalán megértetni magam vele,nehéz nyugodtnak türelmesnek lenni,pláne hogy alig alszik napközben már egyátalán nem emiatt hulla fáradt mikor hozom haza az oviból.
2014. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Intravénás türelmet én is kérek :-D
2014. febr. 3. 14:07
 10/19 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos...

Van egy lassan 2,5 éves lányom, önfejű, akaratos, akármit kérek tőle mindennek az ellenkezőjét csinálja... :(

Ráadásul 3 hete szültem, kialvatlan, fáradt, ingerlékeny vagyok, rögtön felidegesít minden. Valószínű szülés utáni depi is utolér, úgyhogy nem könnyű... Ja, és a házasságom is romokban. :(

2014. febr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!