Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar felöltözni?

Miért nem akar felöltözni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Két és fél éves a kisfiam, és kb. egy hete kezdődött nála, hogy nem akar felöltözni reggel. Veszem elő a ruhákat, és sorra utasítja el, független attól, hogy pamut vagy sem, van-e rajta figura, amit szeret, vagy nincs, milyen színű... szóval én nem találok rendszert abban, hogy mit nem vesz fel. Nagy nehezen sikerül találni vmit, de már vért izzadok vele. Volt már hasonlótok?
2014. febr. 11. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom kicsit később kezdte el ezt, 3,5-4 éves korában volt a legrosszabb, úgy oldottam meg, hogy megmondtam neki, vegyen elő magának a szekrényből ruhát, egy pólót, egy nadrágot meg egy zoknit. Most 4,5, nagyjából kiigazodtam, hogy mit szeret meg mit nem.
2014. febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nálatok akkor ilyen ízlésbeli dolog volt ez, nem? Nekem is van lányom, ő már nagy, és neki is volt korszaka, mikor csak ilyen-olyan ruhát akart felvenni, az sima ügy, legalábbis én úgy voltam vele, vettünk egy csomó olyan ruhát és kész. De most semmiféle rendszert nem ismerek fel abban, hogy mit venne fel és mit nem.
2014. febr. 11. 12:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, valamennyire ízlés is, de például gombosat nem vesz fel, meg olyat sem, amiben varrt minta van, meg amihez egyszerűen nincs kedve. De akármi is az ok, megoldás lehet, ha magának választ a szekrényből, vagy felmutatsz kettőt-hármat, hogy melyiket szeretné.
2014. febr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
KÖszi, talán oldódik vmennyire... azt hittem, a fiammal könnyebb lesz ruhafronton, hát nem...
2014. febr. 11. 12:36
 5/6 anonim ***** válasza:

A fiadnak dackorszaka van. Neki mindegy mit adsz ra, a löenyeg hogy nemet mondhasson. Ezzel mutatja meg, hogy az anya akaratan kivül is van akarata.

Nekem kisebbik lanyom most 1,5 nala ez ugy jelentkezik, hogy ki öltözteti fel. Meg a bölcsiben is tud hisztit verni, hogy a gondozoja öltöztesse ne en. ha itthon vagyunk akkor meg csak en...

2014. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én is azt gondolom,hogy ez hiszti és nem a ruhával van konkrét baja!Ne negedd,hogy a fejedre nöljön mert különben ez tovább fajulhat!

Kiteszel neki reggel két öltözetet,míg te elmész pl meginni a kávéd ő válassza ki melyiket szeretné!

Ha hisztizik és nem kell neki egyik sem akkor közlöd vele hogy ma itthon marad egyedül és fogod magad felöltözöl kimész ajtón kívül.Én már mikor vettem a kabátom az előszobába zokogva kért hogy adjam rá azt a kék melegítőt jó lesz az csak ne hagyjam ott!SOHA TÖBBET NEM CSINÁLTA EZT A HISZTIT!!

2014. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!