Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit foglalkoztok 5 éves...

Mennyit foglalkoztok 5 éves gyerekeitekkel? Közös játékra, fejlesztésre gondolok.

Figyelt kérdés
2014. febr. 16. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Fejlesztő füzeteket szoktunk töltögetni, én általában odaülök mellé, dícsérem, ő meg amíg kedve van, csinálja. Napi tevékenység közben (vasalás, főzés, vezetés) szoktunk játszani, pl olyat, hogy mondom neki: 'Elmentem a boltba és vettem': felsorolok pár dolgot, vissza kell mondania, vagy (mivel angoltanár vagyok) mndok neki hosszabb-rövidebb angol mondatokat és mint a visszhang vissza kell mondania. Ezt nem az angoltanulás miatt csinálom, hanem mert ezzel fejleszthető a koncentráció, ismétlés pl. ha ezeket is beleszámolom effektív napi kb 20-30 perc, amit ezzel foglalkozunk átlagban.
2014. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, közös játék ezen felül van még, de csak ahogy időm engedi a napi teendők mellett. Van egy 3 éves öccse, többnyire együtt játszanak. Dolgozom, ők meg oviban vannak napközben, ennyi fér bele.
2014. febr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Foglalkoztató füzetek.Általában 20-25 percig köti le.

Festés.Én rajzolok valamit,ő kifesti.Kevergeti-kutyulgatja a színeket.Már tudja,hogy kék-sárga=zöld stb..

Puzzle.300-1000db.Segít kiválogatni a széleket.Rakosgatja,megunja,újra besegít.

Memória.Nagyon ügyes.Mindig megver.Max.20 percig figyel arra,hogy sorba rakja vissza.

Kártya.sok fajta kártyánk van.Számok,betűk,állatok.Szintén 20 perc.

Autóban.Szólánc,de még nem érti.Mi most így játszunk.Én mondom:alma,ő mondja:körte.asztal-szék.ajtó-ablak.

Segít a konyhában.Hagymát pucol,vág.Éles kést használ.

Napi 1-1.5 óra,amit együtt "játszunk".

2014. febr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hétközben kb. 1-2 óra. Ebbe beletartozik, hogy ovi után együtt megyünk vásárolni, intézni amit kell. Utána ugye vacsi, fürdés, alvás nem nagyon van idő. Hétvégén természetesen sokkal több. Délelőtt lemegyünk a boltba, majd reggeli,vagy fordított szitu. Utána előkészítem az ebédet, mosógépet bepakolom stb, szóval házimunka. Vagy ott van velem, vagy játszik egyedül, mesét néz. Most hogy bejöttek a jó idők, ebéd után lemegyünk, bicózni, sétálni, roller, mikor mit akar. Így hétvégén napi kb. 5-6 óra amit vele foglalkozom.
2014. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hétköznap négy délutánt vagyok vele, ha itthon vagyunk 1-2 óra közös játék biztos van (néha több), attól függ mennyire játszik el egyedül (van hogy egy órát rajzol, vagy gyöngyözik és hagyom), vagy én mennyire vagyok fáradt. Ha házimunka van, azt is szoktuk együtt csinálni. Kifejezett fejlesztést én nem végzek, volt ilyen könyvünk, de én úgy tapasztalom, hogy ha felmerül egy téma, egy játéklehetőség akkor azt kihasználva "fejlődik". Sok minden érdekli, és nagyon gyorsan tanul, ez elég egyenlőre. Szombaton apával van sokat mert dolgozom, vasárnap meg együtt van a család, sokat játszunk, vagy programra megyünk együtt általában.
2014. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én konkrét játékra gondoltam,együtt babázás,társas,lego nálunk ez napi 1 óra,és úgy veszem észre nem elég.
2014. febr. 18. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!