Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves lányom az oviban...

4,5 éves lányom az oviban nagyon lassú, hogyan lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Az ovonéni szerint a lányom a leglassúbb az oviban, lassan eszik, oltozik es lassan is rajzol, a tobbiek kifestenek egy egesz oldalt o meg ez ido alatt csak egy képet képes kifesteni. Nem figyel oda a feladatra, mindent csinál csak azt nem amit kell, mit javasoltok mit tegyek? Minden este meset olvasunk 30-40 perc, naponta 10-15 perc rajzolás. Otthon ugyes.

2014. febr. 21. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet összehasonlítani az otthoni viselkedését az óvodaival. Az én gyerekem is teljesen más az oviban, mint itthon. Ráadásul otthon te nem látsz más gyereket, nincs összehasonlítási alapod. A lassúság még nem is olyan nagy probléma szerintem, inkább azzal kéne kezdeni valamit, amit utána írtál még, hogy "Nem figyel oda a feladatra, mindent csinál csak azt nem amit kell."

Kérdezz rá gyakrabban az óvónőnél, ha nem tapasztal változást, érdemes szakemberhez vinni (nevelési tanácsadó, vagy ha van az óvodának fejlesztőpedagógusa), neki mi a véleménye.

Mondjuk még csak 4,5 éves, változhat.

2014. febr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És milyen az óvónéni? BIZTOS, hogy a gyerekkel van "baj"?

(Nálunk az óvónővel van a gond: "Lassú a gyerek, árulkodós, sértődékeny, nem figyel, bámészkodik, nem csinálja meg a feladatokat. Nem mehet iskolába." Otthon nem ilyen volt. Nem értettünk egyet, kértem a nevelési tanácsadóban iskolaérettségi vizsgálatot. És mehet suliba.)

Oké, a Tied még csak 4,5 éves. De azért gondold végig, hogy az óvónővel minden oké-e, megbízol-e benne. Többi óvónéni, dadus mit mod?

2014. febr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

5 éves a lányom. Ő is lassú, és szétszórt. Rövid ideig képes egy dologra koncentrálni, és hamar meg is unja a dolgokat. Evés, öltözés közben is elbámészkodik. Nagyon mást nem tudunk, mint hogy noszogatjuk. Itthon igyekszem vele kreatív játékokat játszani. Gyurmázunk, kirakózunk, memória kártyázunk, stb.

Párszor vettem ovisoknak való kis játékos feladatokat tartalmazó füzetkéket, néha azokat is töltögetjük.

Ő majd csak jövőre megy suliba. Remélem addigra javul kicsit a figyelme.

2014. febr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!