Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz egy kisgyereknek, ha...

Rossz egy kisgyereknek, ha karácsony körül van a szülinapja? És az anyának, ha akkor szül a kórházban?

Figyelt kérdés

Babaprojekt van nálunk, de kicsit elbizonytalanodtam, ami ezt a hónapot illeti. Ha most foganna meg a baba, akkor dec. 28-ra lennék kiírva. Persze jöhet előbb a baba, akár karácsonykor is. Nem szívesen lennék akkor kórházban, hiszen van már egy gyerekünk, akivel jó lenne otthon karácsonyozni. Nem tudom, hogy a kórházban mennyire lelkesednek az orvosok, szülésznők, ha karácsonykor kell dolgozniuk (esetleg ez miatt ne kerüljek hátrányba).

A másik dilemmám, hogy később, ha nagyobb lesz, akkor mennyire lenne rossz neki, hogy karácsony környékén van a szülinapja? A rokonok esetleg úgy vesznek ajándékot, hogy "ez a szülinap és karácsony egyben"

Ugyanakkor már jó lenne, ha összejönne a tesó, és türelmetlen vagyok, nem tudom, hogy halasszunk 1 hónapot, vagy hülyeség lenne a fenti okok miatt?


2014. ápr. 2. 11:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
hülyeség emiat halasztani,kisebbik fiam december 24 született nem ért hátrány emiat a kórházban,én szándékosan ugy alakitotam a karácsonyt hogy legyen külön szülinapja is a fiamnak így december 24 nálunk szülinap 25-26 karácsony és külön kap ajándékot szülinapjára és külön karácsonyra még a nagymamájátol is . ő imádja igy ünnepelni mert minden nap kap ajándékot igy .
2014. ápr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Én december 23-ára voltam kiírva, végül december 14-én született a kisfiam. Barátnőm december 17-én született, vele beszélgettünk, hogy szeretném, ha minél hamarabb születne, hogy ne legyen közel a karácsonyhoz. Ő erre azt mondta, hogy Ő szereti, hogy a születésnapjakor fel van díszítve az egész város, és minden olyan szép. Gyerekkorában persze volt olyan, hogy karácsonyra és szülinapra együtt kapott nagyobb ajándékot,azt biztosan nem szerette, de szerintem, ha a szülők később jól kezelik, nem akkora baj, hogy emiatt várjatok egy hónapot.
2014. ápr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

26-án születtem. Jól el kell különíteni a karácsonyi "családi" ajándékozást és a gyermek születésnapi ünnepségét, akkor nem származik belőle hátrány!


Pont Karácsonykor pedig szerintem nem lehet rossz szülni, szeretet-béke-sütiillat lengi be a szülőszobát is ;) Aki ott van ügyeletben, nélküled is ott lenne.

Inkább kari előtt gáz szerintem, olyankor vannak meghülyülve az emberek.

2014. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, hogy ilyen gyorsan írtatok hasznos válaszokat!


kisfiamnak nyár elején van a szülinapja, amit azért szeretek, mert a szabadban lehet neki zsúrt rendezni és ezt nagyon élvezi. neki szerencsére jól eloszlik az évben minden ünnep.

2014. ápr. 2. 12:20
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

12-26 vagyok :)

Én a nagynál még azon is aggódtam, hogy túl közel van a névnapja a szülinaphoz (két hónap) :)

2014. ápr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Az unokabátyám dec. 23-án született,na,Ő nem szereti.

A karácsony az karácsony, egy szülinapnak teljesen más a hangulata,de mivel mindenki hangolòdik az ünnepekre,inkább az a hangsùlyos.

2014. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Apám 25-ei, 24-én karácsonyi ajándékozás, 25-én reggel pedig születésnapi.
2014. ápr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
A rokonok esetleg úgy vesznek ajándékot, hogy "ez a szülinap és karácsony egyben" ... Ne haragudj, de ezen megakadt a szemem. Azért a rokonok ajándékozását talán majd ők saját maguk beszabályozzák. Egyébként gyerekeknek ilyen esetben mindig több, vagy nagyobb ajándékot szoktak adni. Egy páran felnőttek már dec.24-i és hasonló dátumú szülinapokkal..."sérülés" nélkül. Jó ha tudatosan tervezel, így akár el is tolhatjátok fél évvel, ha nagyon zavar.
2014. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én lehet hogy kihagynám ezt a hónapot, bár persze nem tragédia ha közel van a szülinap és a karácsony. De tuti, hogy lesz olyan rokon, aki úgy fog ajándékozni, hogy szülinap karácsony egyben és még örül is hogy egybe letudja, bármennyire is szeretnéd te elkülöníteni. Meg ha ne adj isten pont karácsonykor születik, szerintem nem lehet túl jó a karácsonyt a kórházban tölteni pláne úgy, hogy van már egy gyermek. Szóval én ezen okokból lehet hogy halasztanék egy hónapot, 1 hónap ide-oda már mit számít.
2014. ápr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

férjemnek is karácsony után van a szülinapja és még ráadásul a névnapja,neki a saját anyjáék 1 ajándékkal le tudták mind3-om ünnepet aztán egész évben semmi!Azt mondta nagy fájdalom volt ez neki,főleg mikor tavasszal,nyáron ment a sulitársaihot szülinapi zsúrokra.

Én kihagynám ezt a hónapot,már csak azért is mert tényleg a nagyobbik gyerkőcöd ne legyen már "egyedül" karácsonykor!

1-2 hónapon már nem múlik sztem semmi!

2014. ápr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!