Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves gyerek hány darabos...

4,5 éves gyerek hány darabos kirakót tud egyedül kirakni?

Figyelt kérdés
Úgy kb. viszonyításnak kérdezem.
2009. dec. 25. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő,ill attól függ,mikor kezdett kirakózni.Gyakorlás dolga,elkezdi egy 8-10 darabossal,és gyorsan eljut a 60-70 darabosig.
2009. dec. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk tavaly novemberben volt egy felmérésünk -nevelési tanácsadó-!

ott azt mondták,hogy egy 3 éves gyerek kb 6-8 darabos kirakó részleteit tudja megjegyezni.akkor az én fiam 2,5 éves volt és már rakta a 12 darabosat.Ezzel nem azt akarom írni,hogy zseni,csak,hogy sokat gyakoroltunk,és szereti is csinálni.

Azóta viszont eltelt 1 év,és még mindig a 12 db-osnál tartunk.viszont a 12 db-osat egy 6 évesnek "kell" kiraknia.eből viszonyíthatsz,hogy egy 4,5 évesnek kb a 10 darabosnál kell tartania,de természetesen nem dől össze a világ,ha nem tudja kirakni.Nem is igazán értem ezeket a felméréseket,és összehasonlításokat,mivel minden gyerek máshogy fejlődik.Ez csak egy viszonyítási alap.

2009. dec. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
*ebből-bocsi
2009. dec. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak:én a saját gyerekeimből indultam ki.A lányaim 2 évesen raktak ki 9 darabosat,3 évesen 15 darabosat,most 3,5 évesek,és számítógében már ennél több darabosakat raknak ki.Ők sem zsenik,azért írtam,h gyakorlás kérdése.Érdekes amit írsz,olyan kevésnek tűnik,a barátnőim miénkhez hasonló korú gyerekei is bőven 10-nél több darabosat raknak ki már régóta.
2009. dec. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fiam 4 és fél éves és a 60 db-osat nagyon minimális segítségel kirakja.Amúgy sokat gyakoroltunk mindíg,szereti is ezeket a játékokat:)
2009. dec. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is gyakorlás kérdése az egész. Nekem a fiam kétévesen simán kirakta a 60 darabosat, most a lányom rakja háromévesen ugyanezt. De tény hogy a kicsit sokkal később kezdte foglalkoztatni az egész dolog. A nagyobbik órákig tud ülni egy helyben játszani, a kicsi hamar feladja.
2009. dec. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem,mert a lányom 4,5 éves és 60db-ost együltő helyében kirakta egyedül(2db-ot is kapott karácsonyra,az egyik nem is mesés),mire oda adtuk a 100db-ost(azt is kapott 2db-ot) és azt is kirakta.Persze hosszabb ideig tartott,de sikerült neki :)
2009. dec. 26. 19:02
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem attól függ hány évesen kezdte. Nekem a lányom és a fiam is 2 évesen kezdett kirakózni. Fiam 5 évesen 300 db-os kirakót simán kirakta, most lett 6 éves most 500 db-nál tart. Lányom 8 évesen szintén, de közösen már próbálkoznak az 1000 db-bal is. Persze az jó sokáig tart még és azt csak közösen rakják.

Viszont nekünk nagyon sok kirakónk van itthon, mert mindkettő szereti pici kora óta. Van olyan ismerősöm, akinek a 6 éves gyereke nem rakja ki még a 100 db-ot sem és türelme sincs a kevesebbhez sem.

2009. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
:-DD Most mindenki egsyre kisebb életkor és egyre nagyobb puzzle számot fog irni?
2009. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

14:40-es vagyok.

Én konkrétan nagyobb életkort írtam, de lényegtelen.

Kérdezőnek:

Én amikor a gyerekeim kirakták már a 100 db-ost is, nem sokkal később vettem 200db-ost és már azt is kirakták. Szerintem te is vehetsz neki egyre nagyobbakat. Én úgy vettem észre, hogy amikor már a 100 -ast többször kirakják, akkor megy a több db-os is. Addigra ráréeznek az ízére. Viszont az 1000-est azt már inkább úgy érdemes megvenni később, ha közösen rakjátok mert ahhoz már sok türelem, idő kell és egyedül még nehéz.

Van olyan ismerős gyerek nálunk, aki pl. 6 évesen még egy kirakót sem rakott ki, mert nem érdekli. Szóval nagyon gyerekfüggő. Viszont az oviban nagycsoportosoknál a 20 db-tól egészen a 200 db-ig vannak kirakóink.

2009. dec. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!