Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szólítsa a gyerek a...

Hogyan szólítsa a gyerek a szüleit? Anya, vagy mama? Apa, vagy papa?

Figyelt kérdés
2008. júl. 27. 21:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Hát, nálam a nagyszüleim mama és papa. A szüleim anyu, apu. Nekem fura is, ha vki a szüleit mamázza/papázza.
2008. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ahogy jólesik. (Ez tényleg egy kérdés?)


Nálam a nagymamám nagyi, nagypapáim közül pedig egyiket sem ismertem/ismerem, így ezzel nem volt dilemma.

2008. júl. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem Magyarországon az anya/apa az elterjedtebb, de mint mindenben, ebben is soka majmolják a nyugatot, és mamáznak, papáznak. De igazából tök mindegy, kinek mi tetszik. Engem anyának fog hívni a fiam, majd ha már megtanul beszélni, mert még csak 9 hónapos. Anyámat meg maminak.
2008. júl. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%

Én "anya" vagyok, az anyukám "mami" a gyerekeknek.

A férjem "apa". Nagypapa sajnos nincs, így az édesapámat "apuska"-ként emlegetik mert én így hívtam. :)

2008. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Épp ezért kérdeztem mert egyre terjed, hogy a szülők mamának, és papának hívatják magukat! Szegény kölykömtől is a múltkor megkérdezte valaki: Hol van a papád? Hát a menyországban! Mikor megjelentem, akkor meg néztek! A kölyök meg mondta: Ő az apukám, nem a papám!
2008. júl. 27. 22:42
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Anyám nekem "Nyuci", öcsémnek "Anyu", nagyanyám "Mama" volt, míg élt, apám nekem és öcsémnek is "Apukám". Férjemnek anyukája "Anci", apukája "Apci", nagyszülei "Papa" és "Mama". Szerintem a gyerek döntse el, kit hogy akar hívni...
2008. júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

Mi külföldön élünk. De ez igazából ilyen szempontból nem hat meg.

A gyerekem Anyunak fog szolítani az apját meg Apunak és pont.

A Kicsikéd jól megválaszolt a szarul feltett kérdésre.:o)

2008. júl. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
Nálunk például az a helyzet hogy nővéremnek van egy kisfia aki anyukánkat úgy hívja a gyerek előtt hogy mama, Viszont ő maga meg már azt mondja hogy anyu. Ez miatt a kisgyerek gyakran nem tudja hogy ki is akkor az anyu meg a mama. A papa mama kifejezés szerintem régebben volt divatos, ma már inkább any/ anyu, apa/apu kifejezéseket használjuk.
2008. júl. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%

Én maminak meg papinak szólítom édesanyámat és édesapának. Sosem szólítottam anyunak meg apunak őket.


Nem a nyugat majmolásából, hanem mert valamiért így alakult ki. Rengeteg mindenféle variáció lehet szerintem, és családtól függ, hogy hogyan szólítják. Feleségem az édesanyját úgy szólítja: "Anyja", édesapját meg, amíg élt, úgy hogy "Apja"


Nagynéném nagyszüleimet: Anyácska, apácska. Édesapám és testvére nagymamámat: édesanyám.


Szerintem mindegy, egész addig, ameddig jó szülő-gyermek (tehát nem haver!) kapcsolat van. Én például csak azt nem szeretem, ha vki keresztnével szólítja a szüleit. Bár biztos ezt is meg lehet magyarázni, de nekem ez pl. idegen.


Van, aki apám -nak szólítja meg az apját és olyan is, aki magázza, bár ez ma már ritka, de van ahol létezik


A fő: a szeretet + a tisztelet megadása, a többi szerintem másodlagos.

2008. júl. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Már bocsi, de aki a kérdést feltetted apuka vagy?

Idegbajt kapok, ha egy apa úgy nevezi a kisgyerekét, hogy "kölyköm" vagy a "gyerek"!

Nem vitatkozásból és megbántásból irtam, csak ha már ide irsz, akkor nevezd gyereknek a picit.

2008. júl. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!