Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves lányom heti rendszere...

3,5 éves lányom heti rendszerességgel bepisil éjszaka. Mitől lehet ez? Nagyon szeretjük őt, vidám, kiegyensúlyozott gyerek.

Figyelt kérdés

még nincs 3,5 majd lesz, óvodába szeptembertől megy.

2,5 évesen lett szobatiszta, nagyon hamar 1 hét alatt, nem volt semmi erőltetés, csak úgy. Nem szídjuk le ha bepisil, vagy napközben kicsurran a bugyijába.


szerintetek?

ugye nem lelki probléma?

:(



2014. máj. 13. 08:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
De ez mindig is így volt vagy most jelentkezett a probléma? Első esetben nincsen semmi kóros benne, majd ágytiszta lesz idővel. Második esetben orvoshoz fordulnék, hogy kizárja a húgyúti fertőzést.
2014. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Még nem ágytiszta,ennyi,sok hasonló van a környezetemben.Adj rá éjszaka pelust,majd megérik rá.
2014. máj. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3,5 éves múlt. 2 évesen már nappali szobatiszta volt, néhány hónapra, már a délutáni alvásnál sem pisilt be. Ő augusztusi, tehát már kiscsoportos, de szinte minden éjjel bepisil. Kérdeztem a dr.nőt, azt mondja nincs teendő. 5 éves korig kell kialakulni az éjszakai szobatisztaságnak. Nálunk lehet ez családi vonás, mert konkrétan nekem emlékem van arról, hogy sokáig bepisiltem éjszaka. Sógórnőm szerint le kéne venni éjszakára a pelust és keltegetni néha, hogy pisiljen. Nem tudom.
2014. máj. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem rontanám el az alvásritmusát keltegetéssel. Ettől nem lesz szobatiszta, csak becsapja magát az ember és ráadásul holt fáradt leszel te is meg ő is.
2014. máj. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha volt már olyan időszak, hogy több hónapig stabilan ágytiszta volt, aztán visszaesett, akkor lehet lelki problémára gyanakodni, de ha még nem volt ilyen, akkor egyszrűen csak nem érett még meg rá fizikailag. Nem nagy dolog ez 3,5 évesen.
2014. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én nem keltegetném,hiszen nem az a cél,hogy éjszaka keljen.Aludjon csak nyugodtan pelussal.
2014. máj. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

hát úgy van, hogy heti egyszer bepisil éjszaka. Többi alkalommal (nem minden éjszaka) szól, hogy pisilni kell, vagy az ágy mellé tesszük a bilit és belepisil. De a legtöbb éjszaka végigalszik.


nagyon szeretjük őt, nincs oka lelki problémára.

Nagyon harmónikus a családi életünk. :)


viszont azt is megfigyeltem, ha sokat iszik, akkor pisil be

2014. máj. 13. 09:46
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy nem teljesen ágytiszta még. Ez idegrendszeri érettség kérdése, nincs más hátra, ki kell várni az idejét. Nincsen semmi, ami miatt aggódnod kéne, kicsi még.
2014. máj. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszönöm, engem az nem zavar, hogy bepisil. Csak a kis lelke ne sérüljön
2014. máj. 13. 09:57
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"viszont azt is megfigyeltem, ha sokat iszik, akkor pisil be"



az éjszakai szobatisztasághoz kell egy hormon aminek el kell kezdenie termelődni ahhoz, hogy álmában is felkeltse az inger, tudja tartani. ez 6 éves korig kezd el termelődni, kinél mikor...


egyszerűen arról van szó, hogy a lányod még nem szobatiszta éjjel, egyszerűen nem kell neki pisilni, így nem történik baleset.

2014. máj. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!