Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiscsoportos gyermeked tud...

Kiscsoportos gyermeked tud emberkét rajzolni? Milye van meg az emberkének? (fej, haj, fül, szem, orr, száj, szemöldök, szempilla, nyak, törzs, karok, ujjak, lábak stb? )

Figyelt kérdés
Fiam kiscsoportos, nyáron lesz 4éves, és mult héten a fogadóórán azt mondta az ovonéni, hogy "csodálatos" emberkét tud rajzolni!-a fent felsoroltakból csak szempillát nem rajzol. Azt mondta, hogy ez ilyen korban még ritka. Egy gyerekem van- nekem ő az "átlag",ő mindig is nagyon szeretett rajzolni, két éves kora előtt már kezdetlegesebben tudott emberkét rajzolni. MOst már házakat, növényeket- csodaszép virágokat, traktort- autót, lepkét, napot felhőt, vonatot stb. tud rajzolni. Köszi, ha megírjátok a tapasztalataitokat!
2014. máj. 14. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valóban ritka,hogy egy 3 év körüli gyerek így rajzol,ez később, 5 éves kor körül jellemző inkább.

Én fiam 3,5 éves,még nagyrészt firkál,köröket rajzol,csíkokat.Mondjuk ő nem az a "rajzolós" típus,picit leköti a dolog,aztán megy,csinál mást:)

2014. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
LÁnyom 2 hét múlva lesz 4 éves és ő rajzol szempillát is , köldököt is rajzol :) Őt is dícsérte az óvónéni,
2014. máj. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3,5 éves. Az emberkének, amit rajzol a következő részei vannak: fej, szemek, orr, száj, fülek, haj. A fejből jönnek a karok és lábak, tehát nincs törzs. Viszont minden végtag végére 5 db ujjat rajzol.

Na nem kell valami Picasso művet elképzelni, de idegenek is simán felismerik. Rajzolt már házikót, sünit, napocskát, autót sofőrrel, kormánnyal. De olyan rajza még nincs, amin több dolog szerepel egyszerre. Szeret rajzolni, de a firkálás még izgibb. Azt szokta játszani, hogy ír. Ilyenkor telefirkál egy csomó papírt. :)

2014. máj. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm a válaszokat,

és ja igen- nálunk is van köldök és a cicik helyén egy-egy pötty! :))

Fiuknál gondolom ritkább ilyen korban a rajzolás, lányoknál gyakoribb. Ügyesek a gyerekeitek- gratulálok!!

2014. máj. 14. 15:05
 5/12 anonim ***** válasza:

Átlagosan nem rajzolnak ilyesmiket még.

Lányom is ennyi idős, ő szemet, szájat, pillákat, cicit rajzol, de ezeket egyik napról a másikra aztán most megállt.

1-2 kisbarátnője sokkal ügyesebb nála, illetve az ovis csoport társai zöme ügyetlenebb, ő amolyan "felső közép" úgymond:)

Fiúkra nem jellemző szerintem, hogy ilyen ügyi lenne.

2014. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nekem kint a fiam 3,5 éves kori ember rajza a hűtőn :)

pont olyan mint ahogy én is rajzolnék egy embert-én nagyon bénán rajzolok :)

szemöldök és szempilla nincs, de a többi megvan, sőt pólót is rajzolt az embernek meg kisnadrágot :)


most 4,5 éves, nem igazán fejlődött, sőt most épp nem szeret rajzolni, így egyáltalán nem rajzol.

de van a csoportjában egy 4 éves kislány, hát az valami elképesztő hogy hogy rajzol!

most ki van téve az állatkertes rajza, minden állat felismerhető: nyuszi, zsiráf, majom, stb. ráadásul iszonyú jó megfigyelő is :) pl. a kígyó épp egy pálmafára mászik fel a rajzán :)

2014. máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2,5 éves a gyerekem, de semmit nem tud rajzolni. Talán majd az oviban megtanul, ősszel lesz kiscsoportos. Mondjuk bármelyik szülője rajztehetségét örökölte, nem járt jól :)
2014. máj. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 és fél éves és kiscsoportos. De még egy emberkét sem tud lerajzolni, nemhogy részleteket.:) Nem is szeret mondjuk rajzolni, csak firkálgat. Kört, csíkokat rajzol és inkább a színekkel játszik és színezget.

Ő más dolgokban jó és más dolgok érdeklik.

Mindegy gyerek más. Ki ebben jó, ki abban. A tiéd ebben.

2014. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocs, minden gyerek. Elírtam.
2014. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam is 3,5 éves múlt (enyém is nyáron lesz 4) nem rajzol embereket.


Ha muszáj, akkor maximum BÉKÁT (és mondja, hogy az ember elbújt mögé:) annak van egy lapos ellipszisszerű krumpli feje, két pukli rajta (szem) két-tké pálcika kéz és láb, de egyáltalán nem arányos- majd ezt jól összefirkálja, vagyis "kiszínezi" és örül neki :)


Normális, egészséges kisfiú ő is, a tiédhez hasonlóan, de ő ebben kevésbé jó.


Örülünk neki, hogy ilyen csodálatos kisfiad van- az átlag messze nem ez.

2014. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!