Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kistelepülésen, kocsi nélkül...

Kistelepülésen, kocsi nélkül élők? Nyári szünet a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
3,5 és 5,5 éves gyermekemmel töltöm itthon a nyarat jún.1-től, aug 31-ig, ha nem sikerül addig állást találnom. Nem ez az első együtt töltött nyár, eddig mindig itthon voltunk. De már nem alszanak délben, többet igényelnek, mint az udvari homokozás. Két játszótér van a településen, plusz 2 cukrászda. Mozi, szökőkút, játszóház nincs. Apa vidéken dolozik, várhatóan havonta 2-3 napot tudunk majd egy napos programokkal (elutazós) tölteni, de 7-ből 6 napot itthon leszünk, és többnyire csak velem lesznek. Nagyszülők dolgoznak, egy családdal járunk össze, akik két házzal arrébb laknak, gyerekeink csoporttársak. Nem tudom mivel fogom kitölteni a napjainkat, hogy a végére ne unjuk halálra magunkat. :-(
2014. máj. 25. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
uhhh...ez elég kemény. nincs ötletem sajnos, de nagyon sajnállak. Reméljük, találsz állást!
2014. máj. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

de ha találsz állást, hova teszed a gyerekeket ha nincs segítség?

busz gondolom azért van, menjetek el a közel lévő városokba kirándulni. 1-1 strand, vagy csak induljatok neki és kiránduljatok egy nagyot.

ültessetek, medencézzetek a kertben, stb,

nekünk van medencénk, a gyerek nem akar kimozdulni nyáron itthonról, annyira élvezi :)

2014. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ovoda van, de csak ha dolgoznak a szülők. mivel nincs munkám, pénzes programok más városban csak ritkán jöhetnek szóba.
2014. máj. 25. 16:09
 4/10 anonim ***** válasza:
2-3 éves koromól minden nyáron 2 hónapot töltöttem a mamánál. Az udvaron homokoztam, saraztam.Mamával kertészkedtünk, sütöttünk-főztünk. Elmentünk a boltba, néha fagyizni... imádtam! Sosem unatkoztam, nyár végén nem akartam hazamenni! Biztos, hogy unnák...?
2014. máj. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi nem hogy kistelepülésen, hanem tanyán lakunk, kocsi híján egy órát kellene gyalogolni be a városba (5 km), a legközelebbi szomszéd 1,5 km-re, a legközelebbi gyerekes család 7 km-re lakik. Így általában itthon töltjük a napokat (2 és 4 évesek, oviba-bölcsibe nem járnak, nyár végére jön a harmadik). Mondjuk, nekünk rengeteg állatunk van, nagy telek, jó sok tennivalóval. Homokoznak, hintáznak, meg persze segítenek nekem a ház körüli munkákkal. Nyáron kismedence, illetve ha Apa hazajön, néha le szoktunk menni a tóhoz (4 km, az ő céges kocsijával megyünk). Sokat megyünk sétálni (én gyalog, ők futóbicajjal) a közeli kavicsbányába (pocsolyákba kavicsot dobálni, megnézni a kotrót ahogy dolgozik), vagy csak úgy az erdőbe. Ilyenkor akác-, bodzavirágot gyűjtünk, felkeressük az erdeiszamóca-lelőhelyeket.


Ha van hasonló korú gyerek a környéken, akivel össze tudtok járni, akkor a gyerekek tuti nem fognak unatkozni, max ti anyukák. :)

2014. máj. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi is tanyán lakunk,várostól 7km-re kb.

Viszont nekünk a szomszéd is és a busz is közel van.

(tanyasor,a busz meg olyan 6-700 méter) Ha csak a városba akarok menni az 250 ft.Az meg kibírható,ha azt nézem,hogy ahol eddig laktunk(nagyváros külvárosa vagy hogy is mondjam) onnan 350 volt 2 éve egy jegy.(szintén 7-8 km volt a város)

De mehettek bicajjal is,mi is azt fogjuk csinálni.Nem olyan nagy távolság,legalábbis nekünk ez a pár km,főleg,hogy végig köves úton kell menni(mondjuk nálam még csak "potyautas" van)Én a bevásárlást is jobban szeretem bicajjal,nem kell cipelni semmit.

Szóval mi a kisvárosba eljárhatnánk úszni(belépő 500/fő,nem nagy összeg) van baba-mama klub vagy torna is (ingyen) könyvtár,fagyizó,pizzázó(ezt időnként igénybe vesszük a férjemmel) de van játszótér is.Mondjuk az van itthon is.Mi nem sok társaságot igénylünk,de a lehetőség adott.

Szerintem tervezd be,hogy mondjuk havi 2x elmentek busszal a városba,ha nem bicajoztok,mert messze van.Az lehet,hogy bele férne anyagilag és máris kikapcsolódtok.Vagy még egy ötlet:kellemeset a hasznossal összekötni: mi imádunk turkálókba járni.Ruha meg kell.Hülyeséget nem veszünk,nyilván.Utána egy fagyi vagy játszótér és hurrá :-)

2014. máj. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja,bocs,azt kihagytam,hogy nekünk nincs állatunk(nem szeretem őket) csak egy füves,lassan parkosított udvar,így ez nálunk nem opció,mármint a ház körüli tevékenykedés.

De mamáknál vannak állatok,bár ők messzire laknak.Ott is el lehet ölteni pár napot,esetleg egy hetet.Anno mi is imádtuk!

vagy még egy olcsón kivitelezhető és jó ötlet: kintre,ha nincs medencétek,nem baj: egy régi kád vagy jó nagy műanyag valamit teli engedsz vízzel,hamar felmelegszik és lehet pancsolni.Megunhatatlan a gyerkőcöknek(nekünk erre a célra van egy nagyobb régi kádunk,mert a medencébe még nem engedhetem bele a kicsit)

Most hirtelen más nem jut eszembe.

2014. máj. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. valahogy biztos eltöltjük az időt, csak át kell gondolnom a lehetőségeket. Nagyobb város 30 perc busszal, napi 4 buszjárat jön-megy. Azért 2-3 hetente szóba jöhet. Semmilyen állatunk nincs, mamáék panelban élnek, így ez kilőve. A nagy még pótkerékkel biciklizik (a kicsi is, de őt tudom vinni). Inkább kismotoroznak, bár a nagynak már kicsi, de szereti. Van egy nagy liget, játszótérrel, 2-3 naponta az is jó lesz. Napi 3-4 órát le tudok fedni, de reggel f7-től 9-ig hosszú az idő. Igazi duracell nyuszik, és amint dolgom van, marják egymást.
2014. máj. 26. 17:11
 9/10 anonim ***** válasza:

már most kezdj összebeszélni csoprtársak szüleivel,biztos van aki szintén otthon lesz a gyerekeivel egész nyáron(pl otthon van még a kistesóval)és minden hétre szervezz be 1-2 ilyen családot vagy ti menjetek!Hidd el nekik is fejtörés,hogy mivel kössék le egész nyáron a gyerekeiket,ha meg összejöttök akkor nekik is változatossabb!

Én is itthon leszek egész nyáron a két gyerkőcömmel mivel a kicsi 16 hós vele még gyeden vagyok a nagy meg 4 éves,de mi már több csoportársak anyukáival megbeszéltük akik szintén otthon vannak,hogy egyik héten nállunk másik héten nálluk leszünk!Azon kívül megyünk vonatozni(15 km-re lévő faluba ahol újdonság erejévek hat a másfajta játszótér)A kicsire még nem kell vonatjegyet venni a naggyal kettönkre nem sok pénz!ez havi 1-25x sztem belefér nem?

meg megyünk busszal egy távolabbi városba(30 km)ott van hatalmas szökőkutas-játszóteres park ami pont a buszvégállomásnál van,de az is lehet hogy helyijáratos busszal is elmegyünk ott csalinkázni a városba!

Illetve mi Tisza mellett lakunk van kiépített stran oda is sokszor lemegyünk majd!

Mondjuk én könnyebb helyzetben vagyok mert van autóm és bármikorbepattanunk megyünk!

Szóval beszélj össze más szülőkkel!Esetleg lehet olyat is hogy ha más szülővel összebeszélsz akinek van autója és elmehetnétek néha 1-1 napra egy picit messzebb kirándulni és beleszálsz a benzinpénzbe(ha összedobjátok máris nincs olyan sok)

Mi így csináljuk az egyik barátnőmmel akinek van 3 gyereke ő is otthon van még a kisebbel,és van egy 7 személyes autójuk,összedobjuk a benzinpénzt és megyünk kirándulni(vadasparkba,strandra stb)

Meg kérdezhetem merre laktok??

2014. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Békés megyében, egy 6000 fős kisvárosban. Szegedről költöztünk ide, ott sose unatkoztunk :-) Autónk van, de csak a férjem vezet, így ha ő itthon van, akkor vannak elmenős programok. Udvari medencét is tudunk majd állítani, csak még nincsenek nagy fák, így az árnyékolás mindig egyedi megoldás (lepedő és társai). Szerintem inkább nekem uncsi Szeged után, de hát ez van, két éve itt lakunk, ideje megszoknom :-)
2014. máj. 27. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!