Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldanád meg az ellátását...

Hogy oldanád meg az ellátását 4 kisgyereknek, ha egyedül kellne vigyáznod rájuk 8 napig? Praktikus ötleteket várok nagycsaládos anyukáktól!

Figyelt kérdés
2-5 évesek. Fiú-lány vegyesen. 2 saját, 2 rokon gyerek. Olyan játékot tudnátok írni, amivel esetleg mind a 4-et van esély lefoglalni? Etetés, altatásra trükk?
2014. máj. 27. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia sok mindentől függ. Alszanak-e délután, ha nem mindenki csak pl. a kisebbek, akkor addig a nagyok rajzolhatnak, mesét nézhetnek. Az etetésnél egyszerre ültesd le őket, és próbálj olyat főzni, amiből mind a négyen tudnak enni. Mondjuk leves és második is legyen, hogy tudjanak legalább egy félét enni, ha a másikat nem szeretik. Ha szép idő van de. kimehetnek homokozni, azt mind a 4 -en tudnak, ha van homokozó, ha nincs leviheted őket játszótérre az minden napra lehet fix program. Kis medencét is beszerezhetsz, ez is attól függ van-e udvar. Ez is lefoglalja őket. A játékok többsége viszont nem tud lefoglalni egy 5 évest és egy két évest is. A 2 éves kevesebb ideig van el, egy ötéves már elmélyültebben tud játszani.(4 en voltunk testvérek)Építő kockázhatnak is azzal el vannak a kisebbek is, csak le ne rombolják a nagyokét, mert akkor kitör a hiszti. Tehát nagyban függ a gyerekektől is. Mi imádtunk bunkert építeni ez jó akkora, amikor a meleg miatt nem mehetnek ki. Kinn a szabadba, azért el szoktak lenni, fogócskázhatnak, bújócskázhatnak.(Bár nem mindegy hogy a 2 éves a 2 höz, vagy 3 hoz van közelebb.Remélem adtam ötleteket. Este a fürdetést a kisebbekkel kezd, őket miután lefekteted jöhetnek a nagyobbak, nekik lehet már mesélni. Biztos kimerítő lesz, de remélem jól érzitek magatokat majd együtt.
2014. máj. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ami még hasznos lehet, hogy reggel inkább kelj fel korán, és főzz meg, mire a gyerkőcök beindulnak, így nem főzés közben kell utánuk szaladgálnod.
2014. máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

úgy néz ki a létszám, hogy van egy 21 hós fiú, egy 2,5 éves fiú, egy 3,4 éves fiú és egy 4,5 éves lány. A főzéssel nem lesz gondom, mert úgy érzem sokkal könnyebb, ha erre a hétre rendelek menüt. Minden nap lesz leves is, második is, bízom benne hogy fog ízleni is. A legkisebben kívül, mindegyik fényevő, úh. szinte mindegy mi a kaja. Sajnos nincs udvar, panelban leszünk. :-( Pedig a medence jó ötelt.

Sztem előre megtervezem a többi ételt is (reggelik, tízóraik stb), hogy ne aznap kelljen vacakolni a részletekkel. Idáig, ami tudom, hogy mind a négyet leköti az a homokozás, és a gyúrmázás. Fürödni, már fürdettem őket együtt, akkor engedtünk a kádba vizet és pancsolhattak kettesével. Korábban nem fogok tudni felkelni, mert a rokon gyerekek későn fekvők, az enyémek meg korán kelők, viszont mind alszik ebéd után. Akkor fogok rohmahlmazt takarítani. Így leírva nem olyan durva, remélem a megvalósítást is túlélem. :-)

Minden további ötletnek örülnék, és az eddigieket köszönöm!

2014. máj. 27. 12:40
 4/5 A kérdező kommentje:
A bunker is jó ötlet, azt is mind szereti! Remélem jó idő lesz hogy a nap nagy részét tudjuk játszózással, kirándulással tölteni.
2014. máj. 27. 12:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

én négy ilyen kicsi gyerekkel kirándulni tuti nem indulnék el.a 3,5 és a 4,5 már szót fogad,szépen jön,de a két kicsi szerintem még elszaladgál.játszótérre elvinném őket,ha közel van,zárt ,belátható,nem nagy

ha van erkély,akkor oda ki lehet rakni kiskádat,én úgy szoktam nyáron.ott biztos elmolyol a fiam vagy két órát

ha a tieid korán kelők,akkor ők hamarabb fognak reggelizni is,meg lefeküdni is

én úgy csinálnám az estét,hogy közös vacsora,aztán előbb a tieid megfürdenek,aztán mehetnek az ágyba,utána a másik kettő

délben meg egyszerre ebéd,aztán egyszerre fekvés

a kaja rendelés jó ötlet,én is így csináltam volna

próbálj egy jó kis napirendet kialakítani,szerintem két nap alatt úgyis kitapasztalod,aztán kialakul

a közlekedés viszont nem lesz egyszerű,én csak közeli helet mernék bevállalni

2014. máj. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!