Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom, pár hét és...

2 éves kislányom, pár hét és itt a kistesó. Az esti rutint hogyan csináljam? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval, a férjem általában csak éjjel jön haza, esténként egyedül leszek. Hogyan érdemes csinálni? Előbb melyiket fürdetem, fektetem? Akinek van tapasztalata ossza meg velem!
2014. máj. 28. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezt talán azelőtt kellett volna átgondolni, mielőtt bevállaltad a második gyereket...
2014. máj. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm saját bevallása szerint elszúrta, mert a kicsihez igazította a nagy estéit is. Így a most 3 éves is fürdik 6-fél 7-kor, aztán fekvés időben. De mondta, hogy ez nem jó, főleg most, hogy jó idő van. Nem tudnak kint lenni a játszón, mert menni kell időben fürdeni. A kicsi most lesz 1 éves, most próbálják átszoktatni, hogy a nagynak is jó legyen.

Nála is az volt egyébként a magyarázat, hogy sokat van egyedül, így egyszerre letudja a fürdést meg mindent.

2014. máj. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagy(3 éves) napirendjéhez "igazítottam" a kicsit(5 hetes) egyedül csinálok mindent. Az esténk úgy néz ki, hogy 8 körül fürdetem a nagyot. Addig a kicsi vagy alszik, vagy nézelődik, vagy sír. Pizsamát adok rá, és ameddig a hugát fürdetem, etetem, nézhet mesét. Evés után hugi be a kiságyba. Ezután a nagynak esti mese olvasás, és ő is megy az ágyába( egy szobába alszanak). Ha a kicsi nagyon sír, vele kezdem a fürdetést, etetést.
2014. máj. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kedves első, köszönöm a hasznos hozzászólásodat! :-) Igazán kifejthetnéd bővebben is, hogy mire gondolsz! Feltételezem nem arra, hogy akinek a férje, teszem azt külföldön van, több műszakban dolgozik, vagy akár szakács, mint az enyém, akkor az ne is vállaljon több gyereket, mert egyedül nem fogja tudni őket lefektetni?!
2014. máj. 29. 11:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2,5 év korkülönbség van a fiaim között!

Én is sokat voltam este velük Apa beosztása miatt!


Ami nekem nagy segítség volt az a pihenőszék és egy pelenkázó a fürdőszobába!!

Na szóval úgy indult mikor még nagyon pici volt a kicsi hogy bevonultunk mind3-an a fürdőbe ,kádállvánnyon a babkád és megfürdettük a babót, a nagytesó fellépőn állt mellettem és ő is locsolta a kicsire a vízet!Ki a kicsit ,törölköző,felöltöztet majd betettem a pihiszékbe és megeresztettem a nagykádba a nagynak a vízet(ha a kistesó még bírta akkor gyors beugrottam a nagy mellé én is és lefürödtem)Nagy törölközése,öltöztetése(persze előre bekészítve pizsi,bugyi,törölközö)

Majd indítottam mesét a nagynak,közben mellette megszoptattam a kicsit!Büfi,kis ringatás és a kicsit letettem aludni(hála nem sokat kellett ringatni)majd a nagytesónak esti meseolvasás és aludt ő is!

Fél 7-7 fele kezdtük a fürdetést fél9-9re aludt el a nagy addigra lett csendes a ház!

2014. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok!

Itt egy korábbi kérdés,4-es és 10-es válaszoló voltam!Találhatsz még benne pár hasznos tippet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2014. máj. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!