Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más üt a gyerekre? Mit tennétek?

Más üt a gyerekre? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Ti hogy reagáltátok volna le, ha van nálatok valaki, és a 3 évesetek roszat csinál, (belecsíp), és mire észbe kapnál, a vendég már ütné is a gyereked kezét? Úgy elég rendesen rácsapna. Én bevallom, köpni nyelni nem tudtam hirtelen, utána aztán elmondtam véleményem, hogy én sem ütöm meg más gyerekét, nem veszem a bátorságot és nem az én dolgom, egyébként itt voltam én, az anyja, aki eldöntöm, hogy mit csinálok a gyerekkel. Ha úgy látom, hogy rácsapok a kezére, akkor azt majd én döntöm el. Egyébként nem hagytam volna természetesen szóm nélkül, de felhúztam magam.
2014. jún. 2. 14:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Ki volt az? Amúgy hasonlóképpen reagáltam volna.
2014. jún. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egy rokon. Kihez hasonlóan reagáltál volna?
2014. jún. 2. 14:58
 3/16 A kérdező kommentje:
Ja, és nem nagyszülő, akinél semmi gondot nem csinálok az ilyenből.
2014. jún. 2. 14:59
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

nem hagynám. mondjuk azt se, hogy mást csipkedjen a gyerekem. szóval valahol értem én a rokon tettét, nyilván ez egy reakció, biztos fájt neki, hogy a gyerek megcsípte, de ugyanakkor ne ütögessék a gyerekemet. szerintem nem hívnám át a rokont többet...


nálunk anyósom csapott egyszer a fiam fenekére. kifutott az útra, anyósom akkor már beteg volt, nem tudott utána rohanni, így mikor utolérte, rácsapott a fenekére és persze elmagyarázta miért... rá nem haragudtam, annak ellenére, hogy én nem csapok rá, de tényleg olyan dolgot lépett meg a gyerek amit nem szabad hagyni

2014. jún. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 éves a barátnőmnek is pedig 4 hónappal idősebb fia van. A Együtt szoktunk játszóterezni. A múltkor a fiam folyamatosan szórta a homokot az ő fia fejére, direkt nekiment a motorjának, ilyesmi (front volt, mert egyébként ez nem jellemző). Én is rászóltam nem egyszer, a barátnőm is, aztán ő figyelmeztette, hogy a következőnél rácsap a kezére. megint megcsinálta, rá is csapott. Nem nagyot, de rácsapott. Jól tette. Mondjuk mi ezt megbeszéltük, hogy egymás gyerekével ezt megtehetjük, ha indokolt.

Természetesen, ha egy távolabbi rokon (vagy bárki, nem tudom ki volt nálatok) tenné és is megkérném, hogy inkább bízza rám a nevelést, de én mondjuk nem is hagynám megtorlás nélkül a csipkedést. Attól is függ a dolog, hogy akkorra hányszor csípett már bele a gyerek, rászóltál-e, büntetted-e valahogy vagy szó nélkül hagytad. Ha Te rendezted a dolgot, vagy az első eset volt, akkor igazad van, ha nem akkor nem teljesen.

2014. jún. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Golan Trevize ***** válasza:
18%
Higgadtan kimentem volna a konyhába a 30 centis serpenyőért, és azzal vágtam volna pofon.
2014. jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Első eset volt, nem hagytam volna természetesen szó nélkül. Akivel olyan viszonyban az ember, annál nem szól ilyenért, sőt.... De én sem csapkodom műás gyerekét. 1 pillanat alatt zajlott le, épp 2 méterrel odébb voltam, aztán a kedves vendég elkezdett jajjgatni, mint aki kb haldoklik, kiabált, és odarohant a gyerekhez, és csapott is.
2014. jún. 2. 15:07
 8/16 Golan Trevize ***** válasza:
32%

Ja, hogy még oda is rohant a gyerekhez, hogy rácsphasson?

Akkor a serpenyős pofon után két lábbal rugdaltam volna ki az ajtón.

2014. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
5-ös vagyok. Ebben az esetben én is lerendeztem volna a "kedves" vendéget.
2014. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, odarohant, mert a kisgyerek megijedt a kaibálástól, és arréb húzódott. Akkor nem én vagyok a hülye, hogy így érzek. Nem ellenkezik az elveimmel, hogy néha a fenekére vagy a kezére csapjak, de hadd döntem már el én, hogy mikor és mekkorát. Csak magától a szituációtól fagytam le, hogy rendeben, az eszetlen 3 éves rosszat csinált, és ahogy felbőszüve kiabált, éss felpattant, aztán oda a gyerekhez, és hatalamsat rácsapott. Kb olyan színezete volt, hogy na, most aztán booszút áll rajta, egy 3 évesen egy majdnem 40 éves nő.
2014. jún. 2. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!