Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy 20 hónaposan...

Normális, hogy 20 hónaposan még egy szót sem mondd?

Figyelt kérdés

Barátnőm kislányáról van szó.Egyáltalán nem beszél.Semmit nem mondd az ég világon.Rendben van ez így?

Vagy aggódnia kellene?


2014. jún. 8. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
mi az,h semmit?babanyelven sem,vagy számodra érthetetlenül sem?az én lányom is max 3-4 szót mondott olyan 18 hónapos koráig,aztán 2honap alatt már a több szavas mondatoknal tartott..
2014. jún. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az engem is érdekel hogy babanyelve beszél-e, mert ha igen akkor semmiről nincs még lekésve... bölcsinkbe ennyi idősen szoktak bekerülni a gyerekek és az a ritka aki ilyenkor már beszél... a legtöbbjük 1-2 szó kivételével semmit nem beszélt... rengeteget kell neki mondókázni énekelni... ez a legjobb beszédfejlesztés... (nem az a cél hogy rögtön verset mondjon és énekeljen, de jobban odafigyel rá a ritmusa dallama miatt és mivel tetszik neki, ő is próbálja majd mondani:) )
2014. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Babanyelven sem.Sehogy sem.Teljesen kuka.Hisztikor kiabál,meg sír,de ennyi.

Sajnos szerintem ez azért van,mert a szülei nem tudnak foglalkozni vele,mert dolgoznak mind a ketten,a kicsire pedig szomszéd néni vigyáz. :/

2014. jún. 8. 14:30
 4/6 anonim ***** válasza:

A gyerekek nem csak a szüleiktől tanulhatnak meg beszélni. Erre a feladatra a szomszéd néni is tökéletesen alkalmas.

20 hónaposan még belefér, hogy nem beszél, főleg, ha a családban is előfordult megkésett beszédfejlődés. Lényeg, hogy kommunikáljon valamilyen módon. Ha ez is hiányzik, akkor lehet gond.

2014. jún. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Anyuka is ezt mondja hogy nem beszél vagy csak te látod így, mert ha az én lényomat meglátja valaki , róla is azt mondanék, hogy kuka, 20 hónapos most, más előtt nem igazán szólal meg, itthon meg be nem áll a szája, kicsi kezdeteges mondatokat mond és sok sok szót.
2014. jún. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Barátnöm is mondja, hogy nem beszél! Semmit se. Mondta is hogy alig várja, hogy kimondja neki,hogy anya...
2014. jún. 8. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!