Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek gyermeke tartósan...

Akinek gyermeke tartósan beteg az emelt családin kivül jogosult még valamien kedvezményre?

Figyelt kérdés
Sajnos két évesem tej, tojás allergiás. ha már így van akkor meg idénylem az emelt családit. A házi orvos már felírhatja a tejpépet például ,kedvezményesen így?

2014. jún. 19. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kap egy kártyát amin ha utaztok busszal vonattal egyébbel, te vagy aki vele van kísérőként 90%os jegyre jogosult, pont ma kaptuk meg a kislányom kártyáját, plusz lehet igényelni közgyógyot neki
2014. jún. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
az is 90%osan jár, de csak amit a gasztrós a javaslaton feltüntet, arra a fajtára, első voltam.
2014. jún. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod?
2014. jún. 19. 15:59
 4/11 A kérdező kommentje:
nekünk eddig a házi doki ha felirta a sinlac-ot akkor k.b. 1350 ft volt egy dobozzal. Most felírt a gastros doki 3 dobozzal és 880ft-ba került. Szerinted már felírják nekem, hogy olcsobb legyen vagy csak ha van közgyogy kártyánk?
2014. jún. 19. 16:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Synlacot Eü.tér.köt. ( eü térítés köteles )-re írnak fel, de csak szakorvosi javaslattal, ez 90%-os támogatást jelent, és nem normatívot, így kerül egy db Synlac kb.350-400 forintba, de a gasztros csak indokolt esetben írja fel, ha kórosan alultáplált a gyerek, ez lehet műtétet, betegséget követő állapot, genetikai (!), a gyakorlat az, hogy max. 2 éves korig adják meg rá az eü.tér.köt-öt, idősebb gyereknek nem.

Ja, 1 éves korig alanyi jogon írhatja föl a háziorvos, így kérd, ha a babád még nem múlt el 12 hós, meg kell adja.

2014. jún. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2éves elmúlt a lányom és felírják a sinlacot javaslatra 90%osan, pedig nem alultáplált a gyerekek, 2 év 1 hónapos lesz 23.-án és 82cm 11kg. első voltam, lehet dokitól függ.
2014. jún. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is tej- és tojásallergiás. Mi nem erre kapjuk az emelt családit, mert ez "csak" kísérő betegség, de a lényeg, hogy a gasztroenterológus a fiunknak nem Sinlacot írt fel, hanem Pregomin tápszert, amelyet 5 éves koráig kell innia. A gasztroenterológus 1 évre adja ki a tápszerajánlást, ezenközben a házi orvos írja fel a tápszert.


KÖZGYÓGY-ot is kap a fiam, igaz egy havi gyógyszerét sem fedezi a háromhavi keret, de ezt is lehet igényelni.

2014. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a hasznos válaszokat! Még azt szeretném tudni,hogy a gastros orvosunkhoz menjek vissza és ő ad nyomtatványt a közgyogyhoz? Vagy honnan kell olyat szerezni? Köszönöm előre is a segítséget!
2014. jún. 20. 14:47
 9/11 anonim ***** válasza:
A Közgyógy-hoz a nyomtatványt a helyi kormányablakban/Kormányhivatalban igényelheted. Pontosabban nagyobb településeken nem tudom, hogy van, de nálunk bementem, vittem a borítékot, amibe a háziorvos beleírta a gyerek gyógyszereit, ott kitöltöttük a papírokat, és ennyi.
2014. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor az a nyomtatvány nem elég, hogy megállapitották a tartós betegséget, amivel igényeltem az emelt családit is. Hanem kérni kell egy másik nyomtatványt? Jol értem? És azt kell megint visszavinnem a gastrora és azzal menni a hivatalba? A háziorvos ajánlásával együtt?

2014. jún. 22. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!