Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyereknek szexuális...

5 éves gyereknek szexuális felvilágosítás?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 éves lesz. Ismeretségi körben gyakran találkozik egy 7 év körüli kisfiúval, itthon. Amíg a felnőttek beszélgetnek, ők jól eljátszanak. Most megtudtam, hogy az egyik alkalommal a kisfiú javaslatára megmutatták egymásnak a nemi szervüket, és egymáshoz is érintették. Az esetet apának mesélte a gyerek, de nem volt idő épp ezt megbeszélni, apa csak annyit kérdezett, hogy a kislányt ez zavarta-e, de azt mondta nem. Mi a helyes szülői reakció? Szerintem ez az összeérintés már nem fér bele, de hogyan magyarázhatnám el, hogy miért?? Ezek után ne hagyjam őket felügyelet nélkül?

2014. jún. 22. 08:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Ezt minden gyerek megcsinálja ha tudod ha nem, ha látod ha nem. Neked nem fér bele, ők gyerekek és kíváncsiak. Nem felvilágosítani kell ebben a korban, csak elmagyarázni, hogy a lányoknak ez van a fiúknak meg ez, de nem fogdossuk egymásét.
2014. jún. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ez tényleg gyakori jelenség pl oviban is és semmi szexuális jellege nincs, puszta kiváncsiság. Nem kell aggódnotok miatta.
2014. jún. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

"Ezek után ne hagyjam őket felügyelet nélkül?"


Miért, mi tud történni, ha felugyelet nelkul hagyod őket?

2014. jún. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 5 éves és ők is mutogatják egymásnak a nemi szereiket, meg szagolgatják, én szóltam az ovónőnek,hogy figyeljenek oda,mert ők ezt nem ették észre csak a gyerekek mesélték.
2014. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Az hogy megmutatják szerintem normális gyermeki kiváncsiság,de azt nem tartom helyesnek hogy egymáshoz érintik meg szagolgatják,egy ilyen idős korú gyereknél még ezeknek nem kellene jelen lennie,hacsak nem látott olyat,amit nem kellett volna.Ismétlem itt az egymáshoz érintése,meg szagolásra gondolok..
2014. jún. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is túl megy a normális kiváncsiságon a szagolgatás meg az összeérintés. Szerintem ezt látták sajnos "valahol".
2014. jún. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, pont ez a problémám, hogy azt értem, hogy kíváncsiak egymásra, de a fiú nyilván látott szexuális tartalmú jelenteket, ha össze akarja érinteni, és ezt le akarja utánozni. A lányomnak még nincs fogalma ilyesmiről. Kéne, hogy beszéljek ilyesmiről? Hiszen ha azt mondom ne fogják meg egymásét/ne érintsék össze, akkor meg fogja kérdezni miért? Mert nem illik? És miért??? a kérdés, hogy erre mit mondjak mint szülő.
2014. jún. 22. 16:16
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is csináltam hasonlókat kiskoromban a szomszéd fiúval, mindig az ő ötlete volt, de én is egyből belementem, gondolom kíváncsi voltam. Mindig elvonultunk ketten és "orvososat" játszottunk, ami abból állt, hogy letoltuk a gatyánkat és megvizsgáltuk/tapogattuk egymás nemi szervét. Nem emlékszem, hány évesek voltunk, de talán 6-7-8 körül.
2014. jún. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Elmagyarázod az ő szintjén: a nemi szervünket nem illik mutogatni, anya és apa se mutogatja másoknak. De, ha két ember nagyon szereti egymást, és hosszú ideje vannak együtt, mint anya és apa, akkor láthatják egymásét. Vagy valami hasonlót, azért mondjuk lehet jobban figyelnék rájuk, ha ezzel a kisfiúval van, vagy elbeszélgetnék a szülőkkel...
2014. jún. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell dramatizálni, nem fog kárt tenni a kislányban egy hétéves. El kell mondani, hogy a testünknek ezeket a részeit nem illik sem mutogatni, sem semmilyen módon a figyelmet felhívni rá, sem másokét nézegetni vagy hozzáérni. Ez alól egyetlen kivétel az orvosi vizsgálat és a tisztálkodás során a szülő. Ezt az illemszabályt úgy hívják, hogy szemérem.


Egy ötéves ebből kábé annyit ért, hogy blablablablabla :) de ha többször hallja az idők során, akkor megérti, sajátjává válik ez a szabály.

2014. jún. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!