Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdjek, mit csináljak...

Mit kezdjek, mit csináljak egy 5 éves nem szófogadó kislánnyal?

Figyelt kérdés
egyszerűen kikészít. Bármire kérem, (alap dolgok, pl pakolja össze a szobáját, vigye a ruháját a szennyesbe stb), nem hajlandó. A szolgájának nevez, ami szerintem nagyon durva. Szerinte én azért vagyok, hogy pakoljak utána, főzzek rá stb. Követelőzik, de cserébe SEMMI!!!! Az öccsét (20 hónapos) állandóan a rossz, hülye dolgaira lovalja. Semmivel nem tudok rá hatni, kezdem feladni. Mit tegyek vele???!!!!!
2014. júl. 1. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
A nevelésre gondoltál már?
2014. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam. Köszi a segítséget. A kérdés lényege pont ez lenne. Próbálkoztam sok mindennel , eredménytelenül. Első gyerek, el lett kapatva sajna, szeretném helyrehozni, míg nem túl késő. Nagyon akaratos, hisztis. Ebben kérném a segítséget, de te nem segítettél semmit, csak egyből leszóltál. Köszi.
2014. júl. 1. 20:07
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

Most komolyan el kell magyarázni egy anyának, h a gyereket nem csak kipottyantjuk, hanem következetesen neveljük az első perctől? Én azt hittem, ez mkinek logikus, aki gyerekt vállal.


Nem késő még megfogni a gyeplőt, de kemény munka lesz. Kezdhetnéd azzal, h csak olyan büntetést ígérsz be, amit később be is fogsz tartani. Mert ha üres lózungokat puffogtatsz egész nap, persze, h nem vesz komolyan. Pl. ha balhézik a játszótéren és te beígéred, h azonnal hazamentek, ha nem fejezi be, akkor induljatok is el, ha nem hagyja abba.

De egyszerűen nem hiszem el, h nincsenek ötleteid, hát a te gyereked, te ismered, h mi az, amivel hatni lehet rá. Én most hiába mondom, h vond meg a délutáni medencézést, ha nincs is medencétek vagy nem is szeret lubickolni a kislányod.

2014. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Te jó isten, mi az hogy a szolgájának nevez..na a kaja például...vacsoránál mondanám neki, hogy segítsen kipakolni a hűtőből. Döntse el ő mit akar vacsorázni, de ő pakoljon ki és ő is tegye vissza vacsi után. HA hisztizik, hogy nem segít akkor ennyi...nem eszik és kész. Majd ha éhes lesz segít. Én az 5 évesemet mindenbe belevonom, nem szolgálom ki. Magának ágyaz, pakolja össze a szobáját stb...de próbáld viccesen, játékosan rávenni ezekre a dolgokra. Felnőtt ember se szívesen pakol, nemhogy egy 5 éves gyerek. A pakolásba is legyen rendszer. Minden nap ha hazaértek ovi után tegye helyére a kis cuccait (cipő a helyére nem széthányva, az az 1-2 ruha a helyére) addig ne engedd semmit csinálni míg nincs meg vele. Legyen minden vasárnap takarítós nap amikor együtt takarítotok. Segíts te is neki, és lássa a példát hogy pl. te is akkor pakolsz, porszívózol stb. a saját szobátokban. Adj neki feladatokat a kicsivel is, hogy érezze ő a nagy tesó aki felelős a kicsiért. A lényeg a következetesség, a rendszer és a határozottság. Igenis ha nem fogad szót akkor bünti, nem kell megsajnáld. Egyenlőre te vagy a főnök otthon és nem fordítva.
2014. júl. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Látom bármit mondunk az le van pontozva... ééérdekes...
2014. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lányom is pont 5 éves. Nálunk azért csak hébe hóba van hiszti. Ha nem akar szót fogadni akkor szoktam mondani neki, hogy jó, akkor én este nem fogok mesélni, hiába kéri, én nem fogok tejcsit vinni neki, hiába kéri. Mert én is hiába kérek tőle, akkor minek teljesítsem az ő kérését ha ő nekem nem teljesíti amit én kérek tőle. A rendrakás az nálunk sem megy igazán, de azon kívül mindent megcsinál, ha rossz napja van akkor van egy két nézeteltérés. Szerintem kezd azzal, hogy több önállóságot adsz neki, pl a lányom imád mosogatni (igaz hogy utána el kell mosnom újra). Vond be hogy elég nagylány ő már ahhoz hoyg segítsen neked elmosogatni? Vagy töröljön port, az is nagyon imádja! De volt már hogy együtt sütöttünk palacsintát is, odahúzta a széket és ott állt mellettem. Sütni is szoktunk együtt. Próbáld előbb azzal amit szeret, vagy szerettesd meg vele. Mondjuk a pakolásnál legyenek külön dobozban a különféle játékok. Így játék a pakolás, mert na ebbe a dobozba csak a legók mennek, ebbe meg csak a barbik... Aztán lehet egy olyan bünti amit, be tudsz tartani. Pl ha nem pakol össze akkor nincs tv. Biztos hogy fog ordítani meg hisztizni meg minden, de csak így fogja elhinni hogy valóban az van amit te mondasz. Ha szolgájának nevezne simán ráütnék a szájára, csak úgy jelzés képpen hogy tudja hol a helye! ne add fel és ne hagyj rá mindent!!!!
2014. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár a gyereket elsősorban szeretni [és nem nevelni] kell, mindenképpen szükséges, hogy ismerje a helyét a koordinátarendszerben.

Kisfiam is hasonló jegyeket kezdett el felvenni az anyjával kapcsolatban. Szép szóval, több alkalommal is figyelmeztettem, hogy fogadjon szót anyának, mert büntetés lesz a vége. Egy különösen hisztis, akaratos napot követően, amikor az anyja elvitte az oviba (beszóltam a munkahelyemre, hogy egy órával később tudok csak érkezni) és az összes játékot felpakoltam a padlásra.

És szerkesztettem egy rajzlapra egy heti jósági táblázatot, ahol minden nap piros és fekete pontokat lehet rajzolni.

Délután volt nagy csodálkozás, mikor hazajött.

Sírásra és hisztire számítottam, ehhez képest higgadtan és csodálkozva fogadta. Elmagyaráztam, hogy amiatt büntettem így, mert csúnyán beszélt az anyjával. Innentől minden nap értékelni fogjuk a viselkedését, és ha ügyes, akkor piros pontot kap, ha szófogadatlan és hisztis, akkor feketét. Akkor fogja a játékait visszakapni, amelyik napon több piros pontot kap, mint feketét.

Már másnap délután le tudtam hozni a játékokat.

Megértette, hogy gyerekként csak azokban a dolgokban dönthet ő, amelyekben mi felnőttek megengedjük neki. A főnök anya és apa.


És hogy miért írtam, hogy elsősorban szeretni kell a gyereket? Mert Müller Péter nagyon beletrafál a közepébe a dolgoknak, amikor arról beszél, hogy a gyerek rólad, vagy a családtagokról veszi a mintát. Szavakkal nem lehet nevelni egy gyereket, csak a viselkedéssel. Azt kopizza a gyerek. A tiedet, a párodét, a nagyiét.


"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi."


> Müller Péter <

2014. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Jaj, Müllert Pétert inkább nm kellett volna...


Na most itolsó, nagyon bölcs dolgot javasoltál a kérdezőnek....:/ Szeretni kell a gyereket? Téééényleg? Ezt is Müller Péter mondta?:) Ez a kérdezőnek biztos eszébe se jutott volna magától...

2014. júl. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam le, csak az elsőt.
2014. júl. 8. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!