Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnénk? Mi ébresztheti...

Mit tehetnénk? Mi ébresztheti fel 16 hónapos lányunkat minden éjszaka?

Figyelt kérdés

Mára már rettenetessé vált a helyzet. Kezdetben egyszer ébredt fel, mindig máskor, de általában 1 után, akkor legalább 2-3 órát fenn volt. Majd már 11, fél 12 körül, bár akkor azonnal visszaaludt, utána újra felkelt, akkor már megint órákra. Most már óránként, akár félóránként ébred, sír. Nem tudjuk, mitévők legyünk. Azt hittem, éhes. Este bevacsiztattam, de nem változott az éjjelünk. Nem fázik, nincs melege. Pelus rendben. Kínálom innivalóval, kilöki a kezemből.

Szóval olyankor a felismerhetetlenségig kifordul magából. A nappal mosolygós kislány éjszakára teljesen átváltozik. Sír, sőt, tombol. Rögtön átmegyek hozzá, melléülök, simizem a hátát. Ha abbahagyom, kikéri magának. Ha férjem megy át, lefekszik a matracra mellé.

Már kivagyunk, és kezd ijesztővé is válni az egész, mert nem értjük, mi lehet a baj. Néha azt hiszem, vmi betegség...

Vannak tapasztalataitok ilyen éjjelek terén? Megoldást találtatok?


2010. jan. 6. 15:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nálunk fogzáskor van ez.Az apja után akkor sír álmában ha több napig keveset látja.
2010. jan. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem el kellene tenni az ágyát másik helyre,lehet vízér, vagy hartman csomópont van az ágya alatt. Légyszi tedd meg, ne hidd hogy hülyeséget írok. Régebben a szomszédom gyermeke állandóan bepisilt még 10 éves korában is. Ezt ajánlottam és megszűntek a panaszai.
2010. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen, az ágyat mindenképp érdemes lenne máshová rakni.Különben ez elég sok problémára megoldás lehet.
2010. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Van egy hasonló jelenség, pavor nocturnus a neve. Kerss rá, hogy ismerősek-e a tünetek?
2010. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát nagyon hasznosakat írtatok!!! Az ágy eltevése eszünkbe se jutott! Szuper ötlet! A tüneteket is mindjárt összehasonlítom, és írok...
2010. jan. 6. 15:33
 6/16 A kérdező kommentje:

"nem ébred fel, nem tud a mélyalvásból éber állapotba kerülni, a kettő között reked valahol", ilyet is tapasztalunk.

ha bemegyünk hozzá, azonnal visszafekszik az állásból és alszik tovább, legalább is úgy tesz, mert kijövök, fél óra múlva már sír is. Az a baj, h őt még nem kérdezhetjük, rosszat álmodott-e. Írják, h genetikus is lehet a dolog: én kislányként (kb 12-13évesen) láttam egy filmet, és onnantól szörnyű álmaim voltak, rosszul is aludtam. dehát ez sem genetikus, mert egy kívülálló dolog(film) okozta. Nem tudom.

2010. jan. 6. 15:43
 7/16 A kérdező kommentje:
Az ággyal viszont megpróbálkozunk.
2010. jan. 6. 15:44
 8/16 anonim ***** válasza:

Igen, az ágy elhelyezésének fontos szerepe lehet, ezt én is hallottam, betegségnél van akinek segített, ha áthelyezte az ágyat. Bár én erre nem is gondoltam.

Lehetséges, hogy a mi babánk is azért nem alszik nyugodtan éjjel,mert nincs jó helyen az ágya? Rebeka átalussza az éjszakákat, de ha éberebben alszik, és nincs a cumi a szájában nyöszörög és óráról órára fel kell hozzá kelni visszaadni neki. Néha ennél sűrűbben is. Bár nappal jól alszik, persze akkor is van cumiügyelet. Szerintetek?

2010. jan. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet, egy kicsit enyhébb, mert nem ébred fel órákra.

Az ágyat már átraktuk, de semmi.Meg nálunk egyik hetet végigalussza, másikat nem.És igen ő is tombol, rázza az ágyat.Most reggelre elment a hangja is..Teljes tanácstalanság!!!!!!!!!

2010. jan. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 16 hónapos és visít éjjel, ha felébred. Most megint kell neki cici ha nagyon sír. Szerintem a szemfogai mozgolódnak.
2010. jan. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!