Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, melyiket...

Kisgyerekes anyukák, melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Korábban a férjemmel együtt egy munkahelyen dolgoztunk. Onnan jöttem gyedre. Napi összesen 3 óra utazással jutok el oda, visszavennének 6 órába. Utazással együtt épphogy el tudom vinni a gyerekeket bölcsibe/oviba, és háromnegyed négyre érnék vissza. Fizetés így 180 nettó, szakmailag kielégítő.

Illetve helyben volna egy másik lehetőség amire beadhatnám. (tehát egyáltalán nem biztos, hogy engem választanának) 8 órában lenne 160 nettó. De helyileg közel, gyalog is elérhető. Szakmailag szintén kielégítő lenne.

Viszont az elsőnél egy évig maradhatnék csak 6 órában. Utána költözni kellene. Ez azért jó, mert akkor a féjrem sem utazik a kettőnk fizetése abban az esetben elérné a 550 e. ft-ot, és délutánonként tudna segíteni.

Itt viszont nem kéne megbolygatni az ovit-bölcsit, lakóhely maradna, de a férjem este 7-re ér haza, egyedül rám maradna a két gyerek munka mellett, az össz fizetés kb. 100-al lenne kevesebb.

Hogy döntenétek??


2014. júl. 9. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem akartok elköltözni, akkor helyben vállalnám. Nekem az idő és a nyugalom fontosabb. És nem vagyok fészekhagyó típus, nem szívesen költözöm. Ha számít a pénz, akkor viszont költözés.
2014. júl. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nem gond a költözés, akkor azt választanám.
2014. júl. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Végülis nem a pénzen van a hangsúly, hanem ha maradunk, akkor egyedül rám hárul minden. Lehet én vagyok béna, de nekem meghaladja a képességeimet, hogy tök egyedül vigyem a háztartást, ügyintézzek, bevásárojak, autót szervizeltessek, gyerekeket neveljek stb, hát ha még dolgozni is fogok. Férjem, gyakorlatilag olyan, mintha nem is lenne.. :-(

Pénz nyilván számít, de tudom, hogy nem minden. A fentiekkel ellentétben viszont én sem vagyok fészekhagyó típus, ezért a dilemma..

2014. júl. 9. 10:14
 4/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Sajnos nekem ez a természetes, a férjem gyakorlatilag reggeltől estig nincs itthon. Szóval nekem már ez a normális, reggel munka, délután megyek a gyerekekért, aztán a többi rám marad.

Akkor inkább költözzetek. :)

2014. júl. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nem zárkóztok el a költözéstől , akkor én azt választanám, mivel a legfontosabb h együtt legyen a család, és a napi 3 óra ingázás is rengeteg, azt hogy oldanád meg 8 órás munka mellett?

Vagy még alternatíva lehet h a férjed kereshetne új munkát közelebb, te meg jelentkeznél a helyi melóra. Inkább legyen kicsit kevesebb a fizu, de dolgozzon közelebb mindenki.

2014. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. 8 órás munka mellett sehogy nem oldom meg. :-) Erre írtam, hogy vagy egy év múlva költözünk, vagy állást váltok addig. Végülis azért jött szóba a költözés, mert viszonylag biztos mindkettőnk állása. (már amennyire a mai világban ez lehetséges). Ráadásul mindketten szeretjük is.

"Egyszerűbb" költözni, mint mindkettőnknek állást váltani. Nyilván probléma lesz a költözés körül (ovi váltás, albérlet keresés, átköltözés) de mégis e felé hajlok.


Még nyugodtan kommenteljenek mások is, kiváncsi vagyok más véleményére is.

2014. júl. 9. 14:14
 7/12 anonim ***** válasza:
Mivel jobban hajlasz a költözésre, mint a munkahelyváltásra (persze így logikus is), szerintem költözzetek. Ráadásul ha 1 éven belül meglépitek, akkor csak a nagyobb gyereknek kell ovit váltani, a kicsi gondolom már az új oviba megy, és nem akkora gond neki, hisz új helyre menne mindenképp.
2014. júl. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én az 1 mulva költözös dolgot választanám hogy férjem is velem lehesen.mindig .
2014. júl. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!
2014. júl. 10. 08:21
 10/12 anonim ***** válasza:
én is a költözést választanám,apukának és a gyerekeknek is jobb ha többet tudnak együtt lenni!A költözéstől meg sztem csak mi felnőttek tartunk jobban a gyerekek hihetetlenül könnyen tudnak alkalmazkodni!csak nagyon jól kell nekik"tálalni"felvezetni a dolgot és akkor nem élik meg traumaként!!Hajrá!!
2014. júl. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!