Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem árt a gyermeknek, ha nem...

Nem árt a gyermeknek, ha nem veszik be az óvodába csupán azért, mert otton leszek a kistesóval majd? Közel se távol nem igazán van társaságban, ezért lett volna jó neki az ovi.

Figyelt kérdés
Csupán azt nem értem,hogyha most ez a helyzet,akkor 2év múlva mégis hova veszik majd be a gyerekeket,ha a sok szülő visszamegy dolgozni?
2010. jan. 7. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Erről én is hallottam és szerintem ez nem normális. Igenis ártalmas lehet neki. Emlékszem, az én bátyám is csak akkor kezdte a középső csoportot, mikor én a kiscsoportot, és minden reggel 1 óra azzal telt, hogy engem átvittek az ő csoportjába, mert annyira sírt a tesóm, hogy megnyugodjon.

Próbáld meg legalább azt kierőszakolni az óvodából, hogy alvásig mehessen a gyerek, akkor legalább gyerekek között van.

A kiegészítő kérdésed nagyon jó! Én már szervezem itt a környezetemben ahol lakunk a gyerekek elhelyezését, pedig az egyik még csak a pocakomban van, a másik meg még csak 1 éves, de valami okosat muszály lesz kitalálni nekik, mert a bölcsibe biztosan nem vesznek fel minket.

2010. jan. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk is ez a helyzet,itt sem veszik fel kiscsoportba azt a gyereket,akinek otthon van az anyja a kistesóval.De hova is vennék?Már decemberben 34 gyerek volt a kicsoportban,és bizony májusig még több gyereket fel kell venni akinek tuti megy az anyu dolgozni.Van helység egy minicsoportra,de a személyzet bérét ,és az átalakítást,berendezést az önkormányzat nem tudja kigazdálkodni.Minden évben pályázik az ovi bővítési pénzre,nyernek is,de a pályázati pénz is véges,nem jut minden nyertesnek./!?/

Mi most 2,5 évesek vagyunk,és bizony nagyon igényelné a lányom már az ovit..Telepen lakunk,gyerekekhez van szokva,és unatkozik egyedül,főleg télen.És azt hiszem nála is elérkezett az az idő,amikor már elkellne a családon kívüli szocializálódás is....

2010. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ugyanezen gondolkoztam. Úgy hallottam lesz olyan rendelet hogy oviba kötelesek felvenni, de hát ha egyszer nincs hely?! Szörnyű. Én is itthon lennék majd a tesóval lehet, de úgy terveztem hogy addigra a nagy ovis. Szerintem nagyon nem jó már nekik itthon ha olyan "nagyok". Néztem magánhelyeket itt a kerületünkben, de elég húzós, még úgyis ha csak délig. Kiváncsi vagyok én is a válaszokra.
2010. jan. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam itthon van a nagy is a kicsivel. Jövőre együtt mennek, egy helyre. Szerintem ez a jobb megoldás, mert egyrészt összeszoknak, a két tesó. Másrészt nem érzi azt a nagy, hogy jött a kicsi, ezért ő el van paterolva otthonról.

5 éves kortól úgyis muszáj menni.

2010. jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És még panaszkodnak az intézmények, hogy kevés a gyerek?
2010. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is itthon vagyok, egy éves a kisfiam. A kislányom kiscsoportos. Nálunk nem csináltak ügyet belőle, hogy itthon vagyok, simán bevették, és szeret is nagyon járni. Amikor nyílt napon meg szülőin voltam (nyáron, amikor még én is gondolkodtam, hogy vigyem vagy ne) azt mondták, a 3 éves kor a legideálisabb, és hogy sokkal könnyebben beszoknak, mint 4 évesen. Nem tudom, mi lett volna, ha nem adom be, de könnyen beszokott, és nagyon szereti. Viszont, saját akaratomból csak ebéd előttig viszem, így gyerekekkel is tud játszani, viszont itthon is együtt lehetünk, és kihasználhatjuk ezt az időt, amíg még itthon vagyok. A kistestvérével pedig egyre inkább egybenőnek és már gyönyörűen játszanak.

Neked is hasonló megoldást javaslok, ha valahogy el tudnád érni, hogy legalább délelőttre vegyék be.

2010. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nincs hely,akkor még belefér,hogy nem veszik be.De én olyat is hallottam,hogy lett volna hely és úgy sem akarták felvenni.

Nekem 2éves és 3hónapos volt a lányom mikor a kicsi született és bölcsibe nem vették fel.Ezt meg is értettem,mert ott még nagyobb a helyhiány. DE már akkor igényelte volna a társaságot. Hetente 1× jártunk a babaklubba amit a védőnénink szervezett a művházba egy játszószobába,de az elég kevés volt.

Mikor kezdte az ovit még nem beszélt mondatokba és nem szólt a társaihoz sem. Most középsős és még mindig visszahúzódó,de azért már beszél a társaival.

Szerintem már 2éves kórtól kellene a társaság,de 3tól meg végképp.

2010. jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szia! az unokatesóm óvónő volt, náluk is volt sajnos ilyen eset, hogy nem volt hely, és el kellett valakit utasítani. náluk az volt a gyakorlat, hogy felvették a kapcsolatot másik közeli intézménnyel, ahol volt hely, és ezeket ajánlották fel a szülőknek. szóval beszélj az óvodavezetővel, neki biztos vannak kapcsolatai másokkal, hátha tud ajánlani megoldást. ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, érdemes az alapítványi óvodák, vagy ha vallásosak vagytok, az egyháziak között is szétnézni. de a legtöbbet tényleg az óvodavezető segíthet ebben, mert ő azt is tudja, melyik intézmény milyen. a gyereknek szüksége van némi "társasági életre", meg napközben Neked is elég lesz a picivel törődni.
2010. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!