Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire fogad szót két év...

Mennyire fogad szót két év körüli kisgyermeketek?

Figyelt kérdés

Mert az enyém semennyire.. Borzasztó szomorú vagyok,mert bárhogy próbálok hatni rá, nem megy! Szép szóval kérem meg akkor sem, ha erélyesebben rászólok akkor se, de ha már fentebb emelem a hangom (nem ordítás),akkor meghökken és teszi amit kérek. De kiabálni se akarok mindig,mert az se jó..Most pl palacsintát sütöttem és ott álltam a forró serpenyő mellett. Mondtam,hogy menj arrébb,mert süt-süt(ezt érti).Elmondtam szépen háromszor!! Erre mit csinál? Csak oda rakta az ujját és persze,hogy megsütötte az ujja hegyét. Na én rögtön rosszul is lettem. Nem lett baj, csak picit megsütötte ami fájt neki, de akkor is!! Amúgy is borzasztó eleven,mindenben ott van pillanatok alatt.

Szóval ti gyermeketek mindig elsőre-másodjára szót fogad?

Mit tegyek, mert kezdem úgy érezni,hogy valamit elrontottam vagy nem jól csinálom. Köszi,hogy végig olvastad és köszi,ha tudsz segíteni!!!



#szótfogadás
2014. júl. 28. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem elég "jólnevelt", többnyire hallgat rám.

A "jólnevelt"-et azért tettem idézőjelbe, mert azt hiszem, ez nem az én érdemem, hanem egyszerűen ilyen a gyerek. Azért néha őrá is rá kell üvölteni :)

Nem hiszem, hogy bármit is elrontottál volna. Szuper ez a dackorszak, igaz? :)))

2014. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 22hónapos (3.gyerkőc). Nekem is mindig a lábam alatt van, de úgy szoktam elcsalni, hogy pl. azt mondom neki, hogy menjen segíteni a többieknek játszani. Nem úgy, hogy menj innen, mert arra nem mozdul, hanem feladatot kap.
2014. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igaz az enyém még csak 20 hónapos,de nem fogad szót,csak nagy ritkán. :D

Most például míg a hagymát aprítottam,ő felmászott a székre onnan pedig az asztalra,levettem gyorsan, és elmondtam neki,hogy nem szabad.Ujra felmászott,akkor már hangosan rákiabáltam,az se hatotta meg.

Most ezt a korszakát éli,nem tudok mit csinálni vele!

És szerintem te se!Ne emészd magad emiatt!

2014. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam 25 hónapos, és ő sem fogad szót általában. Pontosabban attól függ, hogy mondjuk neki. Határozott hangra szót fogad (nem kiabálásra gondolok! csak hogy érezze hogy ez most nem játék, nem vicc), lehet tőle szépen is kérni, vagy megcsinálja, vagy nem :) Ez egy ilyen kor, éppen dacolnak, ezért is az "ellenállás". Esetleg adj neki színes krétát és papírt, ha palacsintát sütsz, az enyémet kb. 10 percig lefoglalja, aztán adok neki mást. Kitartás! :)
2014. júl. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2 éves és 2 hónapos a fiam, hellyel-közzel szót fogad, de persze nálunk is van, hogy elengedi a füle mellett amit mondok, nekem is emelni kell időnként a hangom. Ez természetes, ez egy ilyen korszak. Mikor engem végképp figyelmen kívül hagy, akkor jön apa (persze, ha itthon van), mert neki jóval nagyobb tekintélye van :)
2014. júl. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kétévesem kb szót fogad, DE verekszik, csípked, és legfőképpen dobál. Naponta 100x mondom el, hogy nem szabad, magfogom a kezét, szemébe nézek, megy a büntibe, de semmi hatása.
2014. júl. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Éppen ma két éves a lányunk. Néha megőrülök. :) Szót fogad, ha olyan napja van. Dobál, csipked, a harapásról hamar leszokott. Én is 100x szólok rá egy nap, már néha sajnálom, hogy mindig mondom, hogy ezt nem szabad, azt nem szabad. Egy kívül állónak olyan lehet, mintha semmit nem szabadna csinálnia, pedig alapvetően elég laza vagyok.


A kedvenceim azok a napok, mikor rászólok és semmi sem hat, nevet rajtam és csak azért is megcsinálja. Pl. Léna, ne menj közel a tűzhelyhez, mert forró. erre elkezd rohanni felé. Kiidegel néha. Ha jobb napom van és higgadt vagyok, akkor nem felejtem el, hogy nála kiabálással nem megyek semmire, sokszor meg lehet beszélni vele a dolgokat.

2014. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én gyerkőcöm 21 hónapos,és egyáltalán nem fogad szót!Ha szépen mondom,ha üvöltök semmi...

Pedig tudja ő,hogy mit lehet és mit nem,csak feszegeti a határokat.Pl.nyúl a forró tűzhely felé és közben mondja,hogy no-no,nem szabad,de akkor is odanyúl.

Ezen kívül most egy ideje szinte minden kérdésre nemmel válaszol.

Irígykedve nézem azokat az anyukákat,akiknek a hasonló korú gyerekük szépen sétál mellettük az utcán,az enyémnek meg ha egy pillantra elengedem a kezét a boltban a kasszánál,akkor a bolt másik végéig rohanhatok mire sikerül elkapnom. :D

2014. júl. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!