Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 napot Budapesten töltünk 5...

3 napot Budapesten töltünk 5 éves kisfiunkkal. Hová érdemes elvinni? Olyan helyekre gondolok, ami nincs mindenhol, és érdekelheti őt.

Figyelt kérdés
2014. júl. 28. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia


nagyon sok kó hely van-ajánlanám benti programoknak a játszóházakat(Kölyökpark,elevenpark) kintinek a Tarzan parkot.Állatkert,(régi Vidámpark) városliget,libegő,kisvasút,Margit sziget(2jó játszótér van,elekrtomos autó) strandok,Budai vár,múzeumok,(Közlekedési)milyen az érdeklődési köre??

2014. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elevenpark

Mini city

Csodák palotája

állatkert

2014. júl. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Csodak palotaja, Tropicarium

Vasuttorteneti park

2014. júl. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, én csak bekukkantok, mert engem is érdekel. Én egy 5 éves fiúval és egy 3 éves lánnyal megyek. A fiam műszaki érdeklődésű teljesen (elosztók, mosógépek, kábelek...)
2014. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi az egyik programnak veszünk egy 72 órás jegyet és mindenhova metróval, troliva, villamossal utazunk, erre nagyon vágynak :D
2014. júl. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A mi fiunk 4,5éves. Mi is most vagyunk Pesten rokonoknál.

Mi játszóházat terveztünk be, minden évben megyünk, egész évben emlegeti a gyerek.

Megnézik az apjával a Millenárison a Dinoszauruszok élete kiállítást.

Voltunk már máskor a Csodák palotájában és az Állatkertben is, mindkettőt nagyon élvezte.

Ami még nagyon tetszett a gyereknek, az a Városliget, csak én kaptam frászt, hogy a kacsák etetéséhez túl közel kell menni a tóhoz.

A Tropicáriumba szeretnénk még elvinni, idén vagy jövőre. Én drágállom, de biztosan tetszene neki.

2014. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jnos hegyre Libegőzni feltétlenül menjetek el,tavaly az én 3 évesem nagyon élvezete
2014. júl. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja igen, a közlekedés. A fiúk egyébként is megőrülnek minden ilyen dologért. Én is azt javaslom, hogy ne kocsival mozogjatok, amúgy is rettenetesek a dugók, tömegközlekedéssel meg minden sokkal gyorsabb, és a parkolással sem kell vacakolni.


Metrózzatok sokat, most adták át a 4-es metrót. Mikor a Duna alatt jártok, mondjátok, hogy most megyünk át a nagy folyó alatt, aztán szálljatok le a Szent Gellért / Fővám téren, menjetek le a felső rakpartra és mutassátok, hogy ott jöttünk át, a föld alatt... az ilyet imádni szokták :)


Villamost is használjatok sokat, ha nem olyan városból jött, ahol van (Debrecen, Szeged, Miskolc, asszem máshol nincs), akkor nagyon fogja élvezni.

Ajánlom a 47-49 vonalát Deák Ferenc tértől Móricz Zsigmond körtérig, jó kanyargós, belvárosi vonal, hídon is átmegy :)


Vasúttörténeti park, Millenáris park. Kajálni (ha szerettek megengedni egy kis lazaságot) térjetek be az Eiffel téri McDonald'sba, a Nyugati mellet. A háta mögött van egy nagyon kafa park, játszótér nincs, de az egész be van süllyesztve, lejtősre kialakítva, jól lehet ott futkározni.


Nézzétek meg a Földalatti Vasúti Múzeumot! A Deák Ferenc téren van, a kisföldalatti egy lezárt alagútszakaszában.


A Libegő tényleg nagyon jó ötlet, lentről induljatok, fenn pedig menjetek fel az Erzsébet kilátóba, gyönyörű a kilátás! Onnan induljatok el vissza a Normafa felé, van egy nagyon kafa játszótér félúton.


Az Állatkertben még nem voltam, az is biztos nagyon nagy élmény.


Sétáljatok el a Parlamenthez, ugyan ott nincs annyi interaktív dolog, de a látvány gondolom neki is fog tetszeni.


Menjetek ki a Margitszigetre! MINDENKÉPPEN nézzétek meg a felújított, zenélő szökőkút műsorát, ha tudjátok az este 9 órásit! Fantasztikus! Felnőtteknek gyerekeknek nagyon nagy élmény, mi már megnéztük 2-3szor, de megunhatatlan. Mindig van egy csomó gyerek, húgatnak, ámuldoznak.


Menjetek el HÉVvel a Batthyány tértől a Szépvölgyi útig, ott gyalogoljatok felfele az úton, egy isteni cukrászdát fogtok találni, Daubner na neve. Híre van a városban.

(A HÉV meg a föld alól indul, olyan, mint egy vonat, szóval azt is élvezni fogja a gyerek.)


Nagy hirtelen ennyit tudtam mondani, de biztos jönnek még válaszok!

2014. júl. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek. Ennyi bele sem fér 3 napba :))
2014. júl. 29. 21:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jókat írtak a többiek, viszont ezek a programok szinte mind mélyen zsebbe nyúlósak... Iszonyú drágák a belépők és a jegyek is, pl.

Állatkert, Tropicarium: 2500/1800 Ft,

Elevenpark: 1000/1950 Ft,

Tarzanpark: 1450/1850 Ft,

Libegő: 1400/800 Ft

Gyermekvasút: 1200/600 Ft,

Mini City: 990/2500 Ft,

Csodák Palotája: 1700/2200 Ft,

Vasúttörténeti Park: 1400/600 Ft,

A 72 órás BKV jegy pedig 4150 Ft.


Írok pár ingyenes programot:

Ha van bringátok/rolleretek, akkor érdemes megnézni a Városligetben a Közlekedési Múzeum melletti kresz parkot.

A Hajógyári-szigeten van egy szuper csúszdapark, többféle óriás csúszdával.

A Margitsziget is nagyon szép, van több játszótér is, ill. egy kisállatkert, akár egy napot is el lehet kint tölteni, vihettek plédet, ennivalót és lehet piknikezni, labdázni, tollasozni stb.

A Kopaszi-gát is jó hely, ott is lehet piknikezni.

A Normafát is ajánlom, főleg ha Gyermekvasúttal mentek.

Hirtelen ennyi :)

2014. júl. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!