Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Figyelemzavaros gyermeknek ha...

Figyelemzavaros gyermeknek ha pszichiáter javasolja adnál Ritalint iskolakezdéstől?

Figyelt kérdés
Most lesz elsős, ír, olvas, számol, de folyton és állandóan bohóckodik, izgatott, nyugtalan, türelmetlen.
2014. júl. 30. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk ennyiből nehéz megmondani...

...de én nem,hanem olyan iskolába írattam volna,ahol ezt képesek elfogadni és kezelni...fejleszteni és kompenzálni.

Ne is haragudj,de én szerintem azaz ijesztő egy gyereknél,ha egy helyben ül,és szomorúan bambul...persze a tanároknak az kényelmesebb :)

Én kézzel-lábbal tiltakoznék a gyógyszer ellen,és minden más megoldást végigpróbálnék...persze azt nem írtad,hogy mi mindenen vagytok már túl ...gondolom nem véletlenül jutottatok el a pszichiáterig. :(

...és minden gyógyszernek van mellékhatása is. :(

2014. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Imola Ágnes ***** válasza:
Csak akkor ha előtte minden más lehetőséget kiprónábltam. Pl aktívan sportol? Nagyon sok helyzetben az segít. Én biztosan nem adnék a gyermekemnek, csak azért mert egy orvos javasolta. Elmennék vagy 10-hez, kipróbálnék mindent, és ha azután sem megy, akkor talán átgondolnám a dolgot.
2014. júl. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nevelési tanácsadóval kezdtünk 3 évesen, bő fél évig jártunk pszichológushoz.

Majd magánúton gyógypedagógushoz, TSMT terapeutához több évig.

Végül dicsérni kezdték az oviban, hogy rengeteget javult és ők is megtanultak vele bánni. Az óvodai évzárón őt egyedül siratta meg az óvónéni mikor az ajándékokat adtuk, nagy munkájuk van a fiamban és nem volt hiábavaló.

Végül az óvodai fejlesztőpedagógus kifejezetten azt javasolta, hogy szerinte annyira jó lett a helyzet, hogy semmi szükség az általam kigondolt messzire lévő kislétszámu iskolába vinni nagyon messzire, együttműködőnek, igyekvőnek, nagyon értelmesnek jellemezte a fiamat.

A gyermekpszichiáter egy éve azt mondta, hogy jöjjünk vissza közvetlen az iskolakezdés előtt és alaposan kivizsgálja a fiamat.

Az óvónők szerint erre már semmi szükség, a fiamnál problémásabb gyerekek is simán megállták a helyüket már iskolábakerüléskor.

Mikor 3- 5 éves koráig egyáltalán nem láttam a kiutat a tehetetlenségtől az mély nyomot hagyott bennem, jellemzően mindenen sírt a fiam, mindenen kiborult akkoriban... Ma már "csak" bohóckodik...

2014. júl. 30. 10:24
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
SOHA nem adnék!!!! Minden mást kipróbálnék! Főleg ha "csak"bohóckodik. Cukormentes étrendet próbáltad? Állítólag csodákra képes..(hiperaktiv gyerekek lenyugszanak). De attól hogy egy pszichiáter ezt tanulta hogy ezt kell adni...ne haragudj de nem!! Én gyerekorvost váltottam amikor az első minden szarra antibiotikumot adott az 1-2évesnek.
2014. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Cukormentes étrendre lenyugszanak?

Megélne csupán paradicsomon és uborkán, húst sem hajlandó enni, mindemellett laktózmentes diétát is tart.

2014. júl. 30. 12:05
 6/12 A kérdező kommentje:

Abszolút kiszámíthatatlan szerintem, hogy a leendő tanárnénivel miként találnak egymásra, direkt egy ötvenes, határozott, tapasztalt tanítónénit választottam.

Aztán reménykedem benne, hogy nem válik szükségessé a gyógyszer, csak ha nagyon muszály akkor adom majd.

2014. júl. 30. 12:11
 7/12 Imola Ágnes ***** válasza:
28%
Ha normális a tanárnő, akkor semmi de semmi baj nem lesz. Igazi pedagógus tud majd bánni vele. Az állandó bohóckodás, nyugtalanság, türelmetlenség megvan minden egészséges gyereknél. Amúgy valami iskolán kívüli elfoglaltság szerintem sokat segítene...vagy akár valami iskolával összeköthető. Ismerősöm gyermeke pl. ugyan így viselkedik, és kiderült, hogy hihetetlenül tehetséges a zenében. Sportolás is rengeteget segíthet, elsősorban olyan, ahol nem csak fizikailag, hanem szellemileg is fejlődik, pl. vívás, karate, vagy más, amit szivesen csinál. Semmikép ne gyógyszerezd, az egy idő után amúgy is hatástalan, és egyre erősebb gyógyszerek kellenek majd. Ami még hatásos lehet, hogy vesztek egy kutyát, de csak és kizárólag abban az esetben, ha szülőként felelősséget tudtok vállalni érte. Segít lebezetni a feles energiát, felelősségre, és türelemre tanítja a gyerekeket. De tényleg csak akkor, ha az egész család benne van, és nem csak a gyereknek lesz. Számos alternatíva van, ne nyúlj gyógyszerhez.
2014. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Focira és karatéra jár.

Családi házban lakunk, van kutyusunk, kisfiam folyton titokban pakolja ki neki a hűtőből a virslit, párizsit, nagyon szeret a kutyával játszani.

Amit például egy bevásárlóközpontban művel majdnem 8 évesen az nem tekinthető átlagosnak, össze- vissza szaladgál, többször félbehagytuk a vásárlást, de legközelebb ismét ugyanazt csinálja.

2014. júl. 30. 13:03
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
KIZÁRT hogy Ritalint adnék a gyerekemnek. Borzalmas híre van.
2014. júl. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
fiam is figyelem zavaros de nem szedd gyógyszert inkább kislétszámu osztályba jár.
2014. júl. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!