Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeptembertől kezdek dolgozni,...

Szeptembertől kezdek dolgozni, a kisfiam pedig kezdi az ovit, akik már dolgoznak azok, hogy csinálják, hogy minden rendbe legyen otthon és legyen idő mindenre?

Figyelt kérdés

Elképzelni se tudom,hogy fogok otthon ilyen szintü tisztaságot tartani és ilyen idoigényes ételeket készíteni,mint most.4 szoba,nappali,étkező....stb.,ja és mivel kerted ház,van virágoskert,terasz,járda...stb.amit szintén rendben kell tartani. És persze ott a gyerek,akit egész nap nem fogok látni csak 4után... :( A férjem reggel fél7kor megy dolgozni és este 7körül jön haza...

Anyukák,ti hogy oldjátok meg


2014. aug. 10. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

eleve mivel nem vagyunk itthon, nincs is kupi :)

miután érte megyek elmegyünk játszótérre, boltba ha kell, utána gyorsan főzök, közben fürdik, rendbedobom a lakást...

f9kor fekszik, mi meg kicsit tv-zünk még.

szombaton a férjem csinálja a nagytakarítást, én meg akkor főzök, hétköznap csak gyors kaják vannak, pl. tészták, főzelék virslivel, sültcsirke....

hétvégén meg finomabb kaját :)

2014. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az étkezés nálunk így egyszerűbb, nem otthon kell a nagy részét megoldani, ez már segítség. Plusz nincs is kupi a lakásban, mert nem vagyunk otthon egész nap, így igazán meg lehet oldani a takarítást. Nagyjából kétnaponta főzök, mindig van többféle étel, hétvégén ráérősebb, akkor vannak a különlegesebb kaják.
2014. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hidd el, meg fogod oldani, a többségünknek sikerül és a gyerekek is jól veszik az akadályokat.

Egyedülálló anyuka vagyok, mégis jut arra idő, ami számomra, számunkra fontos.


- elve nem kell annyit pakolni, mert nap közben nincs otthon senki, aki koszolna

- mivel mindenki dolgozik/oviban van, ezért nem ördögtől való, ha hetente 1-2* hideg vacsora van (szendvics vagy tartalmasabb saláta, gazdag leves stb.), gyorsan is megvan. Illetve a felnőttek pl. vihetnek másnap ebédre abből, amit vacsorára főzől, ha nem szendvics van éppen.

- bevásárlást én online intézem, késő estére kérek házhoz szállítást, amikor a kisfiam már alszik- így kipakolni is van időm

- nem hagyom hétvégére a nagyobb munkákat sem- a mosógép elmegy magától hetente többször is este, együtt is lehet kiteregetni, de éjszaka is mehet, ha a kicsi ,már aslzik, te pedig mondjuk gyorsan összerakod a konyhát addit

- tévézés közben szoktam vasalni, így az egyik kedvenc házimunkává vált :)

- az ovis kisfiút nagyswzerűen be lehet fogni a házimunkába, én is ezt teszem- pl. teregetéskot adogathatja a holmikat a tálból vagy a csipeszeket vagy vásárlás után kipakolhat a konyhapultra, elviheti a helyére a kosarat, a mosógépbe pakolja, amit adogatok neki, viszi az asztalhoz a tányért, poharat, szalvétát, kidobja a kisebb szemeteket a kukába- fogd be, ez nekik játék és fontosnak érzik magukat, hogy segíthetnek a felnőtteknek

- virágot locsolni már egyedül is lehet hagyni, nagy tragédia nem történik, legfeljebb túltölti :)

- sokkal inkább rendszerbe lesztek szorítva hétköznap, de ez jó is, mert jobban kereteket ad

2014. aug. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!