Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák! Manapság...

Kisgyerekes anyukák! Manapság miért ment ki a divatból a gyereknevelés?

Figyelt kérdés
Nap mint nap azt látom és tapasztalom, hogy nincsenek nevelve a gyerekek. Most nem a 13-14 éves korosztályrol beszélek. Az, hogy ott már a gyerekek többsége kifestve, félpuceran járnak iskolába és csavarogni, dohányoznak és hogy a többségük rendszeresen fogyaszt alkoholt, ez már mind annak az eredménye, hogy a szülő nem nevelte meg őket. De én most a kisgyerekes szülőktől kérdezem, hogy miért van az, hogy rendszeresen hallom, hogy csúnyán beszélnek már az 5-6-7 éves gyerekek is. Még a szüleiket sem tisztelik. Egyik nap a játszótér mellett sétáltam el és egy kisgyerek odaszólt az anyjának, hogy Kati vegyél nekem jégkrémet. Utana még azt is Hozzátette, hogy ,,Anya siessünk már. " A stílusról ne is beszéljünk, bár az is hagy némi kivetnivalót maga után. Na de az hogy a saját anyját Katinak szólítja a 6 éves gyerek... Ez csak nekem a tiszteletlenség jele? Az anyja, nem pedig a barátnője. Egy kisebb étteremben dolgozom, és ott is rendszeresen találkozom neveletlen gyerekekkel. Az az eset is nemrég történt, hogy kimentem felvenni a rendelését egy családnak, ahol egy tizenéves és egy 5 év körüli kisfiú volt. Ez a rövidke párbeszéd zajlott le az anyuka és a kisfia között. Mit szeretnél enni Zozoka? A gyerek nem válaszolt, okostelefon volt a kezében. Anyuka még egyszer megkérdezte ugyan így. A gyerek erre felkapta a vizet és beleorditotta az anyja képébe, hogy ,,nem látod, hogy nem érek rá! Hagyjál! Erre rászól az apuka, hogy egy kicsit csendesebben. Erre ránéz a gyerek és közli, hogy ,,hülye vagy!" Apukát ez totál hidegen hagyta. Anyuka erre megkérdezi tőle, hogy csirke krumplival jó lesz? Erre a gyerek közli, hogy Ja. Közben rá se nézett az anyjára, csak a telefonját nyomkodta. Anyuka elégedetten mosolygott egyet és közöle, hogy mit kérnek. Ilyen és hasonló történeteket tudnék még mesélni. Ti ilyenkor nem szégyenkeztek? Vagy azt hiszitek, hogy ilyenkor milyen aranyos, talpraesett a gyereketek? Mert, hogy hasonló szituban az ismerősömtől megkérdeztem Ugyanezt és neki ez volt rá a válasza. Pedig egyáltalán nem aranyos. És hiszek benne, hogy nem egyedül gondolom így.

2014. aug. 10. 12:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
Ez a liberális gyerektermesztés. Nevelésnek nem nevezném. Sajnos mostanában divat az hogy a gyereknek mindent szabad, a gyerekre nem szólunk rá erőteljesebben, csak kérjük, hogy ha esetleg kedve van, megcsinálhatná, nehogy sérüljön a kis lelke és önállósága. Ennek eredménye, hogy nálunk az oviban minden harmadik gyereknek már van okostelefonjukat, amivel rendszeresen verekednek, a pedagógusnak, szülőnek nincs tekintélye előttük. Mindjárt jönnek a kedves anyukák akik ezt az elvet követik, hogy az ő gyerekük, had döntsenek ők arról hogy nevelik a gyereket. Ez igaz, de sajnos mi isszuk meg a levét. Ha őket kikészíti idegileg nem érdekel, de ha engem is az már bosszant.
2014. aug. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem pont a liberális gyermek"nevelés"től lesznek sérült lelkűek a gyerekek, főként amikor később látják, hogy milyen sz@r a világ, amiért hirtelen nem tolódik minden a s.gge alá, illetve mennyien, de mennyien ellentmondanak neki, pedig ez gyerekként biza nem így volt...
2014. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%
egyetértek az előttem szólókkal. és értetlenül állok,amikor megvetnek,mert rácsapok a szófogadatlan gyerek kezére. én leszek a világ vadállata,mert próbálom korlátok és szabályok közt nevelni,mert ugye a nagyvilágban is meg kell felelni majd és szabályok szerint élni. és ha akkor lesz renitens,nem egy kézrecsapást fog kapni. sokkal nagyobb lesz a "pofon"...
2014. aug. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
84%

Akkor nem csak én vagyok kakukktojás ezek szerint :)

Van egy ismerős anyuka, aki rám már többször is mondta, hogy "spártai" módszerekkel nevelem szegény lányom.

No, ez csupán abból áll, hogy ha olyat csinál keményen rászólok, volt már, hogy rá is kiabáltam és igen, olyan is előfordult, hogy a kézfejére csaptam.

Mondja ezt rám egy olyan anyuka aki nyalja-falja a gyerekét és csak elnézően mosolyog, mikor a játszótéren hiszti közben elkezdi ütögetni a saját fia...

2014. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Igazad van első. Arról nem is beszélve, hogy hazajön az iskolából a mi gyerekünk és megpróbálja felvenni a stílust. Baromi nehéz elmagyarázni Nekik, hogy a másik gyereknek miért nem szólnak a Szülei monjuk a hajfestésert 11 éves korban. Na ez az eset a családunkban volt.
2014. aug. 10. 13:15
 6/33 anonim ***** válasza:
84%
Kisgyermekes anyukaként is úgy látom, hogy igenis nagyon el vannak engedve a gyerekek. Annyira védik a kis lelküket, egyéniségüket , hogy még egy kézre csapás is bűn némelyek szemében. Jelentem én is kaptam ha olyat csináltam és nem volt elég a szép szó és nem lettem sem akaratos sem verekedős sem pedig lelkibeteg vagy agresszív. Igenis kellenek korlátok a gyerekeknek mert ha mindent megkap és megtehet amit akar akkor az később többszörösen visszacsap a szülőkre amikor már tinédzser korban van a kis szemük fénye. Én úgy nevelem a gyerekemet ahogy engem is neveltek,nem hiszek a "teljes szabadságot neki elvben.". Ha többszöri felszólításra is rosszat csinál akkor igenis felemelem a hangom, veszélyes helyzetekben rácsapok a kezére. Mások szerint is mindig mosolygós és kiegyensúlyozott gyerek, nem ezzel ártok neki hanem azzal ha tojok rá és ráhagyom.Csak tudod sajnos hiába vannak akik megnevelik a gyereket a többi nagyszájútól ellesik a hülyeséget a bölcsödében/ óvodában és onnantól már sütheti az ember, hogy mondjuk soha nem beszélt csúnyán a gyerek előtt. Borzalmas világot élünk és szerintem botrány ami a sulikban is megy, ahogy viselkednek a gyerekek. Én igyekszem majd belesulykolni a gyerekbe amit csak lehet amíg nem megy közösségbe de onnantól már csak remélhetem , hogy elegendő volt amit a kisfiamnak átadtam.:-(
2014. aug. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
82%
Mert ahhoz idő és fáradság kell, egyszerűbb hagyni nőni mint a gazt.
2014. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Van remény, ha már többen is igy gondolkodunk.
2014. aug. 10. 13:19
 9/33 anonim ***** válasza:
50%
Úgy érzem, a Kérdező és az itt kommentelők a két véglet között mozognak: a liberális 'nevelés' kontra a testi fenyítést sem megvető nevelés. Nem tartom magam liberálisnak, látom a közvetlen családomban ennek a szörnyű eredményét, de ahogy eddig sem, ezek után sem fogok kezet emelni a gyermekeimre /sem én, sem a férjem/. A testi fenyítés ugyanannyira elfogadhatatlan, mint az, ha mindent ráhagyok a gyerekre. Az én kisfiam még picur másfél éves, mégis már most ismeri az általunk felállított szabályokat, érti azokat, nem próbálja megszegni azokat. Nem ütünk a kezére, sem a pelusára, ellenben nem vagyunk restek napi ezerszer elmondani Neki, megmutatni, hogy merre hány lépés. Az apukája nagyon kemény ember, még hírből sem ismeri /nyilván tudja, mi az/ a liberalizmust. Magabiztosnak érezzük magunkat gyermeknevelés terén /eddig/, de ahogy a környezetünket megfigyeljük, látjuk a kimeneteit az ilyenfajta nevelésnek, a fenyítésnek és a liberális maszlagnak is. A mi nevelésünk türelemjáték, arra alapoz, hogy a gyermek értelmes lény már másfél éves korában is, ért az emberi beszédből, bár sosem engedjük Neki, hogy átlépje a gyermeki korlátait, Ő a gyermek, mi vagyunk a szülei, egyenes út. Fenyítés nélkül.
2014. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%
az enyém is másfél (16 hónapos). de egyszerűen ha 1000x mondom el,akkor is megcsinálja. ha rácsapok a kezére (jelzés szinten),akkor abbahagyja. sztem gyerekfüggő, személyiségfüggő,h. milyen nevelés eszköz válik be. és azért a kézrecsapás nem épp a testi fenyítés kategória!
2014. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!