Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tegyem magam túl ezen...

Hogyan tegyem magam túl ezen az állapoton? Úgy érzem, az erőm a végét járja.

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem 21 hónapos kisfiam. Semmi segítségem. Apuka külföldön, úgyhogy még láthatás is max havonta egy nap, nagyszülők dolgoznak, és amúgy sem nagyon lelkesek.


Eddig elég jól boldogultunk, de most úgy érzem, hogy minden erőm és kitartásom elfogyott. Besokalltam és végtelenül kimerültem. 2 hete kezdtük el a bölcsit, a kicsi, aki eddig egy tündér volt, azóta teljesen meggajdult. Kezelhetetlen, hisztis, nem lehet vele sehova menni, mindenhol, ha azt mondom, hogy nem, akkor a földre veti magát, toporogva hisztizik, minden olyat megcsinál, amiről pontosan tudja, hogy nem szabad. Lassan mindennapos, hogy az üvöltő, toporzékoló gyereket cipelem, rángatom végig az utcán. Pedig minden energiámmal azon vagyok, hogy amikor együtt vagyunk, akkor abba a lehető legtöbb programot sűrítsem, olyanokat csináljunk, amitől jól érzi magát. Ma is egy ilyen délutánon voltunk túl. Kiértünk egy parkba, ahol végre elkezdett játszani, futkározni, motorozni. Egy pillanatra elbambultam, és úgy leesett egy szobor lépcsőjéről, hogy a feje tetejére állt, és merev nyakkal bukfencezett a hátára a lépcsőn. Valami csoda, hogy nem törte ki a nyakát. Odaszaladtam, a karomba vettem, és olyan zokogógörcs jött rám, hogy mindenki csak nézett. Ő már rég lenyugodott, én még midnig sírtam, hogy egyszerűen nem bírom ezt tovább, már nem is tudom rendesen felügyelni. Mindenki megbámult, hogy milyen anya vagyok, aki ott zokog a gyereke mellett.


Egy hónapja nem beszélgettem senkivel, nincsenek emberek az életemben, megszűnt a munkahelyem és nem találok állandó munkát (most alkalmi munkákat csinálok itthon), és minden nap reggel 6tól este 10ig nyomom megállás nélkül, és úgy érzem, hogyha valami nem lendít ki ebből a monotonításból, akkor megőrülök.


Bocsánat a hosszú szövegért, de teljesen magam alatt vagyok. Hogyan lábaljak ki ebből. Azt sem akarom, hogy a kicsire ez hatással legyen, nem akarok több ilyen jelenetet, de ez is azt jelzi, hogy ki vannak az idegeim. Szívesen várnék pár bártorító szót hasonló helyzetben levőktől, vagy akik már kilábaltak ebből!

Köszönöm a segítséget!



2014. szept. 17. 19:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehetsz ennyire egyedül? Testvér, rokon, nagynéni, barátok, nincs senki körülötted?

Ha hisztizik otthon, akkor hagyd ott, fordíts hátat. Nem hülye, pontosan tudja, hogy figyeled, így a közönségnek cirkuszol. Ha megvonod tőle a figyelmet, ha hisztizik, egy idő után abbahagyja. Ha az utcán kezd hisztizni, simán elindulnék nélküle. Úgyis felpattan, és azonnal jön utánad, ez megint a közönségnek szól.

2014. szept. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A testvérem még iskolába jár (most 12-es, sok a tanulnivalója, meg nyelvvizsgázik meg minden...néha hétvégén átjön 1-2 órára, hogy pl. amíg takarítok elvigye a kicsit játszóra, de ez is ritka). Rokonok nincsenek, akikre számítani lehetne. A barátaim meg lassan lekoptak...ők még mindig bulizós huszonéves életet élnek. Még régebben néha összejöttünk, amikor a kisfiamra vigyázott az apja, de azóta semmi.

A hisztiről: már próbáltam otthagyni, de nem jön, sőt, elindul a másik irányba vagy az út felé. Akkor rohanhatok utána. De ma pl. azon ment a hiszti, hogy be akart menni midnen boltba. A pékségnél akadt ki. Vettem neki egy túrós rétest. Megette, és utána is folyton be akart menni. Próbáltam vele tovább menni a játszótérre, ami ott van 20 méterre tőle, de nem volt hajlandó. Ha elengedtem a kezét, futott be, üvöltve sírt, ütötte a péksüteményeknél az üveget. El kellett onnan ráncigálnom.

2014. szept. 17. 19:15
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Hány évesen szültél? Lehet, h korai volt még...
2014. szept. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
25 évesen...az azért már nem annyira korai. Persze nem is 30 felett. Nem gondoltam, hogy így fogok kinézni nem egész 2 év múlva :(
2014. szept. 17. 21:04
 5/15 anonim ***** válasza:

Játszótéri ismeretségek? Baba-mama kör a környéken? Ringató/Kerekítő? Bármi olyan hely, ahol más kisgyerekesekkel tudsz találkozni? Valamelyik egyház istentisztelet alatti gyerekmegőrzője?

Én két éve laktam itt, mikor szültem, azt hittem, van egy csomó barátom, aztán szülés után kiderült, hogy a védőnőn kívül senki nem nyitja rám az ajtót. Viszont elkezdtem legalább heti egyszer járni babás programokra, egy év alatt kialakult annyi barátság, ami még nem olyan mély ugyan, de ahhoz bőven elég, hogy embernek érezzem magam.

Nekem itt van a férjem, de még így is őrült nehéz volt. Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, remélem, sikerül hamar kilábalni.

2014. szept. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető, hogy kimerültél. Ez nagyon nehéz helyzet. Nem tudom, merre laksz, de szerintem keresd őket: [link]

Esetleg a védőnő nem tud ajánlani valamit? Nekem ő ajánlotta őket.

2014. szept. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
beszélges a játszótéren,baba-mama körben,és akkor már nem leszel egyedül.
2014. szept. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Merre laksz? Ha gondolod írj rám.
2014. szept. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Budapesten lakunk. Pont ez a baj, hogy eddig vidéken laktunk, és nyár elején költöztünk fel, amikor egyedül maradtunk, hogy közelebb legyek a családomhoz. Ezért lényegében senkit nem ismerek, a régi barátaim még az egyetemről az elmúlt években eltávolodtak, amíg nem voltam itt, a védőnővel eddig egyszer találkoztunk egy papírt aláíratni a bölcsihez, szóval még vele sincs semmilyen kapcsolat.

Játszótérre járunk, de már ott is kialakultak az ismertségek. Néha 1-1 szót váltok azoknak a szüleivel, akivel éppen játszik a kicsi, de azt nem mondanám kapcsolatnak. Baba-mama kört már néztem, de minden délelőtt van az ilyen időseknek, akkor meg bölcsi van, én meg dolgozom (és ha találok rendes munkát, akkor tényleg délutánig). Ráadásul így is azt érzem, hogy nem érem utol magam semmiben, hogy nincs időm semmire :(

2014. szept. 18. 09:51
 10/15 anonim ***** válasza:

Beszélj a nagyszülőkkel. Tudom, hogy nehéz tőlük kérni, ha maguktól nem segítenek, de most meg kell tenned. Én ezerrel ráhajtanék a munkakeresésre (fix munkahelyre).

A kisfiadnál ez teljesen normális reakció az életében levő számos változásra, el fog múlni, hidd el. Az enyém is ezt csinálta a bölcsi kezdeténél, pedig mi nem költöztünk másik helyre. Jobb lesz.

2014. szept. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!