Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha nem hajlandó...

Mit csináljak, ha nem hajlandó nappal aludni a kétéves kisfiam?

Figyelt kérdés
Bölcsiben alszik, állítólag ő az első, aki elalszik, és az utolsó is, aki felkel...most itthon vagyok vele, mert immunerősítő kúrán vagyunk. Kutya baja. Próbálom letenni, és általában másfél órás kergetőzés/nyafogás után alszik csak el. Próbálom lefárasztani delelőtt, foglalkozom vele eleget, úgy érzem, mégis, az altatási procedúra szörnyű, a végén csak akkor alszik el, ha felemelem a hangom, akkor viszont 2 percen belül. És ez szar érzés, hogy kiabálok vele :( NEm szeretnék ebből rendszert csinálni. Láthatóan álmos is már ilyenkor, szóval én úgy gondolom, ez neki is jót tesz. Próbáltam, hogy nem alszik napközben, de annak óriási nyafogás a vége késő délutánra...tippek? tanácsok? Előre is köszönöm!
2014. szept. 25. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam is próbálkozik néha, de rászólok. Nem kiabálok, de erősen rászólok, hogy most alvás van. Elmondom, hogy ha nem akar aludni engem az sem zavar, de pihenjen le szépen és ne hangoskodjon. Ez hatni szokott és persze pár percen belül alszik is.
2014. szept. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Javasold, hogy csak bújjatok össze és pihenjetek. Lehet, hogy az is elég. Egyik barátnőm "küszködött" így a harmadikjával. Végül egy alkalommal egy hiszti során nem ágyba kényszerítette, hanem levitte a parkba. Kimókázta magát a gyerek és nem volt délután nyűgös. Ő így pihent. Nem feltétlenül aludnia kell.
2014. szept. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kicsi még, kell neki az alvás az biztos. Mi elkezdtük, hogy könyvet adtunk a kezébe, nézegette és egyszer csak kidőlt:) Oviban nem annyira adnak neki, sőt ellenzik, de elalszik valahogy, de már 4,5 éves. A könyveket azóta is imádja. Nekem az óvónő mondja, hogy vegyem el tőle. Mondtam neki, hogy nem bolondultam meg, ha már találtam valamit amivel lenyugszik, és amúgy is, nehogy már egy könyvet vegyek ki a kezéből a gyereknek.) Szóval lehet, hogy ha adnál neki könyvet, akkor elnézegeti és kicsit lenyugszik, és elaszik könnyebben. Csak hát a közintézmények lehet nem tolerálják:) Azért írtam le a hátterét is:) Mondjuk nekünk bolond óvónőink vannak az tény:)
2014. szept. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én is azt mondom,h ne hagyd magad-inkább mond,h irgum-burgum,mint,h kimaradjon ,mert az este borzalmas lesz.van valami rituálé?evés,pisi,mese,kijössz,simogatod,ott hagyod,?mi vált be?nincs valami igéret utána?(nem játék,hanem,h ha aludtál,akkor utána...elmegyünk a mamához,játszótérre..stb
2014. szept. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!