Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már kezd betegessé vállni az...

Már kezd betegessé vállni az elektronikai kütyük iránti vonzalma. Mi a teendő? Lent.

Figyelt kérdés

Testvérem most töltötte a nyolcadik életévét. Sajnos őt is hatalmába kerítették az okostelefonok, táblagépek stb...

Szerintem ez már sok!

A mai nap egyik pillanatról a másikra abbahagyta az evést és elővette a táblagépét, hogy azon megcsináljon ezt-azt. Rászóltam, hogy legalább fejezze be az evést és utána játszon vele, de mintha a falnak mondtam volna, majd elvettem tőle és mégegyszer szépen mondtam, hogy üljön vissza és egye meg ami még van.

A reakcióján meglepődtem. Ideges lett, elkezdett csapkodni, hisztizni, hogy adjam neki vissza. Persze nem tettem.

Persze anya is meghallotta ezt, így bejött. Elmondtam, mi a helyzet remélve, hogy megmondja neki, hogy ez így nem helyes, üljön vissza és fejezze be az étkezést. Sajnos nem így lett, én lettem a rossz ebben az esetben is, hogy miért veszem el a dolgait és hagyjam őt, mert had csinálja amit ő akar.

Utána persze tesóm elkezdte a sírást,csak hogy rátegyen még egy lapáttal. :)


Az én meglátásom szerint ha ez így folytatódik, súlyosbodni fog.

Szerintem ebben az esetben én voltam az, aki jól látta a dolgokat...


Szerintetek? Mit lehetne tenni? Rosszul látom, hogy ez így nem jó?


Köszönöm.


2014. szept. 30. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Hát szerintem is neked van igazad és nem értem édesanyád reakcióját. Az én öcsém is ilyen (bár ő autista) és mikor látogatóba megyek, állandóan csak a gépét nyomja és ez nagyon rosszul esik. :-/

26/L

2014. szept. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon is jól látod! Ha nekem lesz gyerekem, tuti nem adok a kezébe ilyesmiket, nagyon sokáig. Sajnálatos nagyon, hogy a mai gyerekeknek már nincs gyerekkoruk, mint anno nekünk. :( Szerintem próbálj meg komolyan anyukáddal beszélni erről, kettesben.
2014. szept. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is igazad van és hosszú távon lesznek majd igazán következményei.

Az én kolleganőim egy része is ugyanilyen (30 fölöttiek mind), nyomkodják a telefonjukat állandóan. Beszél hozzájuk valaki (én vagy más) és a beszélgetés kellős közepén elkezdenek telefonozni. Mindegyik tanult, értelmes, jól nevelt felnőtt ember, aki ebben a pillanatban egy bunkóvá alakul át. Ugyanez van az ebédlőben is, simán leülnek úgy a kollegákkal ebédelni, hogy a közös étkezés, beszélgetés közben a tányér mellett lévő telefont csesztetik. Ha véletlenül rákérdez valaki, hogy mit csinálnak, akkor szépen kiderül, hogy facebook vagy idióta cikk, video nézésével vannak elfoglalva vagy játszanak, szó sincs arról, hogy valami extra sűrgős levélre kellene válaszolni.

2014. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, a szóhasználatod alapján nyilván közel a felnőttkorhoz, de te akkor is a testvére vagy, nem az apja vagy az anyja. Ne nevelgesd helyettük, mert tőled még azt sem fogja elfogadni, amit még ő is jogosnak tart. Úgy meg pláne ne nevelgesd, hogy utasítgatod meg kiveszed a kezéből a dolgokat, ez még szülőként is otromba megoldás, testvérként meg taplóság. És még meglepődtél a reakcióján...

Bőven elég, ha szóvá teszed, hogy szerinted túl sokat lóg mostanában a kütyükön, legalább az étkezőasztalnál tegye félre. Normálisan mondd neki, azonnal úgysem fogja megfogadni, de majd ülepszik benne a dolog. A te módszereddel csak rontasz a helyzeten, csakazértis csinálni fogja, arról már nem is beszélve, hogy neked tényleg nincs jogod elvenni tőle. Ebben a helyzetben tényleg messze te voltál a nagyobbik rossz, mondhatni bunkó módon viselkedtél, igaza volt a szüleidnek, ha ők is így látták.


Egyébként tényleg nem jó, ha túl sokat kütyüzik, de ezt nem a te dolgod szabályozni, saját magadon is van még javítanivaló:)

2014. okt. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!