Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyereketekre rátör a...

Ha a gyereketekre rátör a hiszti és nyilvános helyen, hogyan kezelitek ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Én a minap ültem a villamoson, amikor egy anyuka felszállt a kb.3 éves kislányával. A gyereknél valamiért elszakadt a cérna, és nagyon sírt. De az anyja ahhelyett, hogy vigasztalta volna, vagy elterelte volna a figyelmét, inkább belemarkolt a kis karjába,meg nyomdafestéket nem tűrő szavakat beszélt hozzá.Na, az ilyen nőnek minek gyerek? Nem mondom, de egy nagy pofont megérdemelt volna,az ilyen szülő. Végül megelégeltem, és keményen rászóltam a nőre, hogy fejezze be, nem szégyelli magát, így bánni a gyerekével? Miért nem tereli el valamivel a figyelmét?

A nő nagy bambán rámnézett, és amíg neki beszéltem, a kislány teljesen abbahagyta a sírást. Hogy ezután mi történt, nem tudom, mert le kellett szállnom a villlamosról, de felháborító az,hogy milyen bunkó emberek vannak.



2014. okt. 1. 06:15
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdező erre térjük vissza akkor amikor gyereked lesz. Amikor 24 órában vagy felelős valakiért. Amikor mondjuk túl vagy másfél évnyi nem alváson, ha mondjuk a gyermeked 3-4x kell. Akkor jön egy hiszti és nem tudod megnyugtatni, mert semmi nem jó. Amikor ő is nyűgős és te is.

Egy Anya is csak ember. Nem mindenható. Na ezek után mondj véleményt. Marhára nem ugyan az mint pár órára vigyázni, mint folyamatosan felügyelni. Igen én tuti elküldelek volna melegebb héghajlatra, ha nekem beszóltál volna amikor rossz napunk van. Tény lehet az az anyuka rosszul reagált most. De nem tudhatod amúgy milyen. Igen tisztába kell lenned, hogy se neked se senki másnak nics joga beleszólni másnak a nevelési stílusában. Neked még marhára nincs tapasztalatod, csak úgy gondolod. Elmondanám te se sokkal voltál jobb.

2014. okt. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Utolsó! Te sem voltál jobb a deákné vásznánál, úgyhogy kár nekem papolnod. Ha láttad volna, ahogy ezt már többször is mondtam,hogyan bánt a gyerekével, mindjárt más lenne a véleményed! És amit mondtam, megmondtam!
2014. okt. 1. 17:02
 23/33 A kérdező kommentje:

22- es! Olvasd már el az előző kommentet, és ott az áll, hogy nem csak egyszer vigyáztam már gyerekekre, hanem nagyon sokat

.Talán megtanulhatnál figyelmesen olvasni, és ha megértetted, akkor celebrálj misét! D D D.

2014. okt. 1. 17:08
 24/33 anonim válasza:
0%

Kedves kérdező! Teljesen egyetértek veled, nagyon bátran, és bölcsen cselekedtél! Én három szülésen vagyok túl, az én gyerekeim is hisztiztek, néha tetlegességig fajult a dolog, de sosem vertem meg őket, pláne minden ember szeme láttára.

A válaszadók többsége pedig kicsit nézzen magába. Nehogy azt próbáljátok elhitetni, hogy egy ilyen gyerek inzultust csak úgy végig lehet nézni,hogy a nyilvánosság előtt kékre - zöldre veri a saját anyja? Azért vegye már észre magát, és szálljon magába!

És a kérdező helyében ezt én is megtettem volna,szemrebbenés nélkül! Egyszer a fiam háromévesen azért verte ki a hiszti a boltban, mert nem tudtam neki megvenni egy műanyag billencs játékautót. Pedig csak meglátta, de megnyugtatni, az volt a kihívás. Minden szem minket figyelt. De persze azt is tudom, hogy a legtöbb ember ilyenkor együttérez a szülőkkel, és nem tesznek megjegyzéseket. De verni az emberek előtt a gyereket? Azt nem szabad!

2014. okt. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Kedves 24-es! A kérdésben szó sem volt kékre-zöldre verésről, Kérdező azt írta, hogy az anya kicsit erélyesebben ültette le a gyereket a villamoson és kiabált vele, ahelyett, hogy elterelte volna a figyelmét a hisztiről.
2014. okt. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

24-es, ne költsd már tovább a kis sztorit, a következő már gyilkosság lesz?!


Kérdező, gondoltam, hogy nincs semmi tapasztalatod a gyereknevelésben. Én is ilyen voltam, az unokaöcsémre sokat vigyáztam, pálcát törtem a szülők felett, kritizáltam őket stb. Most, hogy azóta már születtek gyerekeim és tizenéve gyerekekkel foglalkozom a munkám során is látom, hogy milyen ostoba voltam anno. Ugyanilyen vagy te is, de ezt te még nem tudod, majd rájössz. Fölösleges győzködni, majd az élettől kapod a pofont, nem ismeretlen netezőktől.

2014. okt. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Kérdező! Nem tudom mi az a gyereknevelés! Fogalmad sincs.

Amíg nem kelsz éjszakánként hozzá, nem te vagy vele éjjel-nappal, évek óta nem te veled van. Minden ami ezzel jár el se tudod képzelni micsodák ezek, addig igenis nem tudod mi az a gyereknevelés! Mert vigyáztál párszor unokahúgodra, bravó én vigyáztam már kutyára is akkor kutyaidomár lettem???

Irigykedsz h másnak van neked meg nincs és osztod az észt h minek az ilyennek gyerek? Ilyen gondolkodással neked sem való!

2014. okt. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Eltekintve két- három válaszolótól valamennyien szánalmasak vagytok. Honnan tudjátok, hogy én mennyit tudok a gyereknevelésről? Azok alapján ítéletek el engemet, amiket a kommentjeimben írtam? Hát jól van, kár betűt pazarolnom, nem tehetek róla, hogy ilyen értetlenek vagytok.
2014. okt. 2. 18:27
 29/33 anonim ***** válasza:
Ugye milyen rossza mikor ismeretlenül, 1-2 szóból elítélnek? Te ugyanezt teszed!!
2014. okt. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Valamiért ilyen indulatokat váltottál ku az emberekből.. Ez soha sincsen ok nélkül. En ebben az esetben tartok egy kis önvizsgálatot, ahelyett hogy másban keresem a hibat... Hiaba a sok gyerekvigyazas, nevelni a sajátot teljesen mas.. Majd meglátod es remélem, hogy akkor is meg tudod tartani azt a türelmet a magad részéről, amit most annyira magától értetődőnek találsz...
2014. okt. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!