Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassú, szétszórt, nem barátkoz...

Lassú, szétszórt, nem barátkozik. Ez a véleménye a tanítónőnek. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A kislányom 6 éves, szeptemberben kezdte az iskolát. Az oviban mindig jókat mondtak róla, szépen rajzol, szépen mondja a verseket, az értékeléseken mindig kiválóan szerepelt. Nem is volt kérdés, hogy mehet iskolába. Kicsit dacos, ha úgy érzi, hogy méltánytalanság érte, akkor felesel, az óvó nénik emiatt nem szerették, ezt tudom. Sajnos úgy indult az év, hogy az óvó nénik egy nagy paksamétát adtak minden gyerekről a tanítónőnek.

Szóval szerintem már eleve adott az előítélet.


Én minden reggel megkérdeztem a tanítónőt, hogy van-e valami a gyerekkel. Semmi, semmi, aranyos, de közben matatott a szekrényben, még rám se nézett.

Erre most kaptunk egy havi értékelőt, miszerint, szétszórt, nem képes a tanórán figyelni, rendetlen, és nincs egy barátja sem.

Őszintén totálisan kiakadtam. A gyerek egyébként nem panaszkodik a suliról, szereti a tanítónőt. A leckéjét minden nap megnézem, mindig kész van, bár nagyon rondán dolgozik, azért már többször is szóltam neki, hogy próbálja szebben rajzolni a formákat.

Most megmondta, hogy azért ilyen rondák a formái, mert mindig ő az utolsó, és próbál sietni. De az oviban eddig nem volt ilyen probléma. 15-en vannak, fele már 7 éves, van aki írni-olvasni már tud. Most én nem értem, hogy tényleg ennyire buta és béna lenne a gyerekem?

Ha csak 15 gyerek van, nem lehet egy kicsit jobban odafigyelni az egyes gyerekekre?

Hozzáteszem, hogy az első szülői értekezleten azt mondta a tanítónő, hogy minden délután sír, hogy mennyire rossz osztályt kapott. Hát, nem tudom a többi szülőnek ez mennyire legyezgeti a hiúságát.

Most próbálom magam türtőztetni, hogy hétfőn be ne rohanjak a tanítónőhöz. Most tényleg így kell egy értékelést megírni? Semmi pozitívumot nem lát a gyerekben? Ezzel én mégis mit kezdjek? Órán lassan dolgozik, és nincsenek barátai. Üljek mellé a tanórán? Vagy mégis mit vár tőlem a tanítónő?

Ja,és balkezes, emiatt már csúfolják, pénteken belelökték egy árokba a szünetben, és jól megrúgodták, tiszta kék-zöld. Ilyenkor hol vannak a tanárok?

Ja, és eddig egy matek felmérőt írtak, az 90 %-os lett. Szóval annyira mégsem hülye azért.

Ti mit tennétek a helyemben? Most leültette a férjem, hogy írogassa a fecskefarkakat, de nem tudom, hogy még hétvégén is ezzel kéne szegénykét nyektetni, nem elég napi 8 órában hétközben?


2014. okt. 4. 18:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Hát szegénykém, hamar meg fogja utálni így az iskolát.

A tanárnő kiégett, egyértelmű nem való a pályára. Melyik normális tanerő mond olyat,a szülőknek, hogy sír a rossz osztály miatt. Tegyen róla, hogy összeszokjanak, hogy szeressék a sulit, hogy ügyesebbek legyenek. Nem beszéltél erről a többi szülővel? Azt hiszem itt az ideje, hogy összefogjatok.

Hogy belelökték a lányod az árokba elképesztő, és igen a tanár felelőssége, hogy nem vette elő érte a többieket, hogy nem beszél velük arról, hogy mit jelent, ha valaki balkezes. Mi lenne ha egy kerekesszékes kisgyerek lenne az osztályban ... Egyébként az esetről megkérdezném külön a tanárt.

Sajnálom, hogy ilyen rossz tanítónőhöz került a gyerek.

2014. okt. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
És még állítólag ő a legjobb itt.
2014. okt. 4. 18:39
 3/24 anonim ***** válasza:
74%

Tanárként írom: rúgd hátsón ezt a tanárnőt.

Egy egészséges hatévesnek még nem is kell szépen rajzolnia a formákat, pláne nem kell hétvégén ezt gyakoroltatni vele. Az pedig, hogy nem figyel oda egy 6 évesnél, aki 1 hónapja jár iskolába szintén természetes.

Az viszont probléma, hogy ennyire nem jön ki az osztálytársaival. Nehéz ezt látatlanba, ennyi információ után megmondani, de lehet, hogy a lányod még nem iskolaérett. Nem értelmileg, hanem lelkileg. Érdemes lenne az iskolaigazgatóval és iskola pszichológussal beszélgetni erről, mert lehet, hogy jobb lenne, ha még most év elején visszakerülne egy évre az oviba (külön engedéllyel lehetséges). De ezt csak szakember tudja megállapítani.

2014. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Igazából soha nem voltak barátai, már az oviban sem. Viszont már nagycsoportban is nagyon szenvedett a kötelező alvástól. Még a nyáron járt, nagyon unatkozott, szerintem már nem való oviba. Igazából nem hiszem, hogy zavarja, hogy nincs barátja, csak legalább ne bántanák. Valójában az a 2 gyerek, aki megrugdosta jár a nevelési tanácsadóba, szerintem inkább nekik kéne az iskolapszichológus.

Mindenesetre bemegyek jövő héten a tanítónőhöz, csak próbálok addig lehiggadni, nem is tudom mit mondhatnék neki. Ha nagyon kiverem a balhét, utána annál jobban fogja utálni a gyereket. A férjem azt mondta, hogy gondolkodjunk el az iskolaváltáson. De nem tudom ez így év közben lehetséges-e.

2014. okt. 4. 19:16
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Lehetséges az iskolaváltás év közben is, legalábbis így volt pár évvel ezelőtt.
2014. okt. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

Ezért írtam, hogy nem szeretném látatlanba megítélni, csak egy feltevést írtam le.

Az jó ötlet, hogy ha beszélgetés után sem változik semmi, akkor iskolát váltsatok. Lehet év közben is, ha az adott iskolában van hely.

De erre a 'nincsenek barátai' dologra figyeljetek oda. Nem túl jó jel, ha már ilyen fiatalon problémái vannak a társas kapcsolatokkal. Minél idősebb lesz, ez annál nagyobb és nehezebben kezelhető probléma lesz.

2014. okt. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
17%

"Sajnos úgy indult az év, hogy az óvó nénik egy nagy paksamétát adtak minden gyerekről a tanítónőnek.

Szóval szerintem már eleve adott az előítélet. "

Nagyszeru, hogy felkeszitettek a tanitonoket a gyerekekbol. Nyilvan szerepeltek a jo es a rossz tulajdonsagok is. Eloitelet nem valoszinu, hogy volt.


"Én minden reggel megkérdeztem a tanítónőt, hogy van-e valami a gyerekkel."

Kar. Feleslegesen zaklatod es ket eset van: vagy azt mondja, hogy minden rendben, hogy megnyugtasson, vagy elkezd panaszkodni a gyerekre es azon buksz ki.


"Erre most kaptunk egy havi értékelőt, miszerint, szétszórt, nem képes a tanórán figyelni, rendetlen, és nincs egy barátja sem.

Őszintén totálisan kiakadtam. "

Min, azon, hogy a gyerek figyelmetlen, rendetlen, lassu es nincs baratja, vagy azon, hogy a tanitono leirta?


"Most én nem értem, hogy tényleg ennyire buta és béna lenne a gyerekem? "

Ezt honnan szedted?


"Ha csak 15 gyerek van, nem lehet egy kicsit jobban odafigyelni az egyes gyerekekre? "

Ezt hogy erted? Alljon mellette es surgesse, vagy csinalja meg helyette?


"Hozzáteszem, hogy az első szülői értekezleten azt mondta a tanítónő, hogy minden délután sír, hogy mennyire rossz osztályt kapott. Hát, nem tudom a többi szülőnek ez mennyire legyezgeti a hiúságát. "

Ez standard mondat, szinte minden szuloin elhangzik, nem kell vele foglalkozni.



"Most próbálom magam türtőztetni, hogy hétfőn be ne rohanjak a tanítónőhöz. Most tényleg így kell egy értékelést megírni? "

Hat pedig fogd vissza magad, mert teljesen ertelmetlen hozza bmenni es okod nincs is ra. Nem irhatja azt, hogy szepen es gyorsan dolgozik, ha ez nem igaz.


"Semmi pozitívumot nem lát a gyerekben? "

Biztos lat, de ezek szerint o az a fajta, aki a negativumot emeli ki.


"Ja,és balkezes, emiatt már csúfolják, pénteken belelökték egy árokba a szünetben, és jól megrúgodták, tiszta kék-zöld. Ilyenkor hol vannak a tanárok? "

Mindent ok se latnak, ilyenkor szolni kell. De az azert erdekes, ha 14 gyerekbol egy se akar vele baratkozni....



"Ja, és eddig egy matek felmérőt írtak, az 90 %-os lett. Szóval annyira mégsem hülye azért. "

Meg mndig nem latom, hol lett lehulyezve a gyereked....



"Ti mit tennétek a helyemben? "

A legkozelebbi fogadooran megkerdeznem a tanitonot, hogy mit javasol.

2014. okt. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem sürgősen írasd át másik, normális iskolába. A gyerekek csak egyre kegyetlenebbek lesznek, a tanárnő sem lesz jobb. Mondom ezt úgy, hogy gyönyörű iskolai pályafutásom volt nekem is pont ugyanilyen gyökérfajzatok miatt. 6 évig minden áldott nap bántottak, 6 év után(!) meguntam és megvertem a szószólót. Persze onnantól én voltam az agresszív gyerek, a megbélyegzés megtette a hatását, 15 évesen már egyáltalán nem is jártam suliba és pszichiáter kezelt. Most 19 évesen kezdhetem elölről, hogy egyetemre mehessek :)

Na szóval ezt ne akad, nagyon betesz egy kicsi gyerek pszichéjének, ha bántalmazzák. Sürgősen vidd el onnan, a gyerekekre úgysem tudsz hatni, főleg, ha a tanár sem partner benne.

2014. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
26%
Mar nem azert, de az nem normalis, hogy egy 6 eves gyereknek nincsenek es sosem voltak baratai.... Komoly gond van ezzel a kicsivel
2014. okt. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
26%

Na az ilyen primitív szülők miatt tart itt az oktatás,és a társadalom.

Fényezni kéne talán a gyerekedet? Nem ovi hanem iskola itt már nem az a lényeg szépen rajzol-e.

Lassú a gyerek igen ezen úgy lehet változtatni,ha otthon gyakorol egy elsősnek sok gyakorlásra van szüksége,úgy látszik erről nem hallottál.A gyerekek kegyetlensége miatt szólnék a tanárnőnek és a következő szülőin,de azért mert a tanár őszintén leírta,hogy mik a problémák a kislánnyal az teljesen normális. A rendetlenségén is lehet változtatni,és a szétszórtságán is.De neked is segítened kéne nem csak puffogni.

2014. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!