Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfog törés 20 hós gyereknél?...

Tejfog törés 20 hós gyereknél? Fontos?

Figyelt kérdés
20 hós kisfiam ma csúnyán elesett, szájjal a betonba érkezett. Most vettem észre este hogy az egyik felső metszőfogából letört egy kis darab. Nem nagy, de így jöttem rá, hogy nem a száján lévő seb miatt sír ivásnál (megvágta az alsó ajkát a fogával), hanem a foga miatt..szerintem. Mikor elesett nem láttam hogy letört..így arra gondoltam a bibi miatt sír..de hogy nemrég láttam a fogát..egyébként cumisüvegből iszik még. Mit tudnak vele tenni? Tapasztalatok? Itt ahol lakom egy gyermekfogorvos van..akiről rosszat hallottam már..oda nem vinném...meg amúgy is..fél az új helyeken..az idegenektől, és még nekem sem engedi hogy a szájába nyúljak, magától pedig meg se mutatja. Nagyon félek, hogy mi lenne ha nem vinném..és mi lenne ha elvinném. Utánaolvastam..de csak olyanokat, hogy nem fájt a gyereknek úgyhogy vagy el se vitték fogdokihoz vagy ha elvitték se csináltak vele semmit. Nem tudja valaki hogyha fáj a kicsinek (ha iszik) akkor mit kezdenek vele? Hogy tudják megoldani egyáltalán a vizsgálatot..nemhogy még a kezelést? Köszönöm a válaszokat.
2014. okt. 4. 20:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt egy másik kérdésnél találtam neked,szó szerint másolom:

"Nekem a kisfiamnak letört az első fogából egy darab és én is úgy látom, hogy sajna el is kezdett romlani neki egy kicsit. Reggel este alaposan megmosom a fogát és nem romlik tovább neki- egyenlőre- már 4hónapja stagnál a kis barnásodás a fogán. Pedig édességet is eszik mértékkel, bár a almához előbb nyúl.

Én körbejártam a fogászatot vele, nem csinálnak vele semmit, mert tejfog- majd kiesik...

Én is csak néztem kérdőn, hogy akkor hagyjam, hogy szó szerint kirohad a foga?? És igen- majd a maradó szép lesz neki... Hát köszi- nem csinálnak semmit sem vele. Pedig több helyen is voltam vele.

:(

2014. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam 1,5 évesen esett hasra. Az első középen lévő foga egyik sarka letört. Elvittem dokihoz.Azt mondta a fogorvos, hogy nincs gond, mert nem mozog, nem sérült meg. Figyeljem. 4-5 éves korában ha barnulna, akkor kaptam volna rá ecsetelőt, amit addig kellett volna használni, míg ki nem esik neki. 5,5 éves már, és semmi baja a fogának. Mostanában panaszkodik, hogy érzékeny neki, szerintem kezdi lassan a fogváltást.
2014. okt. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Ilyeneket én is olvastam, de olyat sehol nem találtam ahol fájt is volna a gyerek foga, mert gondolom (nem tudom, ezért is kérdezem konkrétan ezt, hogy ha fáj mit tehetnek vele) ebben az esetben csak kezdenek vele valamit. Vagy elmúlik a fájdalom? Az érzékenység a fogában?
2014. okt. 4. 21:38
 4/16 anonim ***** válasza:

kizárt, hogy fáj a foga egy pici letöréstől. ez tejfog, nincs benne ideg, nem fájhat! csak akkor ha nagyon megsérült, kimozdul, keresztbe áll, ketté törik, bár a tejfog ezekben az esetekben sem igen szokott fájni :)


ha tényleg csak egy pici letört akkor nyugodj meg, képtelenség, hogy az fájjon neki :) szerintem ő maga se érzi pontosan mi is fáj, ha meg van egy vágás a száján az nagyon kellemetlen tud lenni, az egész szájába kisugározhat onnan a fájdalom ha olyan iszik ami csípi a sebet!


enyémnek is letört, rolival bukfencezett, semmit nem csináltak vele. ahogy evett, szépen összecsiszolódtak a fogai egyenesre :D igaz most nem tud rendesen harapni mert nem érnek össze az első fogai, de megszokta, ügyesen megoldja :) már alig várom, hogy kiessenek és szép csontfogai legyenek :) egyébként nem is romlott el neki, több mint 2 éve tört le, azóta is szép fehérek :)

2014. okt. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a nyugtatást :) megnézzük holnap még mi lesz..amúgy sem rendel fogorvos még vasárnap, meg ezek szerint úgyse csinálnának vele semmit.
2014. okt. 4. 22:45
 6/16 anonim ***** válasza:

a játszótéren van egy kisfiú, 19 hónapos, és le van törve a gyerek foga már egy ideje - ott inkább táplálkozásbéli hiányosságok vannak (szerintünk... na mind1)


az anyukája a minap mondta, hogy gyermekfogorvoshoz mennek, aki valamivel ecseteli a gyerek fogát... járniuk kell oda folyamatosan.


amúgy tényleg sok mindent nem tudnak tenni a foggal. 7 évesen majd lesz helyette gyökeres, ami majd javít az esztétikán...


a tejfog úgy nem fájhat, mint egy zápfog, hisz nincsenek benne idegek - vagyis érzékeny nem lehet hőhatásra vagy ízhatásra... ha meg vizet iszik például, akkor meg pláne nem fájhat neki a foga, sem a szájsebe... az lehet, hogy inkább akkor a füle fájhat, vagy a torka a nyeléskor... ez esetben pedig érdemes gégészetre elnézni...

2014. okt. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi :) inkább a száján fájlalhatja akkor a sebet. Mint írtam...cumisüvegből iszik, valószìnü ahogy "összenyomja" a szájával a cumisüveget, nyomja a bibit is.
2014. okt. 4. 23:05
 8/16 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam hogy tényleg nem lehetnek e a tejfogak érzékenyek...több oldalon is..fogorvos válasza is az, hogy igenis lehetnek érzékenyek, ugyanúgy fájhatnak mint a maradó fogak, ugyanúgy tele vannak ideggel. Úgyhogy tartom..a foga miatt fáj. Most felkelt inni...nyugodtan ivott 1 percig..(1 perc alatt azért böven észrevenné ha a szája fáj), majd mikor kivette a szájából a cumisüveget..hatalmas ordításba kezdett. Kb 10 mp-ig tartott, mert magamhoz szorítottam és megnyugtattam..de...sajnos fájhat a tejfog is.
2014. okt. 4. 23:20
 9/16 anonim ***** válasza:
detto ez történt velünk is tegnap, 2 évesem van, hnap doki! teljesen kivagyok!
2014. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én fiammal is volt, elvittem a fogorvoshoz. Nagyon kedvesen, türelmesen vizsgálták. Neki fájt a foga, igen, van ilyen. A doki azt mondta, el idővel elmúlik, és bár így lett, elég sokáig tartott. Finoman kell mosni, cumival vigyázni.
2014. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!