Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Monopoly junior és éhes...

Monopoly junior és éhes vízilovak társasjáték 5 évesnek?

Figyelt kérdés

Valakinek van tapasztalata ezekkel a játékokkal? 5 éves lesz a kisfiam nem tudom jó ajándékok lennének -e ezek?

Köszi a válaszokat!


2014. okt. 31. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a vizilovas bejött, szintén 5 éves.
2014. okt. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a monopoly még korai.
2014. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A vízilovast a 4,5 évesem imádja, majdnem napi szinten használja.

A monopoly még korai neki, ha egy kicsit a tervezés, "pénzügyek" felé szeretnéd elvinni, akkor inkább a korosztályában több kategóriában díjnyertes ORCHARD Toys Shopping list és Pop the shop játékokat ajánlanám:


[link]


[link]


A Pop the shopban kell tudni számolni már, nem tudom, az 5 évesed hogy áll a valódi mennyiségfogalmakkal, meg van benne pár játékpénz is.

A jó, hogy teljesen életszerű (bevásárolni mindenki szokott), izgalmas - ne ijedj meg, a játék angol gyártmányú, a játékszabály is az, de nem igényel nyelvtudást a játék (a szabályt pedig lehet fordítani-de szívesen leírom, mi a menete, illetve fent van a youtube-on is)


Ha a számolás/mennyiségértés mellett már a plusz-mínusz fogalmakat is szeretnéd megértetni vele játékosan (az én kisfiam már 4 (!) évesen tudta ennek a játéknak a hatására, akkor nagyon ajánlom ezt:


BUS STOP

[link]


(a felszálló utasok a +, a leszálló a mínusz és 10-es számkörben- nagyon aranyos, igényes kis játék ez is)

2014. okt. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket, és a 3. válaszolónak az "ajánlatokat" is! Áttanulmányozom őket! :-)
2014. okt. 31. 11:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom nagyon szereti a Monopolyt. 5 éves.
2014. okt. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös válaszoló! Nem ismerem a játékot, röviden leírod a lényegét? Számolós, dobókockás? Mit kell hogy "tudjon" hozzá egy 5 éves hogy megértse és szeresse? Köszi!
2014. okt. 31. 17:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy csak most...Lássuk csak az enyém elszámol 20ig de ez nem feltétel, csak a pénz számolásnál, de abban segíthetsz neki. A számokat kell felismerni 1-3-ig, és ismerni a dobókockát. Ahová rálépsz, azt a mezőt meg kell venni ez 1-3-ig árazott. Ha már valakié, akkor bérleti díjat kell fizetni, szintén annyit amennyi rá van írva. Vannak szerencsekártyák, de azt felolvassátok neki. Ja...az elején mindenki kap pénzt, ebből kell gazdálkodni. Az összeg attól függ hányan játszotok, ha csak ketten akkor a legtöbb, akkor 20M. A gyerekem szerint 20 forint. :D Akkor van vége ha nem tudsz kifizetni valamit. Lehet durvítani is, de mi így szoktuk.
2014. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én biztos nem ilyesfajta társasjátékok közül választanék, sokkal-sokkal jobbak vannak már gyerekeknek is. Elvarázsolt Labirintus, Szellemlépcső, Viva Topo!, Carcassonne gyermekei, meg még sok más egyéb, lehetne sorolni. A Monopoly felett rég elhaladt a világ:) Ha sok időd van, javaslom a boardgamegeek.com vagy a jatszma.postr.hu tanulmányozását is.
2014. nov. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Egyelőre a vízilovas van meg ajándéknak!
2014. nov. 10. 22:28
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A Monopoly Junior szerintem nagyon jó, mi most kaptuk meg karácsonyra, nagyon bejött a gyerkőcnek!
2014. dec. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!