Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon kevés a türelmem...

Nagyon kevés a türelmem mostanában a gyerekekhez, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 és 5 évesek, a kicsi most kezdi a bölcsit, én meg megyek vissza dolgozni.

Csupa bizonytalanság az egész, ami sok feszültséget okoz. Emellett nagyon rosszul is alszunk.

Magnéziumon meg nyugtató teán élünk. Emiatt lehet, hogy a gyerekekhez sokszor kevés a türelmem, nem bírom kivárni, ha vacakolnak, sokat vitatkoznak, a kicsi baromi anyás, ezt is nagyon terhesnek érzem most, semmit nem tudok nyugodtan csinálni.

De meg akarok változni, csak nem tudom hogy kezdjem...



2014. okt. 31. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fejben kell elkezdeni átgondolni, hogy mennyi ideig vannak ott neked, és hogy milyen hamar felnőnek. Minek ezt az időszakot feszülten eltölteni?

10-20 évesen tenni fognak rád (persze biztos szeretnek majd), de már nem úgy lehet őket szeretgetni.

Mindig minden bizonytalan az életben, viszont a család (főleg a gyerekek) a fix pont. Nem éri meg őket "feláldozni" a munka miatti stressz miatt.

Kicsit gondold át, és kitartást! Ezen sokan keresztülmegyünk.

2014. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kezdet nem rossz, beláttad, hogy változtatni kell.


Szerintem a munka segítnei fog, mert nem kell velük egésznap lenned. Mindenképpen, tervezd meg, hogy fog az életetek zajlani. Hagyj idöt reggel és délután is nekik. Ha 8-ra munkahelyeden kell lenned, akkor 7:30.kor legyenek az oviban, bölcsiben, inkább legyél elöbb késsz mint, hogy késöbb.

2014. okt. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont így vagyok mint te. 2 és 5 évesek szintén, 2 hónapja dolgozom. Hiába vagyok hulla esténként, 6-ra érünk gyerekestül haza sokkal több türelmem van hozzájuk, mint korábban volt. Megbecsülöm azt a pár órát, amit együtt tudunk tölteni.
2014. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, 1 és 3 évesek. Nálunk már akkor is jobb egy kicsit, ha jobban alszunk, mert legtöbbször sokszor kelek még a kicsihez és hulla vagyok egész nap.

Bár még nem tapasztaltam, de szerintem is jobb lesz, ha nem leszel velük egész nap. És az is sokat jelent, hogy változtatni akarsz.

2014. okt. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Miért alszotok rosszul??Kellnek éjszaka?Ha igen miért kelnek?Nem lehet azokat valahogy kiküszöbölni??


Szerintem a kialvatlanság a legrosszabb mert attól olyan ideges,kimerült,feszült szétszórt az ember!legalábbis engem vallatni lehetne a nem alvás fenyegetésével:)


Amúgy Valeriana Relax csodákra képes!

2014. okt. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat.

A nemalvással már nem tudunk mit tenni, a nagyobbik is 4 éves koráig rossz alvó volt, szóval ezt amennyire lehet, tapasztaltan képzeljük, de valóban kicsinálja az embert.

Viszont utálom, hogy annyit morgok mostanában.

Igen, lehet, hogy jobb lesz, ha majd dolgozom, csak annyi minden miatt aggódok ezzel kapcsolatban is.

2014. okt. 31. 14:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez. Nálunk 3 éves a nagy, 21 hónapos a kicsi. A helyzetet tetőzi, hogy új munkahelyen kezdek, és a kicsi szintén most kezdi a bölcsit, illetve kezdjük a beszoktatást. Teli vagyok feszültséggel, hogy egy-egy betegség esetén mit csinálunk, mert csak a szüleim vannak segítségként, de nem a szomszédban. :-(

Legjobban viszont magam miatt izgulok, hogy meg tudok-e felelni. Nekem sincs türelmem, én is azon gondolkodom, vegyek-e valami gyógynövényes nyugtatót, mert mostanában éjszaka is itt járnak a gondolataim.

Visszasírom az 1-2 hónappal ezelőtti önmagamat. Csak remélni tudom, hogy amint elkezdjük az új helyzetet, idővel megszokjuk.

2014. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!