Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tegyem túl magam...

Hogyan tegyem túl magam rajta? Asztma, krupp

Figyelt kérdés

Sziasztok.5 éves fiamnak nyáron volt egy asztmás rohama és most egy 2 hete kruppos rohama.Mindkét alkalommal kórházba került.A legutóbbi eset nagyon kemény volt és nagyon megviselt minket.Könyörgött hogy segítsek neki...Borzasztó érzés volt belépni a lakásba ezek után.32hetes kismama vagyok.Amióta haza jöttünk alig alszom,oviba sem akartam elengedni de már mehetett és nagyon várta.Azóta érzem,hogy sok vagyok neki,folyamatosan kérdezgetem tőle hogy kap-e levegőt,terorrizálom,hogy ne fusson mert fulladni fog.

Nem tudom miként léphetnék túl rajta,hogy ne rettegjek örökösen.Jelenleg még kicsit folyik az orra azt szívom,ma viszont hallottam kicsit köhögni is,szóval ma sem alszom...Napokig inhaláltunk még itthon de már nem kell elvileg.Szerintetek ha kicsit köhögött ma akkor este inhaláljunk még? Az asztmára buventolt kapott de nem állandó használatra.Köszönöm hogy elolvastátok.



2014. nov. 16. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a legjobb, ha ezt egy orvossal beszélnéd meg, mert itt egy laikus hiába ad tanácsot. Mondd el neki is, amit itt leírtál, beszéljetek át minden lehetőséget, hogy mikor kell inhalálni és mikor nem.
2014. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Inkább az itt a kérdés,hogy meggig fogok még ettől rettegni.A gyerek nagyon unja a kérdéseket és a korlátokat.

Anya vagyok,ez is bele tartozik de nem tudok túllépni rajta:(

2014. nov. 16. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Meddig fogsz rettegni? Egyfolytában. Egy köhögésre, egy orrfújásra, egy tüsszentésre, ..... De ezt próbáld ne kimutatni a kisfiad előtt. Ő már nagy, úgyis szól, ha érzi hogy gond van, és Te is tudod majd, hogy ez csak egy sima megfázás, vagy valami komolyabb.

Én a helyedben inhalálnám addig, amíg köhög, de nem gyógyszerrel, csak sima sóoldattal.

Tudom mit élsz át. 6 éves kisfiam kruppos, bár tavaly már nem volt ilyen jellegű gondja. 3,5 kislányom asztmás és hörgőszűkülete van, Ő befelé és kifelé is képes egyszerre fulladni. 1 éves csajszim asztmás.

Ha hagyod, hogy eluralkodjon rajtad a félsz, mindig rettegni fogsz. Tanuld meg kezelni a gyerkőc baját és akkor nem fogsz tőle félni. A mi pulmonológusunk mindig azt mondja, hogy inkább adjak nekik gyógyszert, inhaláljam Őket, mert ez még mindig jobb, mintha befulladnak. Akkor kórház és szteroid. Ennél tényleg minden más jobb.

2014. nov. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk (kop-kop) nincs ilyen gond, de bennem is iszonyatos aggódás van sokszor. A tavaszi mandulaműtét óta méginkább. Ahogy a műtét után vette a levegőt és folyt a száján a vér. (Már bocs a részletekért, előtte nekem sem mondta senki, hogy ez lesz.) Biztos vannak intő tünetek és rá gyógyszerek, ha rohama van, gondolom ezek gyorsan hatnak is. Vagy akkor inkább azonnal autóba, taxiba és be a kórházba, erre állítsd be magad. Legyen egy vészforgatókönyv a fejedben, ami megnyugtat téged is. És ahogy előttem írták a sóoldatos inhalálás, én is arra szavazok. Ártani nem árt, de használni használ.
2014. nov. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!