Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22 hónaposom nem akar egyedül...

22 hónaposom nem akar egyedül enni kanállal. Van valaki még így?

Figyelt kérdés
Kézzel eszik egyedül már régóta és a pohárból ivással sincs gondunk de a kanalat nem akarja használni. Meg tudja fogni és egyet-kettőt kanalaz is vele néha de aztán leteszi és nem hajlandó tovább enni vele. Gondolom én rontottam ezt el mert inkább adom neki tovább én minthogy ne egyen mert amúgy sem egy nagyon jó evő. Próbáltam, hogy a joghurtot/krémtúrót meg hasonló kisebb kiszerelésű dolgokat próbálja legalább de az sem megy. Mit csináljak vele? Hagyjam éhesen ha nem eszik egyedül vagy mit lehet még?
2014. nov. 18. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyen egy kanál nálad, egy pedig nála. Amikor kanalaz egyet, dicsérd meg!
2014. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nem gondolom, hogy az éheztetés jó irány.

de könnyebb úgy jóllakni, ha Anyu etet :) meg se kell dolgozni azért, hogy tele legyen a pocak. alapvetően azt gondolom, ha éhes lenne, enne ő többet is kanállal.

próbáld meg a másik kezéhez tenni a kanalat, lehet, azzal nagyobb sikerélménye lenne.


ne aggódj, az én gyerekem a 2.születésnapján váratlanul perfekt evett villával (a születésnapi tortáját), bal kézzel, addig dettó, amit leírtál :)

2014. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem is 22 hósom van,ő nagyon szépen eszik egyedül de hozzá kell tenni,hogy ő látja nap mint nap a 4 éves bátyját tehát van neki motiváció!No meg bevallom sokszor nem is jutott rá annyi idő így ha nem akart éhen hallni így evett tovább még akkor is ha néha megunta a kanalazást!

Sztem ne erőltesd,ha más nem bölcsiben vagy oviban ott lesz a csordaszellem majd eszik ott szépen egyedül!

2014. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyet kettőt kanalaz, akkor tud enni vele, csak nem akar :-)

Az enyém is ezt csinálja. Van amikor nem fogadja el tőlem, ő akarja enni, de van amikor nekem kell etetni, mert lusta:-)20 hós.

Egyetek közösen, adj neki is, meg legyen nálad is. Próbálhatsz tompavégű kisvillát is adni neki, azt könnyebben tuják használni.

2014. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért aggódtam egy kicsit emiatt mert tudom, hogy két éves státuszon ezt is kérdezik és azt hittem ez olyan nagy baj. De akkor megnyugodtam. Együtt szoktunk enni amúgy és úgy, hogy neki is van külön kanala. Hát akkor várok egyszer majd csak elkezd egyedül kanalazni :-)
2014. nov. 19. 11:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Etesd te! Az én fiam sem evett még 22 hónaposan egyedül, majd 2 évesen bölcsis lett. Most 27 hónapos, és még véletlenül sem hagyja, hogy én etessem, csak ő egyedül. Igaz a bölcsi is sokat közrejátszott nálunk, hogy önállósodott, de szerintem előbb-utóbb ő magától fog kedvet kapni hozzá.
2014. nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!