Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy ezzel nem tesz jót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy közel három éves kislányunk. Természetesen megy a hiszti folyamatosan.

Még mielőtt megszületett, eldöntöttem, hogy nem leszek hajlandó tolerálni a hisztériát, és amennyire csak tudok, következetes leszek. Eddig elég jól is megy, bár szerintem a dobhártyám már maradandó károsodást szenvedett, mert amikor hisztizik a drágám, olvasást tudok tettetni, de sajnos a fülem nem tudom bezárni.:)


A probléma nem is ezzel van, hanem a férjemmel. Többször megbeszéltük már, hogy SEMMILYEN reakcióval nem bátorítjuk a hisztizést, tehát nem veszünk róla tudomást. Ennek ellenére, ha a kicsi elkezd szirénázni, a férjem kb. 2 percig (vagy addig sem) bírja, egyből belemegy akármibe, csak azért, hogy a lányunk "ne sírjon". (Könnyek persze nincsenek sehol...) Annak persze örülök, hogy ennyire szereti a kis szarost:), de az a baj, hogy a lányunk emiatt azt hiszi, nálam is működik a műbalhé, és próbálkozik is rendesen.


Mondtam már a férjemnek, hogy ezzel velem több szempontból is kitol, például kb. úgy érzem magam mint a gonosz mostoha, erre csak annyit felelt, hogy ne is foglalkozzak vele, itt van ő tündérkeresztanyának. Folyton elvicceli a dolgot, pedig én úgy érzem, ezzel nem jó irányba tereli a lányunkat. Mondtam már neki szépen is, csúnyán is, mindig bólogat, aztán következő alkalommal megy minden ugyanúgy.


Hogy értessem meg vele? Vagy talán ez nem is olyan nagy probléma? Ami nagyon idegesít, hogy úgy érzem, a tekintélyemet is aláássa, amikor nem engedek valamit a lányomnak, ő pedig felülbírálja a döntésem, hogy neki kedvezzen. Persze ilyenkor nem hagyom magam, továbbra is "tiltott" marad a dolog, de ezzel megint csak úgy érzem, hogy még közelebb kerülök a gonosz szülő szerepéhez.


Más szempontból egyébként szuper a házasságunk, bár nem tudom, hogy ez jelent-e bármit is ebben a helyzetben.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. nov. 21. 19:30
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
59%

Ha kezdi a hisztit, akkor szólj rá a gyerekre, hogy hagyja abba, különben jön a hideg víz!

Ha nem hagyja abba, akkor csak annyit mondj, hogy másodszorra és utoljára szóltál.

Ha ekkor sem hagyja abba, akkor egy pohár hideg vízzel öntsd szembe!


Kb. 3-szor kell ezt megcsinálni, utána garantáltan nem fog hisztizni. (Ill. az első figyelmeztetésnél abbahagyja.)

2014. nov. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Olvastam már a "víz módszerről", csak valahogy eddig nem alkalmaztam. Jó tipp, köszönöm, így talán a férjem mentőakcióit is kivédhetem.:)
2014. nov. 21. 19:38
 3/39 anonim ***** válasza:
59%
nálam is ez volt csak nekem a csapnál jó alaposan megmosták az arcomat amíg be nem fejeztem:d páromat meg egyszer raktak be ruhástul a zuhany alá,mert nem tudta a hisztit abbahagyni-soha többet nem hisztizett-persze se előtte se utána nem kellett többet ezt alkalmazni egyikőnknél se Xd
2014. nov. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 Deákné Vászna ***** válasza:
37%

"eldöntöttem", "nem leszek hajlandó tolerálni", "a tekintélyemet aláássa"


Te az anya vagy a családban vagy a VEZÉRIGAZGATÓ?

2014. nov. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
42%
A kislányod tõled örökölte a hisztit,(ha már ez hisztinek nevezhetõ),mivel te is hisztizel a férjeddel szemben és akislánnyal szemben is.
2014. nov. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
74%
Deákné Vászna, nem tudom, mikor regisztráltál ide, és hogy írtál-e korábban is, mindenesetre pár napja figyeltem csak fel az éktelen hülye válaszaidra.
2014. nov. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
:)
2014. nov. 21. 19:50
 8/39 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék vitába bonyolódni, de valaki elárulja, hogy mégis miből tűnik úgy, hogy hisztizek bármelyik családtagommal szemben is? Az, hogy a férjemmel szemben hisztizek még éppen belemagyarázható abba, hogy ebben a dologban szeretném más belátásra bírni (de hidd el, vannak emberek, akiknél a másik meggyőzése nem csak hiszti útján működik), de a gyerekemmel szemben mégis miből gondolod, hogy hisztizek?:)
2014. nov. 21. 19:54
 9/39 anonim ***** válasza:
30%

Ne a gyereket büntesd már a hideg vízzel azért, mert a férjeddel nem értetek egyet.

Beszéljétek meg és legyetek következetesek, mert a hiszti pont annak az eredménye, hogy tudja hogy úgyis eléri, ha akarja.

Szerintem te maradj következetes, ha férjedet nem is sikerül meggyőzni.

A gyerek arra is hamar rájön kinél mit engedhet meg.

Ettől nem fog kevésbé szeretni. Nálunk is én vagyok a szigorúbb, mégis teljesen jó a kapcsolatom a fiammal.

2014. nov. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
47%
A modern nevelési praktikák szart sem érnek, előbb megy tönkre az ideged, minthogy végigvidd, annak van igaza aki azt írta, hidegzuhany, aztán utána csitu lesz legközelebb.
2014. nov. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!