Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyermeked mennyire...

4 éves gyermeked mennyire önnálló? és jmiben. Illetve esti rituálé hogy zajlik és hánykor van esti takarodo?

Figyelt kérdés
2014. nov. 27. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

4 évesen a harisnya, kardigán és kesztyű kivételével minden egyedül vett fel-le.

Pisilést egyedül intézte, csak a villanyt kellett felkapcsolni neki.

Étkezéshez még aprítom neki pl a húst, de már próbálkozik a kenyér kenéssel stb.

A fürdésénél még kell az asszisztencia, be-és kiszáll egyedül, fütyijét ő mossa, de a többi én. Fogát néha azért átsikálom.

Telefon felvette egyedül 4 évesen is (most lesz 5 decemberben).

2014. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

enyémre 4 évesen jött rá az "egyedül" korszak. minden egyedül akart és akar azóta is. öltözni, fürödni, fogat mosni, levest szedni, kancsóból önteni...


lassan 5 éves lesz, annyit fejlődött, hogy most már mindent jól is csinál, tényleg alapos. öltözésben-vetkőzésben nincs olyan amiben segíteni kellene és gyorsabb is, fürdésnél is alapos, most már a popsiját is kitörli :D


este régóta ugyanúgy zajlik, f7kor fürdés, aztán vacsi. közös játék, 8kor fogmosás, pisilés, este mese, jó éjt puszi, kijövök, ő még dumcsizik kicsit, néha behív 1-1 plusz puszira vagy ölelésre, de max fél óra és alszik :)

2014. nov. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Most lesz négy decemberben. Még kicsit segítek öltöszködni a szoknyácskát nagyon szereti egyedül felvenni a többit én csinálom. Nagyon szeret beszélni idegenekkel is. Amikor találkozunk valakivel csak úgy mondja olyan cuki. Etetésnél én etetem reggeli ebéd vacsi nem ovis. De néha már próbálkozik egyedül matat.😊 fürdésnél a kis pnciját maga mossa néha azért átmosom gyengén a többit Meg mindent én. Egyedül pisil kakil. Nekem csak ki kell törölni a kakit. Aludni általába 9 kor leteszem ott vagyok vele amíg nem alszik.😊
2014. nov. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nálunk az este úgy néz ki, hogy fél 7-kor vacsi (előtte néz mesét), aztán még valami kis játék a szobájában (puzzle vagy hasonló), fél 8-kor fürdés, meseolvasás, 8-kor villanyoltás, ének, kis összebújás, puszi, kijövünk, és egyedül elalszik kb 10-15 perc alatt (délután már régóta le sem fekszik, ezért estére kidől).
2014. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4,5 éves fiú

Csinál magának teát,szörpöt,vízet ereszt!Eszik önállóan,kiszolgálja magát a hűtőből.Öltözni vetkőzni tud szépen csak lusta,mindíg noszogatni kell.

Pisil,kakil egyedül a fenéktörlést 2 hete gyakoroljuk,megy neki de még ellenőrzöm.

Megmosakszik egyedül,kukit megmossa,fogat mos meg is törölközik de ezeket is ellenőrzöm meg hát itt is néha a lustaság nagyobb úr!

Este:fél 7 vacsi

7 fürdés ez majd 1 órái eltart mert a 2 éves öccsével pancsolnak a nagy kádban

8 kis mesenézés

fél9 esti mesolvasás,lámpaoltás

legkésőbb 9-re alszik

Délben még alszik 1-1,5 órát!

2014. nov. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!