Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 és fél éves kislánynak...

5 és fél éves kislánynak kialakulhat-e ekcémája a popsiján attól, hogy gyakran bepisil éjszaka és reggelig a pisis ruhában van?

Figyelt kérdés

2014. dec. 2. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ettol ekcema alakulna ki, de az nem jo, hogy reggelig pisisben van.
2014. dec. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ekcéma szerintem nem, inkább gomba. De miért van reggelig a pisiben?
2014. dec. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mert az édesanyjuknál laknak és nem kel fel hozzá emiatt.

Sajnos...

2014. dec. 2. 10:54
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Szóval akkor te a sértődött apuka vagy, aki ott keres hibát a másikban ahol csak tud. Hatalmas szerencsém volt nekem gyerekkoromban, hogy az apám békén hagyott minket, így egyikük se uszított a másik ellen.


Ha bepisil éjszaka előbb-utóbb felébred rá, akkor pedig úgyis szól az anyjának, hogy bepisilt, ő meg nem hinném, hogy azt mondaná a gyereknek, hogy menjél vissza kislányom a pisis ágyba, feküdj le és hagyjál békén, ezt te sem gondolod komolyan. Ha a gyerek felébreszti, hogy bepisilt, akkor biztos rendbe teszi az ágyat is meg a gyereket is.

Amúgy ettől nem lesz ekcémás, maximum helyi irritációja lesz, vagy gombás lesz, esetleg megfázik.


Szerintem kérdezz rá anyukától, hogy mi a helyzet igazából, vitte-e már emiatt orvoshoz, vagy pszichológushoz, és mit mondtak? Neked ezzel más dolgot nincs, majd ő elintézi. Gondolom amúgy is amiatt pisil be még mindig, mert elváltatok, pláne ha még marjátok is egymást bosszúból. Ha meg ennyire aggódsz a lányod miatt, akkor vegyél nekik egy cseppcsengőt, vagy fizesd ki a magánpszichológus díját!

2014. dec. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pedig vannak ilyen anyák. Nem kelnek fel, mert lusták.
2014. dec. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem sértődött, hanem gondos és aggódó Apuka vagyok.

Te tényleg azt hiszed, hogy nem léteznek olyan anyák amiket írtál?

Ne magadból indulj ki.

Én sem gondoltam volna, mielőtt megismertem a gyermekeim édesanyját, hogy van olyan fogalom, hogy "nem anyatípus".


Az ilyen látatlanban ítélkezős, nem elsősorban a kérdésre válaszoló embereket ki nem állhatom.

2014. dec. 2. 17:59
 7/8 anonim ***** válasza:

ekcéma az allergia. saját pisijére nem alakul ki allergia, ekcéma inkább ételre vagy külső tényezőkre való allergia, pl. tej, tojás allergia, nikkel, mosópor, mosószer...


az, hogy bepisil és reggelig abban tocsog, egyértelműen kimarás, hisz a pisi savas. azonkívül maga a nedvességtől lehet gombás is. sudoval és canestennel kezeld.


egyébként mindentől függetlenül lustaság nélkül is előfordulhat ez. enyém 5 éves, múlt héten 2x bepisilt és reggel szólt csak, addig a pisiben aludt :/ én nem vagyok lusta, kifejezetten anya típus vagy, éjfélkor felkelek és megnézem, hogy nem pisilt-e be, megkérdezem, hogy kikísérjem-e, kell-e neki... ha kell, reagál rá, mert nem alszik mélyen az ingertől. de ha f1kor pisil be akkor vagy felkel rá és szól vagy úgy alszik. azért 5-6 éveshez nem kelnek a szülők 2 óránként, hogy elcsípjék a havi bepisilést :)

ezzel persze nem anyuka mellé állok, csak mondom, hogy van ilyen

2014. dec. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Te legalább éjfélkor felkelsz és megnézed, hogy nem pisilt-e be.

Az anyuka jelentette ki, hogy ekcéma, anélkül, hogy orvos látta volna.

2014. dec. 3. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!