Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Manapság tényleg csodaszámba...

Manapság tényleg csodaszámba megy, ha egy kisgyereket már este 8-kor lefektetnek a szülei?

Figyelt kérdés

Annyi helyről látom/hallom, hogy este 10-11-ig fent van a gyerek. A mai világban nem is tudok a környezetemben ilyen szülőt, aki időben lefekteti a porontyot.

Nekünk mindig este 8-kor alvás volt, soha nem volt belőle gond, nem hisztiztünk, volt rendszer az életünkben.

Nálatok ez hogy működik? Mit tapasztaltok a környezetetekben? Másnál is így van ez?


2014. dec. 9. 09:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%

Vannak gyerekek, akiknek nagyobb az alvásigényük, és vannak, akiknek kisebb. Nálunk fél 9-kor van a lámpaoltás, a nagyobbik bealszik rögtön, de a 2,5 éves kicsinek nem jön álom a szemére, nevetgél, beszélget, örülök, ha fél 10-kor alszik. Mégis mit csináljak vele, ha nem álmos? Kötözzem az ágyhoz vagy ragasszam le a szemét?

Azt megkérdezhetem, hogy a TE gyerekeid alszanak-e már 8-kor?

2014. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
20%
Nekem még pici a babám, szóval nálunk ez még nem téma. Az én környezetemben is ezt látom, de teljes mértékben a te véleményedet osztom. Egy gyereknek igenis nyolckor az ágyban a helye, és nem 11-kor a tv előtt. Kell az alvás és a normális napirend. Én is arra fogok törekedni, hogy nyolckor ágyba kerüljön és másnap legyen kipihent. Nem tudom miért jó hagyni, hogy éjszaka fent legyen, aztán másnap reggel meg hallgatni a hisztit, hogy a gyerek nyűgös és fáradt.
2014. dec. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
A lefektetésen van a hangsúly, nem az elalváson. Nyilván van olyan, hogy kevésbé álmos egy kisgyerek, és több időt tölt a szülő a gyereknél, mire elalszik. Én az olyan szülőkre gondolok, akik meg sem próbálják, a napirendjüket is úgy alakítják, hogy este 10-11 fele is teljesen normális, hogy még tévézik a gyerek.
2014. dec. 9. 09:21
 4/30 anonim ***** válasza:
88%
Első, sztem nem a nehezen elalvó gyerekekre gondolt a kérdező, hanem amikor még 11-kor a tv előtt ül a gyerek, vagy éppen játszik és anyuka meg tesz magasról a dologra.
2014. dec. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%
Akkor jól gondoltam, hogy erre gondolsz.
2014. dec. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, mikor kell kelni. Nekünk korán, úgyhogy a hatéves lányom nyolckor ágyban van.

Ha otthon lennék, akkor sem engedném, hogy tízig fönt legyen, mert az alvásra szánt idő számunkra "szent". Kivéve karácsony és Szilveszter. De tuti akkor sem fogja tízig bírni.


De: Az, hogy neked más család életritmusa nem felel meg az "időben" kategóriának, nem biztos, hogy nekik mérvadó...

2014. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%
Ja mondjuk a tévézés nálunk föl sem merül, nem tévézünk. Csak mi felnőttek, ha a gyerek elaludt. Hatos voltam.
2014. dec. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
62%
nekem is még pici a fiam, de születése óta 7kor fürdetek +- 10perc és legkésőbb már 8kor alszik. és ezt így is szeretném. először is amit írtál is egy gyereknek ágyban a helye már olyankor. másodszor, ha 10-11ig fent lenne hol van a magánélet? 8kor alszik már a pici, én olyankor még fent vagyok 10-11ig és a férjemmel kettedben vagyunk.
2014. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem is volt tervben, hogy 8kor ágyba dugjuk, születésétől 9kor-fél 10kor fekszik, újszülöttként is akkor fürdettük. Az éjjeleket 6 hetes korától átalussza, mióta tud beszélni, fixen ugyanabban az időben szól, hogy álmos és szeretne aludni menni. Lefekvés előtt választhat egy mesét, amit megnéz, utána én és a férjem olvasunk neki, és alszik. Mindig is nagyon fix napirendje volt, 2 éves koráig ő maga is percre ragaszkodott ehhez, 15 hónapos korától önállóan képes felismerni az igényét a pihenésre. Nem hiszem, hogy ez rossz volna, sőt, számunkra ez maga a tökélye. Nappal nem álmos, kiegyensúlyozott, nyugis hároméves.
2014. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
A magénéletünknek meg bőven van hely, 1-2 előtt nem feküdtünk le soha, sem mostanság, sem a gyerek előtt. Olyan csodás nagyink van, hogy havonta kb. 2-3 alkalommal lefekvés után még át is ugrik vigyázni a kislányunkra, és mi elmehetünk egy-egy vacsira, barátokhoz, borkóstolóra, bármire. :)
2014. dec. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!