Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Figyelemzavaros 4-5 éves...

Figyelemzavaros 4-5 éves gyerek figyelmét hogy lehetne kicsit javítani?

Figyelt kérdés

Nagyon gyanús nekem, hogy legalább enyhe mértékben figyelemzavaros 4.5 éves lányom. Mindig is gyanús volt, de gondoltam, hátha csak én várok el tőle túl sokat, majd javul a helyzet.

Ha szólítjuk, sokszor - legtöbbször - nem figyel, párszor meg kell szólítani, pedig ott van mellettem. Kérek tőle valamit, hogy csinálja meg, hozza ide vagy ilyesmi, úgy tűnik, mintha nem értené az utasítást. Vagy magát az adott tárgyat, amit kérek tőle úgy tűnik, hogy nem ismeri fel, vagy a helyet nem tudja lokalizálni. Pl mondom neki, hogy legyenszíves a fiókból kivenni magának bugyit, úgy néz ki, hogy nem tudja, hogy mi az, hogy fiók. Vagy a helyhatározó szót nem érti: előtted, mögötted, van a zsebkendő. Néz minden fele, csak oda nem. Sokszor már azt kérdezem magamtól, hogy egyáltalán magát a szót érti e, hogy tudja e, mit jelent, hogy előtted...de ez abszurd, mert tudja, de akkor miért nem tudja bizonyos esetekben?

És van olyan is, hogy nem követi az instrukciókat, néha egyszerűen nem is hallja meg. Kérdezzük tőle: éhes vagy, kérsz még? többször meg kell kérdezni. Néha viszont egy-egy játék elég jól leköti, elvan egyedül is a legóval, szépeket épít. Legtöbbször óriási rumlit csinál a szobájában, mikor össze kell pakolni, hisztizik, határozottan többször is rászólok, nagynehezen összepakol, de pakolásában nincs rendszer. Apja a minap a konyhában megkérte, jöjjön fel hozzám az emeletre és kérdezzen meg valamit. Többször elmondta, mire feljött. Néha mire ideér, mást kérdez vagy semmit.

Lehet egyáltalán ezt "gyógyítani", javítani?

Sajnos nem igazán tudok szakemberhez fordulni, mert külföldön élünk, a nyelvet még nem tudja 100%-osan. Itt született, de csak 2 éves korától tanulja a nyelvet. Fejlődése mindig is icipicit lassabb volt. Mozgásfejlődése átlagos volt, de pl hosszasan tanultuk a szobatisztaságot, pedig minden jel arra utalt, hogy kész van rá. Ezt még betudtam annak, hogy sok volt a változás körülötte. Beszélni folyamatosan 3-3.5 évesen kezdett. Számokkal hadilábon állunk, de azért javul a helyzet. Szeptembertől el kellett kezdenie a sulit, mert betöltötte a 4-et és itt iskolakötelesek a 4 évesek. Magatartásában csak pár hétig volt probléma-nem tetszett neki, hogy beszabályozzák.

Rettenetesen barátkozós, jószívű. Van két nagyon jó barátnője a suliban. De ha ők nincsenek körülötte, próbál mást keresni. Néha mikor érte megyek, viszek neki egy kindercsokit, azt a vékony kis 5 kockás csokit, ad egy-egy kockát a barátainak. Ha nincsenek ott, akkor keres mást és másnak ad. Bementem egyszer suliba nyíltnap keretében megnézni, hogyan boldogul órán-ő figyelt a legkevésbbé. Néha nem is azt csinálta, amit a tanítónéni kért, pár perces részek teljesen kiestek számára, mert nem oda figyelt. Részben azt gondolom, hogy a tanítónéni hibája is az ilyen. Nem padokban ülnek, hanem lenn a földön kis csoportokban-8 fő. Tanítónéni velük szembe kisszéken. Lányom a foglalkozáson nem a tanítóval szembe ült, hanem oldalt, így nem látott rá a tanító rendesen. Erre oda kellett volna figyelnie a tanítónak szerintem. Elkezdett mással babrálni-néha nem csak ő, de más gyerek is-egyikre se szólt rá, hogy figyeljen. Részek teljesen kiestek. Kérte a tanító, másolják le a 3 betűs szót, amit ő írt a kis táblájára, vagy bizonyos betűket-lányom néha nem is azt a betűt írta, amit kell, sőt, még el is kezdett rajzolni a táblájára. Egy-két gyerek szintén. A tanítónéni nem javította ki őket, hanem azt mondta, hogy ügyes próbálkozás. Szerintem igenis ki kellett volna őket javítani. Szóval itt, ha mondanám, hogy szerintem figyelemzavaros, rámondanák, hogy adjak neki még időt, meg nem úgy van az, én várok el túl sokat tőle, és hogy minden gyerek máshogy fejlődik. stb. Nyáron hazamegyünk pár hétre magyarba, lehet megpróbálok szakemberhez fordulni, csak nem tudom, így lehet e, meg hogy kihez forduljak ez ügyben. Tudnátok segíteni? Kire tartozik ez? Az otthoniak tudnának nekem segíteni abban, hogy keresnek szakembert és foglalnak le időpontot nekem kivizsgálásra, hogy legalább ténylegesen ki legyen mondva, hogy van probléma vagy nincs és akkor tudnám esetleg kezelni a dolgot.

Jól látom ugye, hogy figyelemzavaros?


2014. dec. 15. 10:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Figyelemzavar és fejlődési diszfázia. [link]

Nálunk ugyan ez a helyzet, ha gondolod, írj privátot.

2014. dec. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!