Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfehérje allergiás gyerekek...

Tejfehérje allergiás gyerekek anyukái mit süttök az ünnepekre?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok még csak egy hónapja diétázik két éves kislányom, így még elég rutintalan vagyok ebben a témában, ha segítenétek nekem ötleteket adni nagyon hálás lennék.
2014. dec. 19. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Én kiváltom a tejet növényi tejre és azzal sütők meg mindent, növényi margarin is van.7 éve vagyok tejfehérje allergiás, de mákos gubátol kezdve a bejglig mindent sütők karácsonyra.
2014. dec. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

5 éves a fiam, és ugyanazt csinálom, mint az első válaszoló.

Épp most sütök egy csokis-kókuszkrémes tortát az öcsémnek a szülinapjára, de tej- és tojásmentesen, mert a fiam mindre allergiás(tejfehérje-, tejcukor, tojás, színezékek nagy része), és így ő is ehet belőle.

A tejet kókusztejjel helyettesítem. A sósakba rizstejszínt teszek.

Sütünk linzert és pudingos lapocskákat (én gyúrok, a fiam készíti a formákat formakiszúróval, úgyhogy nálunk általában nincs két egyforma süti :D). Készítek neki gesztenyés kókuszgolyókat, mert az a kedvence. Margarinos kifli lesz a sós süti.

25-26-án a mamáknál leszünk, anyósom meggyes csokitortát és muffint fog sütni (meg szerintem virslis kiflit, mert a gyerek odavan a mama kiflijéért); anyukám leveles tésztából almás-, meggyes-, diós- és mákos rétest.

Biztosan lesz almásbéles is valamelyik mamánál, mert azt is nagyon szereti a gyerek.

2014. dec. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!