Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell helyesen használni...

Hogyan kell helyesen használni a fitymaletapadásra felírt kenőcsöt?

Figyelt kérdés

Kisfiam 26 hónapos. Fitymaletapadásra Dermovate kenőcsöt írt fel a doki. Aki használt ilyen problémára krémet (akár ezt,akár mást) hogyan és mennyi ideig használta? Mikortól várható javulás? Gondolom este fürdés után hátra kell húzni a fitymát és az alatta lévő területet kell bekenni. Reggel érdemes lemosni a kukit? A doki nem mondott semmit ezzel kapcsolatban,pörgős volt a rendelés,ezért én sem kérdeztem, gondoltam a betegtájékoztatóban benne lesz...persze nem volt,mert alapból nem erre adják...


Előre is köszönöm a válaszokat?


Kellemes Ünnepeket!


2014. dec. 23. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Úgy hogy bekened a kicsi fiacskád kis puculójának a végét vele.
2014. dec. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gyereksebészeten dolgozom, naponta nagyjából 20 ilyen eset jön a szakrendelőbe. Utánanéztem ennek a krémnek, mert nem ismertem és kizárt, hogy letapadásra kaptátok volna, mert szteroid tartalmú krémet fitymaszűkületre szokás adni. Fityma letapadásnak nincs gyógyszeres megoldása, csak mechanikai.

Biztos, hogy csak letapadása van a gyereknek?

2014. dec. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hú, lehet, hogy mégis csak fitymaszűkülete lenne? Latinul mondta, azt se nekem, hanem az asszisztensének. Kisfiamnak kb. a makk feléig (talán egy kicsivel tovább is hátra lehet húzni a fitymáját. Olyan, mintha onnantól "össze lenne nőve" a makkal, ezért gondoltam letapadásra. Ha szűkületről van szó, akkor hogyan járjak el helyesen? Meddig alkalmazzam? Naponta 1x elég kezelni?
2014. dec. 23. 23:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Általában szűkület nincs letapadás nélkül, tehát nagyot nem tévedtél, csak annak más a megoldása.

Szűkületnél úgy kell a krémet alkalmazni, hogy amennyire tudod, hátrahúzod a fitymát és elvileg ilyenkor lehet látni egy kisebb vagy nagyobb (kinek mekkora) körkörös behúzódást, azt kell vékonyan bekenni, naponta 1x fürdés után. Általában 1-2 hónap a kezelési idő, krémtől függően.

2014. dec. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

A gyereksebészek simán felírják letapadásra is a szteroidos krémet, ami aztán vagy használ, vagy nem. A lényeg,mhogy elvékonyítja a bőrt, azáltal oldja meg a letapadást. Szteroid tartalmú krémet nem túl jó hónapokig használni. No mindegy. Nem vagyok orvos, de a letapadással vaolt egy kisebb kálváriánk, és azóta azt mondom, hogy a letapadáshoz nem kell hozzányúlni. Nálunk nagyobb kárt csináltak vele, mint hasznot,

Az utolsó sebész, akinél voltunk, megkért, hogy ne vigyem el orvoshoz, mert ha még felrántják, akkor még több hegesedés, és a végén fitymaszűkülete lehet.

26 hónPosan még teljesen fiziológiás a letapadás, én biztos nem nyúlnék hozzá.

2014. dec. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pont, hogy a sebészek nem írnak rá fel krémet, ellentétben mindenféle háziorvossal. Egyébként meg nem vékonyítja a bőrt hanem puhítja, ezáltal magától ki tud tágulni. A letapadás egyébként (csakúgy mint a szűkület), ilyen korban fiziológiás, tehát teljesen normális.

Én végignéztem pár lysist és bár nálunk nem szokás felrántani, csak a szűkület után érzéstelenítés mellett leválasztani (a felrántás, ha szűkülete van a gyereknek valóban hegesedést okoz), én úgy gondolom, hogy bár kicsit macerás lehet, de ha van türelme az embernek akkor otthon, kevesebb dráma mellett ezt meg lehet oldani. Én ha nem muszáj, biztosan nem fogom a gyerekemnek megcsináltatni.

A szűkület az más kérdés. Egyébként pedig amennyi szteroid ezekben a vackokban van és amennyit kenni kell a gyerekre ilyen esetben az nem igazán számít. Inkább azoknál a gyerekeknél gond, akiknek valamilyen bőrbetegség miatt napi 1 tubussal rá kell kenni az egész testükre. De ilyen esetben napi egyszer arra a pici felületre azt a keveset... Nem lesz tőle semmi bajuk.

2014. dec. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát, igazán hasznosak voltak számomra!


Mindenkinek ment a zöld kezecske. :)

2014. dec. 24. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!